کسب و کار

رنگ بطری عطر و ارتباط آن با رایحه + تشخیص عطر با رنگ شیشه آن

پایگاه خبری توسعه برند، اهمیت رنگ عطر، طراحی آن و حتی بطری عطر برای مصرف کنندگان قابل توجه است. اگرچه ممکن است انتخاب رنگ در عطرسازی صرفاً برای زیبایی شناختی به نظر برسد، اما در واقع این رنگ چیزی را در مورد ماهیت رایحه به مشتری منتقل می کند. عطرسازان می‌دانستند که یک رابطه منحصر به فرد بین رنگ و رایحه وجود دارد و این بر انتخاب و خرید عطرو ادکلن  بر مردم تأثیر می‌گذارد.

همه رنگ‌ها برایمان تداعی‌گر یک حس خاص هستند. برای مثال، رنگ آبی قطعا شما را به یاد آبی دریا و خنکای نسیم لب رودخانه می‌اندازد. آیا کسی هست که با دیدن رنگ قرمز احساس گرما را دریافت نکند؟ دنیای رنگ عطر و رنگ ادکلن ها دنیای پیچیده‌ای نیست. تنها کافی است با دقت بیشتری به آن‌ها نگاه کنید. معمولا رایحه عطرها ارتباط مستقیم با رنگ آنها دارد.

مهم‌ترین رنگ‌هایی که در کمپانی‌های معروف عطرسازی دیده می‌شوند، عبارت‌اند از: قرمز، آبی، مشکی، سفید، بنفش و زرد. البته کمرنگ و پررنگ بودن هر کدام از این رنگ‌ها می‌تواند تلخی و شیرینی آن را به کلی تغییر دهد. در ادامه این مقاله بهترین فروشگاه اینترنتی عطر و ادکلن با ما همراه باشید.

ارتباط رنگ و عطر

رنگ ها تقریبا در تمام قسمت های عطر دخیل هستند. بسته بندی، بطری، طرح، و حتی مایع خود عطر. این اولین چیزی است که توجه ما را جلب می کند، حتی قبل از اینکه بوی آن را استشمام کنیم. همچنین رنگ یک عطر ماهیت و پایه رایحه را به مشتری منتقل می کند.

انواع مختلفی از بوها وجود دارد و هر سایه یا رنگی از رایحه های مختلف به رنگ خاصی وابسته است. یکی از عواملی که بر رنگ عطر اثر می گذارد، اسانس یا روغن هایی است که در مایع عطر استفاده می شود، هر اسانس یک رنگ منحصر به فرد دارد.

روغن‌های ضروری اغلب سبک و حتی روغن‌های طلایی هستند، در حالی که سایر روغن‌ها رنگ پایه گلی را که از آن استخراج می‌شوند حفظ می‌کنند. همانطور که گفتیم برخی از روغن ها بوی ملایمی دارند و برخی دیگر مانند گریپ فروت دارای سایه نسبتاً شدید و تند هستند. برخی از روغن ها رنگی قهوه ای یا سبز تیره هستند، مانند عصاره چوب و ریشه.

رنگ های بطری و معنای آنها

رنگ سیاه شیشه عطر

بهترین عطر مردانه با رنگ سیاه معمولاً برای استفاده در شب‌های سرد مناسب‌تر است. رنگ مشکی فارغ از اینکه عطر زنانه باشد یا مردانه، به معنای وجود رایحه های تلخ و‌ سنگین در ترکیبات عطر است. به عبارت دیگر مقادیر زیادی چوب، ادویه و گیاهان معطر در چنین عطرهایی به کار می‌رود. البته در عطرهای زنانه، این ترکیب نافذ و جذاب با گل‌هایی نظیر ارکیده و یاس ادغام می‌شود. در عطرهای مردانه نیز ادویه‌جات، عنصر جدایی‌ناپذیر آن به شمار می‌روند.

عموم مردم تصور می‌کنند که عطرهای مشکی رنگ، خنک هستند؛ اما در حقیقت این گونه نیست. در واقع این عطرها از ترکیبات جذاب، گرم، تلخ و گاهی کمی شیرین تشکیل می‌شوند که به سبب وجود رایحه تندوتیز ادویه‌جات مختلف احساس خنکی به مخاطب دست خواهد داد. زن و مردی که عطرهایی با رنگ مشکی را انتخاب می‌کنند، در عین هم‌گام بودن با زندگی شهری امروز و جامعه مدرنیته، به سنت‌های گذشته نیز احترام می‌گذارند. این افراد، با وقار و پرابهت ظاهر می‌شوند و لباس‌هایی با رنگ سنگین و غالباً مشکی را به لباس‌های رنگی ترجیح می‌دهند.

رنگ صورتی شیشه عطر

احتمالاً شما رایحه ای گرم و شیرین و رایحه ای بسیار ملایم را در نظر می گیرید و این به دلیل رنگ صورتی این عطر است که این حس رو به شما منتقل میکند .

حالا چرا اینطور است؟ احتمالاً به این دلیل که معمولاً رنگ صورتی را با شیرینی ها، گل ها، آب نبات ها دیده ایم و همچنین در دسته رنگ های گرم قرار می گیرد و ما در ذهن خود بویی ایجاد کردیم، بنابراین، یک نوع رایحه گلی و شیرین را تصور می کنیم.

رنگ آبی شیشه عطر

رنگ آبی تداعی‌کننده دریا و آسمان است. این رنگ همیشه سرشار از شادابی و طراوت بوده و همچنین احساس خنکی آب و باد را منتقل می‌کند. عطر آبی رنگ معمولا خنک و شیرین بوده و رایحه اقیانوسی دارند. البته عطرهای آبی تیره، معمولا خنک و تلخ هستند. به‌طورکلی اسم عطر آبی رنگ معمولا با خنکی و سردی همراه خواهد بود.

عطررنگ سفید شیشه عطر

لذت قدم‌ زدن ‌در باغ بزرگی از گلهای سفید برای زنان و هیجان اسکی‌ در رشته کوه های آلپ برای مردان با عطرهای سفید رنگ ممکن خواهد شد و عطرهای سفید رنگ تداعی کننده شیرینی گل ها یا سردی برف خواهند بود. البته رنگ سفید ذاتا مظهر پاکی و تقدس است پس انتظار استشمام رایحه تمیزی را هم داشته باشید.

مانند رایحه تازگی لباس سفید رنگی که برای موقعیتی خاص کنار گذاشته اید و‌ وقتی به تن‌ میکنید درخشندگی و لطافتش را بروی پوست خود احساس میکنید. فارغ از جنسیت عطر ؛ گل های سفید رنگ مانند یاس ، مگنولیا ، مریم و … عناصر جدایی ناپذیر ترکیبات عطرهای سفید هستند.

روایحی غالبا ملایم و البته شیرین ، تداعی گر پاکی و پاکیزگی ، به تمیزی پیراهن سفیدتان در یک قرار مهم و‌ یا یک مناسبت رسمی که بیشتر از خود شما گویای نظم شما خواهد بود ، عطر سفید رنگ شما نیز میتواند گویای لطافت روح شما باشد.

زن و‌ یا مردی که عطرهای سفید رنگ را انتخاب میکند ، انسانی است با خصوصیات اخلاقی منحصر بفرد ، او نظم را در درجه اول ، یک باید برای خود تعریف میکند ، لباس های رسمی میپوشد ، در کار خود جدی است اما روحیه ای جدی ندارد ، شوخ طبع ، مهربان و احساساتی است

رنگ سبز شیشه عطر

بیشتر عطرهای سبزی که کمپانی‌های معتبر تا به امروز تولید کرده‌اند، به‌سرعت تبدیل به موفق‌ترین محصولات آن کمپانی شده‌اند. برای مثال ‌ورلد از برند کنزو، آموآژ اپیک، چنس او‌ فرش و غیره که هم برنده جایزه بهترین طراحی و هم برنده جایزه بهترین عطر در دو سال اخیر شده‌اند، نمونه‌هایی از عطرهای سبز رنگ هستند. ‌‌رنگ سبز بطری عطر نمادی از طبیعت است. رنگ سبز، شما را به دل جنگلی سرسبز و مملو از درختان پربار و سربه‌فلک‌‌کشیده می‌برد که ریشه‌هایشان در میان گیاهان‌، گل‌ها، بوته‌ها و خزه‌ها مدفون شده‌اند.

رنگ طلایی شیشه عطر

این رنگ ممکن است رایحه های شدیدی را برای شما ایجاد کند. طلایی اغلب با احساسات قوی و گرم همراه است، شاید به این دلیل که رنگ خورشید است، نور خورشید حس گرما، شادی و انرژی را به ارمغان می‌آورد و بر این اساس، عطرسازان از این رنگ (رنگ‌های سایه عسلی) استفاده می‌کنند تا همین حس را در شما ایجاد کنند. بسیاری از میوه‌ها یا گل‌ها نارنجی یا حداقل نزدیک به این سایه هستند، بنابراین به‌دست آوردن روغن‌های ضروری برای ساخت این رنگ عطر کار سختی نیست.

عطررنگ بنفش شیشه عطر

 اگرچه رنگ بنفش مانند رنگ صورتی بسیار دخترانه و جذاب است، اما این رنگ ابهت خاص خود را نیز دارد. عطر بنفش رنگ معمولا رایحه گلی، مشک و عنبر داشته و هرچه کمرنگ‌تر باشد، خنک‌تر است.

رنگ قرمز شیشه عطر

در زندگی زنان ، رنگ قرمز مظهر زنانگی و قدرت زنانه است و عطر قرمز رنگ میتواند به عنوان سلاح یک زن قدرتمند در کنار او قرار بگیرد. اما در زندگی مردان رنگ‌ قرمز نشانه هیجان و جوانی است و عطر قرمز میتواند برای مردی که یک خودرو سوپر اسپرت را به یک خودرو لوکس ترجیح میدهد نه تنها گزینه مناسب بلکه گزینه صحیح باشد.
‌‌‌
به جز روایح چوبی ، ادویه جاتی مانند فلفل ، جوز هندی ، زنجبیل و ‌… عناصر جدا نشدنی ترکیبات عطرهای قرمز رنگ هستند از این رو‌ روایح تلخ در بطری های قرمز رنگ عطرها چه برای زنان و چه برای مردان نقش آفرینی اصلی را بر عهده خواهند داشت
‌‌
طبق استانداردهای طراحی عطر رنگ قرمز مات در عطرها نشان از وجود چوب ها و تلخی مفرط رایحه و رنگ قرمز براق نشان دهنده ترکیبی از روایح شیرین گل ها در کنار روایح تلخ ادویه ای است.

استفاده از کفشهای پاشنه بلند قرمز رنگ یک زن جسور را میطلبد ، همانطور که بستن کروات قرمز برای مردان ، فقط تعدادی از زنان کفش پاشنه بلند قرمز را خواهند پوشید و فقط تعدادی از مردان کروات قرمز را به رنگ های مردانه تر در کنار کت و شلوار گران قیمتشان ترجیح خواهند داد. اگر شما هم یکی از آنهایید استفاده از عطرهای قرمز رنگ به شما توصیه میشود.

برای خرید انواع عطر و ادکلن به وبسایت ایران پرفیومز مراجعه کنید.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا