برندهای خارجی

وارث برند سامسونگ عفو شد

پایگاه خبری توسعه برند، یون سوک یئول، رئیس جمهور کره جنوبی، لی جائه یونگ، وارث سامسونگ را عفو کرد و با امید به رونق گرفتن اقتصاد کشور، اتهامات رشوه وی را پاک کرد.

آقای لی در سال ۲۰۱۷ پس از این که در خصوص دادن رشوه به مقامات دولتی برای حمایت از ادغام دو شرکت از گروه سامسونگ، گناهکار شناخته شد، به پنج سال زندان محکوم شد. وی پس از سپری کردن یک سال از محکومیت زندان، آزاد شد اما دادگاه عالی کره جنوبی در این تصمیم تجدیدنظر کرد و دستور بررسی دوباره این پرونده را صادر کرد.

در حالی که وارث سامسونگ اوایل سال ۲۰۲۱ در محاکمه مجدد، به دو سال و نیم زندان محکوم شد، پس از گذشت شش ماه، عفو مشروط گرفت. اکنون دیگر وی نگران رفتن دوباره به زندان به دلیل اتهامات رشوه نخواهد بود. عفو رئیس جمهور به او اجازه می‌دهد به هیات مدیره سامسونگ ملحق شود و بتواند برای بستن قرارداد، به خارج از کشور سفر کند. آقای لی تحت شرایط عفو مشروط، پیش از این اجازه نداشت سمت رسمی در سامسونگ داشته باشد با این حال مدیریت این شرکت، وی را از جدیدترین تحولات باخبر نگه می‌داشت.

انتظار می‌رود اکنون آقای لی، تصمیمات استراتژیک برای این غول فناوری بگیرد که شامل قراردادهای مربوط به تولید تراشه خواهد بود.

هان دونگ هون، وزیر دادگستری کره جنوبی در این باره اظهار کرد: با نیاز فوری که به غلبه بر بحران اقتصادی ملی وجود دارد، ما محتاطانه رهبران اقتصادی را برای عفو انتخاب کردیم که موتور رشد ملی را از طریق سرمایه گذاری فناوری و اشتغالزایی هدایت می‌کنند.

سامسونگ در جدیدترین گزارش درآمد خود، رشد ۱۲ درصدی سود به دلیل تقاضای ضعیف برای تلفن‌های هوشمند و رایانه شخصی را گزارش کرد و مسائل ژئوپلیتیکی و نگرانیها نسبت به تورم را مسبب فصل درآمد ضعیف خود خوانده بود. این شرکت انتظار دارد تقاضا برای دستگاه‌های مصرفی، در ماه‌های آینده ضعیف بماند.

هنوز معلوم نیست که آیا آقای لی، ریاست سامسونگ که از زمان درگذشت لی کان هی، پدرش در سال ۲۰۲۰ خالی مانده است را به دست می‌گیرد. البته آقای لی هنوز از مشکلات حقوقی به طور کامل خلاص نشده است. اگر آقای لی در پرونده کلاهبرداری و دستکاری ارزش سهام محکوم شناخته شود، ممکن است با مجازات زندان روبرو شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا