برندهای ایرانی

توسعه خودروهای برقی در دستور کار برند ایران خودرو

پایگاه خبری توسعه برند،نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اقدامات ایران خودرو در  راستای توسعه خودروهای برقی در کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به معضل آلودگی هوا و رشد مصرف سوخت در کشور قطعا تولید خودروهای برقی در صورت ایجاد زیرساخت های لازم برقی سازی از سوی شهرداری ها به نفع کشور خواهد بود.
علی جدی با بیان اینکه توسعه خودروهای برقی در کشور با الگوبرداری از خودروسازان برتر دنیا به کاهش آلودگی هوا و مصرف سوخت در کشور کمک خواهد کرد، اظهار داشت: دولت هم از محل تولیدات داخل و هم واردات می تواند زمینه توسعه خودروهای برقی در کشور را فراهم کند.
وی تاکید کرد: اکنون که توسعه خودروهای برقی در اولویت دولت قرار گرفته است می بایست بخشی از ظرفیت واردات به ورود خودروهای الکتریکی به خصوص تاکسی های برقی اختصاص پیدا کند.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی حرکت برند ایران خودرو در مسیر برقی سازی بر اساس بنچ مارک از مدل های جهانی و عرضه نسخه برقی محصولاتی چون ری را و تارا در آینده نزدیک را مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به معضل آلودگی هوا و رشد مصرف سوخت در کشور قطعا تولید خودروهای برقی در صورت ایجاد زیرساخت های لازم برقی سازی از سوی شهرداری ها به نفع کشور خواهد بود.
نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با توجه به اعلام آمادگی شرکت ایران خودرو برای تولید انبوه نسخه برقی ری را و تارا در صورت ایجاد زیرساخت های لازم بیان کرد: در شرایط فعلی که با افزایش آلاینده ها و کمبود بنزین در کشور مواجه هستیم، حرکت به سمت انرژی های پاک از جمله برق یک ضرورت است و نتایج مثبتی برای کشور به همراه خواهد داشت. از طرفی در بسیاری از فصول سال به غیر از ایام پیک مصرف با مازاد تولید برق و خالی ماندن بخشی از ظرفیت نیروگاه های برق مواجه هستیم که می توان از این مازاد تولید برای صادرات و یا تامین انرژی خودروهای برقی استفاده کرد.

تجارت، پشتیبان تولید
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا