اقتصادی

کاهش رتبه اعتباری آمریکا عامل صعود طلا شد

پایگاه خبری توسعه برند، قیمت طلا امروز (چهارشنبه) با کاهش ارزش دلار، بازده خزانه‌داری آمریکا و سهام آسیایی افزایش یافت.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۲۹ دقیقه صبح با ۴.۵ درصد افزایش به ۱۹۴۸ دلار و ۵۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۳ درصد افزایش به ۱۹۴۹ دلار و ۵۰ سنت رسید.

فیچ در روز سه‌شنبه، رتبه اعتباری دولت ایالات‌متحده را با اشاره به مشکلات مالی طی سه سال آینده و افزایش بار بدهی عمومی دولت، از AAA به AA+ کاهش داد. طلا که با توجه به دلار قیمت گذاری می‌شود، در مواقع استرس و عدم اطمینان اقتصادی یک سرمایه‌گذاری امن به شمار می‌رود.

پس از انتشار آمار نسبتاً قوی در مورد تولید و ساخت وساز ایالات‌متحده در ماه ژوئن که کاهش فرصت‌های شغلی در ماه گذشته را جبران کرد، ارزش دلار تقویت شد، طلا یک درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح سه هفته اخیر خود رسید. تمرکز بر گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه، یک عامل مهم در اقتصاد ایالات‌متحده است و انتظار می‌رود پس از افزایش ۲۰۹ هزار شغلی در ماه ژوئن، ۲۰۰ هزار شغل در جولای افزایش یابد.

بر اساس اعلام شورای جهانی طلا، تقاضای طلای هند در سال ۲۰۲۳ ممکن است ۱۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یابد و به کمترین میزان در سه سال گذشته برسد.

اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز سه شنبه ۰.۴ درصد کاهش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۲۹ دلار رسید، پلاتین ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۹۲۶ دلار و ۱۸ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۳۸ دلار و ۵۹ سنت رسید.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا