اقتصادی

نرخ زنده‌مانی جنگل در ایران بیش از ۶۵ درصد است

پایگاه خبری توسعه برند، معاون امور جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به اینکه نرخ زنده‌مانی جنگل در ایران بالای ۶۵ درصد است عنوان کرد که این عدد نشان می‌دهد در گذشته نهال‌های استانداردی تولید شده، همچنین کاشت به‌ صورت مهندسی بوده و برداشت و نگهداری نیز به‌ خوبی انجام شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، نقی شعبانیان درباره میزان موفقیت طرح‌های جنگل‌کاری در ایران گفت: در جنگل‌داری شاخصی تحت عنوان زنده‌مانی داریم، یعنی چند درصد از درختان جنگل باقی می‌ماند و چند درصد از بین می‌رود. نرخ زنده‌مانی عموم جنگل‌کاری‌های کشور ما بالای ۶۵ درصد است و با توجه به شرایط اقلیمی ایران از این لحاظ ما در دهه‌های اخیر جزو منطقه‌های پیش رو محسوب می‌شویم.

وی اظهار کرد: این درصد زنده‌مانی جنگل‌ها نشان می‌دهد که در گذشته ما هم نهال استاندارد تولید کرده‌ایم و هم کاشت مهندسی بوده و هم داشت و نگهداری‌مان خوب بوده که نرخ زنده‌مانی جنگل‌کاری‌های مان بالاست.

معاون جنگل سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار کرد: صرف‌نظر از جنگل‌کاری‌هایی که در عرصه‌های منابع طبیعی انجام می‌دهیم در گذشته سابقه جنگل‌کاری مشارکتی با سایر دستگاه‌ها را هم داشته‌ایم و حالا می‌خواهیم پررنگ‌تر از گذشته این مهم را تجربه کنیم.

وی افزود: در رابطه با مشارکت با دستگاه‌ها یک نمونه مشارکت با مجموعه وزارت دفاع داشتیم که برای محافظت از پادگان‌ها جنگل‌کاری‌های خوبی تحویل کشور داده شده است.

شعبانیان گفت:‌ تجربه دیگری از همکاری با نهادهای دیگر در رابطه با شهرک‌های صنعتی داریم که یک تجربه بینابین بوده است.

انتهای پیام

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا