برندهای ایرانی

اهمیت برندسازی هنرهای دستی استان البرز

پایگاه خبری توسعه برند، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از راه اندازی نسخه آزمایشی سایت اطلاع رسانی جشنواره ملی مد و لباس در این استان خبر داد.

سعید جابری‌انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر از راه اندازی نسخه آزمایشی سایت اطلاع رسانی جشنواره ملی مد و لباس در این استان خبر داد و گفت: دبیرخانه اجرایی این جشنواره جریان سازی ویژه ای در حوزه اطلاع رسانی داشته است و از سراسر نقاط کشور برای ارائه آثار درخواست داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: به موازات سایت رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان، وب سایت ویژه ای نیز توسط دبیرخانه اجرایی جشنواره بمنظور اطلاع رسانی اخبار این رویداد ملی راه اندازی شده است که نسخه اصلی آن بزودی اعلام رسمی خواهد شد.

وی با قدردانی از رسانه‌های استان در اطلاع رسانی اخبار این جشنواره ملی افزود: نقش رسانه‌ها همواره برای ما حائز اهمیت بوده و لذا در این رویداد مهم فرهنگی اصحاب حوزه رسانه و خبر کنار ما خواهند بود.

جابری انصاری همچنین از تبلیغات گسترده برگزاری این رویداد در سطح استان‌ها خبر داد و گفت: پویش ملی در سراسر استان‌های کشور برای احصای ظرفیت‌ها و حضور در جشنواره البرز به راه افتاده است که در نوع خود قابل توجه بوده و نشان از اهتمام استان‌ها برای همکاری با ما بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده در دبیرخانه جشنواره ۶ نقطه شهر کرج نیز فراخوان جشنواره از طریق بیلبوردهای شهری به اکران عمومی رفته است.

وی افزود: میدان جمهوری کرج، میدان امام حسین (ع)، میدان شهدا، باشگاه فرهنگی میلاد، شورای شهر کرج و عظیمیه کرج از نقاطی هستند که این روزها اکران فراخوان جشنواره ملی مد و لباس استان را در آن شاهد هستیم.

جابری انصاری گفت: نگاه ما در فرایند اجرا فرا بخشی و با وسعت دیدگاه است و لذا از ظرفیت تمامی بخش‌های حرفه‌ای و فعال در این زمینه استفاده خواهد شد.

سعید جابری انصاری در ادامه با اشاره به درخواست‌های عمومی برای تمدید زمان ارائه آثار تا ۳۰ اردیبهشت ماه به دبیرخانه جشنواره خاطرنشان کرد: طراحان و هنرمندان حوزه مد و لباس در زمینه انواع هنرهای دستی ایرانی اقوام می‌توانند پوشش عفیفانه طراحی نمایند.

وی با اشاره به ضرورت احیا هنر بومی اقوام در پوشش ایرانی و متناسب سازی آن با الگوهای کاربردی در اجتماع افزود: برندسازی هنرهای دستی استان‌ها در زمینه پوشش و تنوع بخشی به لباس عفیفانه اجتماع برگرفته از طرح‌های متنوع در دوخت‌ها، خلاقیت و نوآوری در نمادهای پوشش ایرانی، بکارگیری هنر صنعت چاپ و نقاشی روی پارچه منطبق با طرح‌های بومی محلی اقوام، بهره مندی از هنرهای تزئینی در طراحی پوشش اقوام، تلفیق دوخت‌های محلی و سنتی اقوام در پوشش عفیفانه اجتماع رویکرد اصلی این جشنواره خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز تصریح کرد: انواع هنرهای دستی سنتی شامل رودوزی- آجیده‌دوزی- آیینه‌دوزی- اشرفی‌دوزی- بلیش‌دوزی- پته‌دوزی- پولک‌دوزی- پیله‌دوزی- تسمه‌دوزی-تفرشی دوزی- چهل‌تکه دوزی- خوس‌دوزی- دانه‌دوزی- ده‌یک‌دوزی- رودوزی- بمپور- زرک‌دوزی- زغره‌دوزی- ستاره‌دوزی -سرافی‌دوزی-سرمه‌دوزی-سوزن‌دوزی-سوزن‌دوزی اصفهان -سوزن‌دوزیبلوچ-سوزن‌دوزی ترکمن -شمسه‌دوزی-صدف‌دوزی قلاب‌دوزی اصفهان-قلاب‌دوزی رشت -قیطان دوزی- کتیبه دوزی-کردی دوزی-گلابتون‌دوزی-لانه‌زنبوردوزی-مخمل‌دوزی-مرصع‌دوزی-مرواریددوزی-مضاعف‌دوزی-ملیله‌دوزی-ممقان‌دوزی-منجوق‌دوزی-نقده‌دوزی-نقش‌دوزی-نواردوزی در این جشنواره مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.

وی متذکر شد: علاقه‌مندان تا ۳۰ اردیبهشت ماه فرصت دارند تا برای حضور در این رویداد ملی آمادگی خود را با مراجعه به نشانی الکترونیکی [email protected] و ثبت مشخصات وارائه اثر اعلام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا