برندهای ایرانی

جدیدترین وضعیت برند ارج

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر سالن‌های تولید شرکت ارج در حال بازسازی و احیا و خطوط تولید هم در حال نصب هستند، گفت که بعد از تکمیل خطوط تولید پیش‌بینی می‌شود تا حدود سه ماه آینده محصولات این شرکت به بازار عرضه شود.

یدالله صادقی با بیان اینکه شرکت ارج از شرکت‌های قدیمی و برندهای معروف تولید لوازم خانگی است، اظهار کرد: بنا به دلایلی که این شرکت در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری یکی از بانک‌ها بود، طی سالهای گذشته از مدار تولید خارج شد و ماشین آلات و امکانات خطوط تولید آن نیز توسط برخی از طلبکاران از محل کارخانه خارج شده بود. بنابراین امکان تولید مجدد در این کارخانه فراهم نبود.

اما به گفته وی سال گذشته این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد و بخش خصوصی هم برنامه‌هایی برای احیای کارخانه ارائه کرد. البته احیای کامل این کارخانه ۵ تا ۶ سال طول می‌کشد. در حال حاضر سرمایه گذار با تزریق حدود ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه اقدامات اجرایی برای راه اندازی کارخانه را شروع کرده، به طوری که سالن‌های تولید در حال بازسازی و احیا و خطوط تولید هم در حال نصب هستند.

محصولات ارج جدید

صادقی با بیان اینکه خط تولید یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در حال نصب است، تصریح کرد: بر اساس برنامه احیای ارائه شده سایر خطوط شامل خطوط تولید کولرهای گازی و آبی، جاروبرقی و غیره هم به تدریج بازسازی و راه‌اندازی خواهد شد. همزمان شبکه‌های مربوط به فروش و خدمات پس از فروش هم با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و کمک گرفتن از متخصصان در حال طراحی است.

رئیس سازمان صمت استان تهران درباره تأمین مواد اولیه این شرکت نیز گفت: برای تامین مواد اولیه داخلی از مجاری تعیین شده اقدام می‌شود و برای مواد اولیه وارداتی نیز در چارچوب مقررات ثبت سفارش و واردات انجام خواهد شد.

علاوه بر موارد یاد شده، به گفته وی شرکت ارج یک طرح توسعه نیز در استان سمنان طراحی کرده که بعد از آغاز عملیات درباره آن اطلاع رسانی خواهد شد.

صادقی در پاسخ به اینکه محصولات شرکت ارج چه زمانی در بازار عرضه خواهد شد؟ اظهار کرد: بعد از تکمیل خطوط تولید پیش بینی می‌شود تا حدود سه ماه آینده محصولات به بازار عرضه شود.

کارخانه ارج قدیمی‌ترین و از معروف‌ترین کارخانه‌های تولید لوازم خانگی ایرانی است. این کارخانه در دهه ۹۰ با مشکلات مالی زیاد و همچنین کهنه شدن تجهیزات و ماشین آلات مواجه شد و در نهایت در سال ۱۳۹۵ تعطیل شد. اما بعد از پنج سال در اردیبهشت امسال اعلام شد که برند ارج، به‌فروش رفته‌ و با کالاهایی نوین، شروع به کار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا