برندهای خارجی

برند تسلا باید اختلال ۵۷۸ هزار خودروی برقی را برطرف کند

پایگاه خبری توسعه برند، سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا به شرکت تسلا دستور داده تا اختلال در بیش از ۵۷۸ هزار خودرو را برطرف کند.

به نقل از تلگراف، دلیل این امر نیز نگرانی ها مربوط به ویژگی است که جهت هشدار به عابران پیاده نسبت به وجود خودرو طراحی شده و ممکن است توسط قابلیت «بوم باکس» ساکت شود.

سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA) اعلامیه ای برای فراخوانی صادر کرد که طبق آن تسلا این ویژگی را غیرفعال می کند.

این چهارمین بار طی دو هفته اخیر است که NHTSA یک مشکل ایمنی در خودروهای تسلا را فاش می کند و نشان می دهد رگولاتورها با توجه به محبوبیت خودروهای تسلا، سختگیری بیشتری بر شرکت اعمال می کنند.

طبق قانون آمریکا خودروهای برقی هنگامیکه با سرعت ۱۹ مایل بر ساعت حرکت می کنند، در صورت وجود عابر پیاده هشداری ارسال کنند. در قانون انگلیس این میزان سرعت ۱۲ مایل بر ساعت اعلام شده است.

خودرو های برقی تسلا هنگام دنده عقب یا حرکت به سمت جلو از بلندگوهایی که در بخش های کناری خودرو نصب شده اند، صدایی منتشر می کنند.

اما در اواخر ۲۰۲۰ میلادی این شرکت ویژگی «بوم باکس» را ارائه کرد که به رانندگان اجازه می داد تا موسیقی یا اصوات دیگر را از طریق بلندگو پخش کنند. اما به گفته NHTSA این امر ممکن است صدای هشدار نزدیک شدن خودرو به عابران پیاده را ساکت کند.

این سازمان به مدت چند هفته ویژگی را بررسی کرد و شرکت نیز اخیراً توافق کرده تا این معضل را با کمک آپدیتی اینترنتی برطرف کند.

اختلال مذکور در ۵۷۸ هزار و ۶۰۷ خودروی مدل اس، ایکس، ۳ و Y وجوددارد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا