برندهای خارجی

ساخت نسل جدید پیکسل بوک برند گوگل متوقف شد

پایگاه خبری توسعه برند، گوگل با هدف کاهش هزینه، ساخت نسل جدید لپ‌تاپ “پیکسل بوک” را متوقف و تیم مسئول این محصول را منحل کرد.

گوگل ظاهرا تصمیم گرفته است منابع ساخت این محصول گران را به بخش‌های دیگر اختصاص دهد و اعضای تیم “پیکسل بوک” به بخشهای دیگر منتقل شده‌اند. این اقدام به معنای آن است که گوگل پس از حدود یک دهه تجربه، از تولید لپ تاپ دست کشیده است. این شرکت در سال ۲۰۱۲، لپ تاپ “کروم بوک پیکسل” را معرفی کرد که نخستین سخت افزار عرضه شده تحت برند “پیکسل” بود و دو سال بعد، دو مدل گران‌تر را جانشین این محصول کرد.

گوگل استراتژی‌های خود را در سال ۲۰۱۷ تغییر داد و نخستین “پیکسل بوک” را به عنوان یک مدل پیشرفته جایگزین کروم بوک‌های ارزان قیمت، معرفی کرد. این محصول از قیمت ۹۹۹ دلار آغاز شد و با یک قلم “پیکسل بوک” به عنوان آپشن اختیاری، عرضه شد.

این شرکت در سال ۲۰۱۹ مدل “پیکسل بوک گو” با قیمت ۶۴۹ دلار را به عنوان یک محصول کم هزینه‌تر اما پیشرفته تحت برند “پیکسل” معرفی کرد. هر چند قرار بود کروم بوک‌ها نشان دهند سیستم عامل کروم با سخت افزار گران‌تر تا چه حد کارآمدتر است، اما به نظر رسید هرگز به اندازه مدل‌های ارزان‌تر که مدت‌ها در کلاسهای درس به خصوص در دوران پاندمی استفاده شدند، محبوب نشدند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا