برندهای خارجی

آغاز پروژه تولید ماهواره های برند آمازون از اواخر سال میلادی جاری

پایگاه خبری توسعه برند، آمازون قصد دارد نخستین ماهواره‌های اینترنتی خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۴ به فضا پرتاب کند و اندکی پس از آن آزمایش‌های تجاری اولیه را عرضه کند.

پروژه کویپر که واحد اینترنت ماهواره‌ای آمازون است، تولید انبوه این ماهواره‌ها را اواخر سال میلادی جاری آغاز خواهد کرد. این ماهواره‌ها نخستین ماهواره‌ها از بیش از ۳۰۰۰ ماهواره‌ای خواهند بود که این غول فناوری قصد دارد ظرف چند ساله آینده به مدار پایین زمین پرتاب کند.

دیو لیمپ، نایب رئیس دستگاه‌های آمازون در کنفرانسی در واشنگتن اظهار کرد: ما قطعا در سال ۲۰۲۴ با مشتریان تجاری خود آزمایش بتا خواهیم داشت.

اعلام هدف پرتاب نخستین ماهواره‌ها در سال ۲۰۲۴، آمازون را در مسیر عمل به دستور رگولاتوری برای پرتاب نیمی از کل شبکه کویپر شامل ۳۲۳۶ دستگاه ماهواره تا سال ۲۰۲۶ قرار می دهد.

لیمپ که بر دستگاه‌های مصرفی آمازون نظارت دارد، اظهار کرد: این شرکت است قصد دارد از این تعداد، روزانه سه تا پنج ماهواره بسازد تا به هدف مذکور دست پیدا کند.

آمازون که قصد دارد بیش از ۱۰ میلیارد دلار به شبکه کویپر تزریق کند، تجربه خود در تولید میلیونها دستگاه از محصولات الکترونیکی مصرف کننده را به عنوان یک مزیت نسبت به شرکت اسپیس ایکس، رقیب خود، می بیند که شبکه استارلینک آن در حال حاضر حدود چهار هزار ماهواره در فضا دارد.

آمازون قصد دارد یک جفت از نمونه اولیه این ماهواره‌ها را سال میلادی جاری با استفاده از موشک جدید شرکت “یونایتد لانچ الاینس” که سرمایه‌گذاری مشترک بویینگ و لاکهید است، به فضا پرتاب کند.

این غول اینترنتی همچنین روز سه‌شنبه سه ترمینال یا آنتن مختلف را معرفی کرد که مصرف کنندگان را به ماهواره های کویپر در مدار زمین متصل خواهند کرد.

آمازون در بیانیه ای اعلام کرد مدل “ترمینال استاندارد مشتری” که یک آنتن ۱۱ اینچ مربعی بوده و تولید آن برای این شرکت کمتر از ۴۰۰ دلار هزینه دارد، اینترنت با سرعت ۴۰۰ مگابیت بر ثانیه برای مشتریان فراهم می‌کند.

جوناتان هوفلر، مدیر فروش مشتریان سازمانی استارلینک در شرکت اسپیس ایکس روز دوشنبه گفت: پایانه‌های استارلینک برای مصرف کنندگان هر کدام ۵۹۹ دلار قیمت داشته و همچنین پایانه‌ها برای دولت‌ها و کسب و کارها تا به امروز بیش از یک میلیون مشتری داشته‌اند.

یک آنتن تلفن همراه مربعی شکل کوچک که هفت اینچ پهنا و کمتر از یک پوند (۴۵۳ گرم) وزن دارد، ارزان‌ترین پایانه آمازون برای این شبکه خواهد بود. با این حال، این شرکت قیمت این محصول را فاش نکرد.

بزرگترین مدل آنتن آمازون که برای کاربردهای مخابراتی، دولتی و سازمانی طراحی شده است، ۱۹ در ۳۰ اینچ اندازه داشته و سرعت اینترنت یک گیگابیت بر ثانیه فراهم خواهد کرد که برای دانلود یک فیلم کیفیت بالا در مدت زمان ۳۰ ثانیه کافی است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا