برندهای ایرانی

هیئت‌مدیره تپسی افزایش سرمایه ۲ هزار میلیارد تومانی را تصویب کرد

توسعه برند، با پذیرش پیشنهاد افزایش سرمایه‌ی ۲ همتی تپسی از سوی هیئت مدیره، این شرکت سرمایه‌اش را ۷۱۲ درصد افزایش خواهد داد.

پیشنهاد افزایش سرمایه ۲ همتی از سوی هیئت‌مدیره شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس (تپسی) تصویب و برای تصویب نهایی به مجمع عمومی فوق‌العاده ارائه شده است. در صورتی که مجمع عمومی نیز افزایش سرمایه‌ی تپسی را تأیید و تصویب کند، سرمایه‌ی این شرکت به میزان ۲ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

بر اساس متن منتشرشده در سایت کدال شرکت تپسی با هدف توسعه‌ی کسب‌وکار خود در ابعاد مختلف، از جمله افزایش سهم بازار در زمینه فعالیت‌های فعلی و برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه سرویس‌های جدید، مایل است سرمایه‌اش را افزایش دهد.

البته طبق آنچه در متن منتشرشده آمده، برخوردار شدن از معافیت مالیاتی یکی از دلایل دیگری است که تپسی برای این افزایش سرمایه دارد. در این متن نوشته شده: «بهره‌مندی از معافیت مالیاتی قانون بودجه‌ی کل کشور مصوب مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۱۴۰۳/۴/۱۸ به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده.»‌تپسی

همچنین در متن منتشرشده در سایت کدال ذکر شده که این افزایش سرمایه «از محل مطالبات حاصل‌شده سهامداران و آورده‌ی نقدی و سود انباشته» انجام خواهد شد و میزان افزایش سرمایه از مبلغ ۲۴۶٫۳ میلیارد تومان به مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به اینکه در نیمه‌ی بهمن ماه سال ۱۴۰۲ گلرنگ بخش عمده سهام تپسی را خرید، به نظر می‌رسد این برنامه برای افزایش سهام تپسی ناشی از میل سرمایه‌گذاری این گروه صنعتی در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال باشد؛ حوزه‌ای که احتمالاً گروه صنعتی گلرنگ برای آن آینده‌‌ی روشنی در نظر دارد و در حال حرکت به سمت آن است.

منبع: رومیت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا