برندهای خارجی

انعطاف فروشگاه آن‌لاین برند مایکروسافت

پایگاه خبری توسعه برند، برند مایکروسافت اعلام کرد به اپیک گیمز، آمازون و دیگر شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا برنامه‌های خود را به شیوه‌هایی غیر انحصارطلبانه در فروشگاه آنلاین این شرکت عرضه کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اپل اجازه استفاده از سیستم‌های پرداخت درون برنامه‌ای مستقل از اپ استور خود را به دیگر شرکت‌ها نمی‌دهد و آنها در صورت عرضه نرم افزارهای خود در اپ استور اپل مجبور به پرداخت حق کمیسیون ۳۰ درصدی هستند. این مساله موجب درگیری حقوقی اپل با چند شرکت دیگر مانند اپیک گیمز شد.

تشدید درگیری‌ها بین اپل و برنامه نویسان ثالث باعث اقبال آنها به اپ استورهای عرضه شده توسط دیگر شرکت‌ها مانند مایکروسافت شده است. این شرکت می‌گوید قصد ندارد با مجبور کردن توسعه دهندگان و برنامه نویسان به استفاده از سیستم پرداخت درون برنامه‌ای خود از درآمد آنها بکاهد.

تیم سوئنی مدیر عامل اپیک گیمز از این تصمیم استقبال کرده و با ارسال توئیتی گفته: مایکروسافت که با ویندوز پیشتاز صنعت است، اکنون یک پلتفرم باز با یک فروشگاه باز طراحی کرده است. باید منتظر ماند و دید آیا این اپ استور با استقبال برنامه نویسان مواجه می‌شود یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا