برندهای خارجی

اولین جریمه برند واتس‌آپ در روسیه

پایگاه خبری توسعه برند، برند واتس‌آپ در روسیه جریمه شد. یک دادگاه روسی برند واتس‌آپ را به دلیل عدم حذف محتوای ممنوع  سه میلیون روبل (معادل ۳۷ هزار و ۸۰ دلار) جریمه کرد.

برند متا پلتفرمز که شرکت مادر واتس‌اپ است، سال گذشته از سوی مسکو به عنوان یک سازمان افراطی اعلام شد اما این پیام رسان که محبوبیت زیادی در روسیه دارد، پیش از این به دلیل کوتاهی در حذف اطلاعات ممنوع، با جریمه روبرو نشده بود.

اپلیکیشن های فیس بوک و اینستاگرام شرکت متا که اکنون در روسیه ممنوع هستند و همچنین توییتر و گوگل بر سر عدم حذف محتوای ممنوع جریمه شده اند.

با این حال، واتس‌اپ پیش از این برای امتناع از رعایت قانون داده روسیه و ذخیره اطلاعات کاربران روسی در سرورهای داخل این کشور، جریمه شده است.

خبرگزاری ریا گزارش کرد: این جریمه به دلیل امتناع واتس‌اپ از حذف اطلاعات درباره دارویی است که فروش و تولید آن در روسیه ممنوع است.

دادگاه همچنین بنیاد ویکی‌مدیا که مالک دایره المعارف آنلاین ویکی پدیا است را  به دلیل عدم حذف اطلاعاتی که روسیه آنها را به عنوان اطلاعات غلط درباره عملیات نظامی مسکو در اوکراین می‌داند، سه میلیون روبل جریمه کرد.

ویکی مدیا پیش از این گفته بود اطلاعاتی که مقامات روسی نسبت به آن اعتراض داشتند، منبع موثقی داشته و مطابق با استانداردهای ویکی پدیا است.

بر اساس گزارش رویترز، مسکو سالها با غول های فناوری در خصوص محتوا، سانسور داده و نماینده محلی، اختلاف داشت و این اختلافات پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه سال ۲۰۲، تشدید شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا