اقتصادی

آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان

پایگاه خبری توسعه برند، خوزستان معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: به ۹۸ درصد از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان تخصیص پروژه انجام و فرآیند عملیات اجرایی نیز آغاز شده است.

پیمان رحمتی در تور رسانه‌ای اداره کل راه و شهرسازی خوزستان که امروز، ۲۸ فروردین ماه به منظور بازدید اصحاب رسانه از طرح نهضت ملی مسکن خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در طرح نهضت ملی مسکن خوزستان حدود ۲۴۶ هزار و ۴۸۷ نفر در سامانه ثبت نام اولیه انجام دادند که از این تعداد ۱۷۷ هزار و ۴۹۱ نفر دارای شرایط اولیه بودند.

وی افزود: ۴۳ هزار و ۹۱۱ نفر از ثبت‌نام کنندگان از ۵۹ شهر خوزستان تایید نهایی شدند اما از مجموع متقاضیان شهرها فقط ۱۱ هزار و ۲۳۷ نفر واریز انجام دادند. در این زمینه تاکنون به ۱۱ هزار و ۱۲۷ نفر یعنی ۹۸ درصد متقاضیان تخصیص پروژه انجام و فرآیند عملیات اجرایی نیز آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص زمین‌های تامین‌شده برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن خوزستان تصریح کرد: برای ۲۶ هزار و ۳۷۳ واحد زمین مورد نیاز شهری تامین شده است که با احتساب زمین‌های در شرف تامین، تعداد واحدها به ۹۲ هزار و ۹۳۷ واحد می‌رسد.

رحمتی با اشاره به پرداخت تسهیلات حوزه مسکن گفت: برای ۳ هزار و ۹٠۷ واحد تسهیلات خودمالکی، برای یک هزار و ۵۴۷ واحد تسهیلات مسکن روستایی و برای ۳۹۹ واحد نیز تسهیلات بازآفرینی شهری پرداخت شده است.

چالش‌های اجرای طرح‌های مسکن در خوزستان

وی عنوان کرد: در بحث بازآفرینی شهری، بازسازی ۴ هزار و ۹۱۵ واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان انجام شده و همچنین یک هزار و ۷۸۷ واحد نیز در حوزه بازآفرینی در حال ساخت است که با احتساب زمین‌های تخصیص شده به نیروهای مسلح و ایثارگران برای ساخت مسکن، مجموع پروژه‌های استان به ۲۹ هزار و ۴۵۵ واحد می‌رسد.

معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر در استان گفت: مجموع پروژه‌های مسکن مهر در استان خوزستان حدود ۱٠۵ هزار واحد بوده است که ۷۷ هزار و ۳۴۵ واحد در شهر انجام شده و از این تعداد نیز ۶٠ هزار و ۳۲۶ واحد به متقاضیان تحویل داده شده و ۱۷ هزار و ۱۹ واحد نیز باقی مانده است.

رحمتی ادامه داد: از ابتدای سال ۱۴٠۰ تاکنون، ۳ هزار و ۱٠۴ میلیارد ریال در بحث آماده‌سازی مسکن‌های مهر هزینه شده که بر همین اساس پیشرفت پروژه‌ها از ۳٠ درصد به ۷۸ درصد رسیده است. در صورت تخصیص اعتبار درخواست شده به مبلغ ۶هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال، عملیات اجرایی ۹٠ درصد معابر مسکن مهر در نیمه دوم سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه مهمترین چالش در بحث اجرای طرح‌های مسکن عدم آورده متقاضیان یا دیر پرداخت کردن هزینه‌ها است، گفت: زیرساخت‌های آب، فاضلاب و برق یکی دیگر از چالش‌هایی است که با آن مواجه هستیم زیرا در وزارت نیرو برای این موضوع اعتباراتی در نظر گرفته نشده است اما در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم این مشکلات را نیز حل کنیم.

پروژه نهضت ملی اکباتان اهواز ۳۷ درصد پیشرفت دارد

رحمتی در پایان در خصوص پروژه اکباتان اهواز در طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: تا سه چهار ماه آینده ساخت بخش زیادی از مسکن‌ها در طرح نهضت ملی مسکن پروژه اکباتان اهواز به اتمام می‌رسد.

وی گفت: پروژه نهضت ملی مسکن اکباتان (بنیاد مسکن) یکی از پروژه‌های ساخت مسکن خوزستان در منطقه اکباتان اهواز است که ۵۳۵ واحد مسکن در حال ساخت دارد. تاکنون ۳۷درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان سال جاری، عملیات ساخت ۲٠٠ واحد به اتمام می‌رسد.

انتهای پیام

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا