اقتصادی

بورس همچنان در مسیر صعود

پایگاه خبری توسعه برند، شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، چهارم دی ماه) با ۲۶ هزار و ۵۱۱ واحد افزایش، در جایگاه یک ‌میلیون و ۳۸۵ هزار واحدی قرار گرفت.

در معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۸۰۴ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۷۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۱۵۶ واحد افزایش به ۳۶۱ هزار و ۹۲۲ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۶۱۴ واحد رشد به ۲۲۷ هزار و ۶۵۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۲۳هزار و ۸۲۳ واحد و شاخص بازار دوم، ۳۹ هزار و ۵۵۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۵۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۹۰۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۰۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۸۴۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۷۰۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۴۵۷ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۱۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل بورس کالای ایران (کالا) با ۱۳۰ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۰۵واحد و سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۷۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ایران‌خودرو (خودرو)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، بورس کالای ایران (کالا)، پالایش نفت اصفهان (شپنا)، پالایش نفت تهران (شتران) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۲۷‌ میلیون و ۳۹۵ هزار برگه سهم به ارزش سه هزار و ۵۳۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۳۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۱۸ هزار و ۸۱۶ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۱۸۴ میلیون برگه سهم به ارزش ۹۱ هزار و ۹۵۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، ‌پالایش نفت لاوان (شاوان)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، پتروشیمی مارون (مارون) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند.

همچنین بیمه پاسارگاد (بپاس)، صنعتی مینو (غصینو)، فرابورس ایران (فرابورس)، ریل پرداز نوآفرین (حآفرین)، کلر پارس (کلر)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، توسعه و عمران استان کرمان (کرمان) و صنایع مادیران (مادیرا) تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشتند.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا