اقتصادی

تصویر اقتصاد آلمان همچنان ابری است

پایگاه خبری توسعه برند، سفارشات صنعتی آلمان در ماه ژوئن افزایش یافت که ناشی از افزایش شدید تقاضا در بخش هوا و فضا بود که باعث شد تحلیلگران در مورد اینکه آیا این نرخ نشان‌دهنده یک جهش پایدار است یا خیر، اختلاف نظر داشته باشند.

صنعت آلمان در رکود فرو رفته است و نظرسنجی شاخص مدیران خرید هفته گذشته نشان داد که رکود بخش تولید در ماه جولای عمیق‌تر شد.

داده‌های اداره آمار فدرال آلمان نشان داد که سفارش‌های دریافتی نسبت به ماه مه ۷ درصد افزایش یافته است. نظرسنجی رویترز از تحلیلگران به کاهش ۲ درصدی اشاره کرده است.

الکساندر کروگر، اقتصاددان ارشد بانک آلمانی گفت که اقتصاد ضعیف جهانی و هزینه‌های بالای انرژی همچنان بار سنگینی برای این بخش است. به طور کلی، سفارشات خارجی در ماه ژوئن ۱۳.۵ درصد افزایش یافت، در حالی که سفارشات داخلی ۲۰ درصد کاهش یافت.

توماس گیتزل، اقتصاددان ارشد VP Bank گفت که تصویر کلی برای سال ۲۰۲۳ تاکنون نسبتاً دلگرم کننده به نظر می‌رسد و افزود که سفارش‌های جدید به استثنای ماه مارس، به طور پیوسته ماهانه افزایش یافته است. او همچنین گفت: «وضعیت آنقدر تیره نیست که وضعیت اقتصادی آلمان در حال حاضر به عنوان مرد بیمار اروپا به تصویر کشیده می‌شود.»

به نقل از ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا