برندهای ایرانی

ثبت برند توت‌فرنگی کردستان به جد دنبال شود

پایگاه خبری توسعه برند، حسن عسکری فرماندار سنندج، در ارابطه به ثبت برند توت فرنگی به اسم کردستان گفت: توت فرنگی برند کردستان است و باید برای ثبت این برند به جد اقدام کرد.
وی ادامه داد: انجام کارهای توجیهی در مورد اهمیت توسعه گلخانه‌ و بهره‌گیری از ظرفیت افراد متخصص و تاثیرگذار در پرداختن به تاثیرات توسعه گلخانه‌ در رونق اقتصاد کشاورزان باید در برنامه‌ریزی برگزار کنندگان همایش دیده شود.
وی با تاکید براینکه برگزاری این جشنواره در نهایت باید در افزایش میزان تولید محصول توت فرنگی از نظر کمی و کیفی تاثیرگذار باشد، اذعان کرد: استفاده از ظرفیت و توان علمی و دانشگاهی در رونق محصولات کشاورزی تاثیر بسزایی دارد و برگزاری این همایش با محور جامعه دانشگاهی می‌تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک کند.
فرماندار سنندج افزود: ثبت رقم توت فرنگی به نام کردستان قبل از اینکه جای دیگر آن را به نام خود ثبت کند از همین امروز باید دنبال شود.
وی با بیان اینکه در ورودی شهر سنندج المان توت فرنگی نصب شود، گفت: المان خاصی در مسیر کامیاران نداریم و این نقطه بهترین مکان برای نصب المان توت‌فرنگی است.

توت فرنگی در کردستان تنها مختص فصل بهار نیست و در این استان علاوه بر توت فرنگی بهاره، توت فرنگی پاییزه و گلخانه‌ای نیز برداشت می شود،البته برداشت توت فرنگی در پاییز به مدیریت مزرعه بستگی دارد و علاوه برآن استفاده از ارقام مناسب هم در تولید این محصول در پاییز تاثیرگذار است و برخی از ارقام توت فرنگی همچون “سلوا” استعداد گل دهی در پاییز را هم دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا