برندهای ایرانی

امیدواری رئیس سازمان جهاد کشاورزی به صادرات با برند استان لرستان

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان: امیدواریم بر اساس نظام‌نامه‌ای و با اقدامات صورت گرفته، این واحد استانداردهای مورد نیاز و کد IR را دریافت و بتواند محصولات را با برند استان به کشورهای مورد هدف صادر کند.

وی از افتتاح و بهره‌برداری از ۱۳ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان خبر داد.

سید عماد شاهرخی امروز، ۱۵آذرماه در حاشیه بازدید از واحد بسته‌بندی و فرآوری ماهان پروتئین سفیدکوه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: این واحد بیش از یک دهه تعطیل بوده اما خوشبختانه در دو واحد آلایش خوراکی و غیرخوراکی دوباره به چرخه تولید برگشته است.

وی تصریح کرد: در آلایش خوراکی گوشت پروانه صادر شده است و در بخش غیرخوراکی نیز کارهای خوبی انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: صادرات توسط این واحد صورت نمی‌گیرد اما کارهای مقدماتی توسط همین مجموعه انجام و محصول توسط شرکت‌های دیگر صادر می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ تن محصول در سردخانه منتظر توافق با شرکت‌های صادر کننده هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ادامه داد: یکسری محصولات همچون هزار لایه، شاید در کشور خیلی مورد استفاده قرار نگیرند اما ارزآوری خوبی را به همراه دارند.

شاهرخی اظهار کرد: تمام مراحل فرآوری هزار لایه در حال انجام است و آماده صادرات است بنابراین لازم است تا با کمک سرمایه‌گذار و حمایت دامپزشکی، روند کار تسریع شود تا این واحد خودش راسأ هزار لایه را به کشورهای هدف و مقصد صادر کند.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که کمتر در استان به آن توجه شده و مغفول مانده است بحث صنایع تبدیلی و تکمیلی بوده که خوشبختانه در دولت سیزدهم روند خوبی گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از ۱۳ واحد در دولت سیزدهم، گفت: ۵ واحد نیز تا دهه فجر سال جاری در استان به افتتاح می‌رسند اما نکته مهم این است از این واحدها حمایت شود تا بتوانند به کارشان ادامه بدهند و به حداکثر ظرفیت شان دست پیدا کنند.

شاهرخی خاطرنشان کرد: امیدواریم با مجموعه اقدامات و توسعه فعالیت‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخشی از مشکل اشتغال استان حل شود و به سمت زنجیره‌های تولید و ارزش‌افزوده پیش برویم.

وی ادامه داد: هرچقدر این واحدها تقویت شوند قطعاً ارزآوری بیشتر و بهتری را به دنبال خواهند داشت و به اقتصاد و اشتغال استان کمک خواهند کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: یکی از موضوعات مهم مورد پیگیری در وزارت جهاد کشاورزی، ایجاد زنجیره ارزش بوده که به تبع در لرستان نیز این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

شاهرخی اظهار کرد: خوشبختانه در لرستان دو زنجیره ارزش «گل محمدی» و «شیلات» در بخش کشاورزی معرفی شده است و درصد هستیم تا با جذب و ورود سرمایه‌گذار بتوانیم صنایع تبدیلی و تکمیلی را در این حوزه‌ها تقویت کنیم و به سطح ایده آلی دست پیدا کنیم.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا