کسب و کار

برترین دانشگاه های ترکیه

پایگاه خبری توسعه برند، یکی از کشور های که دارای دانشگاه های عالی و بین المللی است، کشور ترکیه است. این کشور به دلیل شباهت های فرهنگی ای که با کشور ما دارد، سالانه افراد زیادی به دلایل مختفی همچون تحصیلی، مهاجرت، کسب و کار، تفریحی و … به این کشور سفر می کنند. اما بسیاری از این افراد ممکن است ندانند که کدام دانشگاه برای تحصیل آن ها بهتر بوده و در کدام یک از آن ها باید تحصیل کنند. از همین رو امروز ما با یک مقاله جدید به سراغ شما آمده ایم و می خواهیم درمورد برترین دانشگاه های ترکیه با شما صحبت کنیم. پس اگر می خواهید با این دانشگاه های مهم آشنا شوید پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

برترین دانشگاه های ترکیه

در این بخش می خواهیم بهترین دانشگاه های کشور ترکیه را به شما معرفی کنیم.  برخی از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه شامل موارد زیر می شوند:

دانشگاه کوچ

اولین دانشگاه از بهترین دانشگاه های کشور ترکیه دانشگاه کوچ است. سال تاسیس این داشنگاه به سال ۱۹۹۳ باز می گردد. نوع این دانشگاه خصوصی بوده و در بین برترین دانشگاه های ترکیه مقام اول را کسب کرده است. دانشگاه کوچ عضو معاهده بولونیا و آمریکایی است. شما با تحصیل در این دانشگاه در صورت کسب نمرات عالی می توانید کمک هزینه ها و بورس های مختلف بین ۲۵ تا ۱۰۰ درصد دریافت کنید. دانشگاه کوچ در سطح علمی بسیار بالایی قرار داشته و حدود ۳۰ درصد از استادان این دانشگاه اروپایی و آمریکایی هستند. جهت پذیرش در این دانشگاه متقاضی رشته پزشکی باید نمره پیش دانشگاهی و دیپلم بالای ۱۸ را کسب کرده و برای رشته های دیگر نمره بالای ۱۴ نیز قابل پذیرش است.

 https://touran.academy/koc-university/

دانشگاه سابانچی

دانشگاه سابانجی یکی دیگر از برترین دانشگاه های ترکیه محسوب می شود که آمار کسانی که بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه سابانجی فارغ التحصیل می شوند، ۹۶ درصد است. این دانشگاه در منطقه توزلا در ۱۵ کیلومتری شرق اسلانبول واقع شده است. دانشگاه سابانجی شامل ۳ بخش کلی است که اعم از محوطه دانشگاه، سوئیت استادان، خوابگاه و مرکز بهداشتی هستند. البته بخش مرکزی این دانشگاه در اختیار رئیس آن قرار دارد. خدمات رفاهی دانشگاه سابانجی هم در بخش غربی آن واقع شده است.  برای پذیرش در این دانشگاه باید آزمون های SAT، GRE، IB را بدهید. مدارکی که برای ثبت نام در دانشگاه سابانجی باید ارائه دهید شامل مدرک تحصیلی، ریز نمرات، مقاله ها، انگیزه نامه، ویزا، مدارک زبان و … هستند. در این دانشگاه سه دانشگاه بزرگ و یک مدرسه زبان وجود دارد که این مراکز شامل موارد زیر هستند:

-مدرسه ی زبان

-دانشگاه علوم طبیعی و مهندسی

-دانشکده هنر و علوم اجتماعی

برخی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه هم شامل موارد زیر می شوند:

-اقتصاد

-مهندسی نانو و مواد شناسی

-مهندسی برق

-مهندسی کامپیوتر

-مهندسی زیست شناسی، زیست مولکولی و ژنتیک

-مطالعات فرهنگی

-روانشناسی

-مدیریت

-علوم سیاسی

برترین دانشگاه های ترکیه

دانشگاه بیلکنت آنکارا

دانشگاه بیلکنت یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه است که در شهر آنکارا تاسیس شده است. سال تاسیس این دانشگاه به سال ۱۹۸۴ باز می گردد. کلمه بیلکنت در زبان ترکی به معنای شهر علم است. این دانشگاه در سال ۲۰۱۱ در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها رتبه ۱۱۲ را کسب کرده است. درصد رضایت از این دانشگاه ۶۳% خوب بوده و ۱۴% بسیار خب و تنهای ۵% بسیار ضعیف توصیف کرده اند. دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می کنند، عنوان کرده اند که دانشگاه بیلکنت در یادگیری آن ها در زبان انگلیسی تاثیر مثبت داشته است. در دانشگاه بیلکنت برنامه آمادگی زبان انگلیسی سطح انگلیسی دانشجویان را بالا می برد. همچنین این دانشگاه یکی از بزرگترین آموزشگاه های زبان انگلیسی در جهان را در خود جای داده است که در هر ترم حدود ۶۰۰۰ دانجشو در آن تحصیل می کنند. اکنون ۲۰۰ مربی در دانشگاهه بیلکنت هستند که ۲۵% از آن ها استاد زبان انگلیسی می باشند.

https://touran.academy/bilkent-university/

دانشگاه حاجت تپه

این دانشگاه در تاریخ ۲ فوریه سال ۱۹۵۴ توسط پرفسور دکتر sanhsan dogramaci بنیان گذاری شد.. سپس در سال ۱۹۵۷ از طریق موسسه بهداشت کودک و بیمارستان حاجت تپه تپه ساخته شده و یک سال بعد فعالیت های تحصیلاتی، خدمات عمومی و آموزشی را شروع کرد. دانشگاه حاجت تپه در سال ۱۹۶۸ دانشکده ی  اقتصاد خود را تاسیس نمود. سپس دانشکده  های داروسازی و پزشکی در سال ۱۹۷۱ تاسیس شد. این دانشگاه از ابتدا با ۱۵ دانشکده، ۱۵ مدرسه و موسسه تحصیلات تکمیلی، ۲ مدرسه ی علمی، یک هنرستان، ۴ مدرسه ی فنی و حرفه  و ۹۸ مرکز تحقیقاتی و کاربردی فعالیت خودش را آغاز کرد. در این دانشگاه  رشته هایی همچون فرهنگ و ادبیات آمریکا، مردم شناسی، زبان شناسی انگلیسی، تاریخ، ادبیات ترکی، ادبیات فرانسه، باستان شناسی، فلسفه، روانشناسی، هنر، جامعه شناسی، دندانپزشکی کودکان و … است.

 https://touran.academy/hacettepe-university/

دانشگاه آنکارا

این دانشگاه به یاد رهبر این کشور یعنی آتاتورک ساخته شده است که هدف از ساختن آن ایجاد تغییرات بنیادین در سیستم آموزش کشور است. دانشکده حقوق اولین قسمت این دانشگاه محسوب می شود. دانشکده حقوق جهت تربیت متخصصینی که بتوانند در قانون اساسی جدید تغییرت ایجاد کنند، ساخته شده است. دانشکده ی کشاورزی نیز در سال ۱۹۲۲، در سال ۱۳۹۵ دنشکده علوم انسانی و در سال ۱۹۳۶ دانشکده علوم سیاسی هم در این دانشگاه ساخته شد. تعداد دانشجویان این دانشگاه ۶۴ هزار در مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری هستند. از بین ۶۴۰۰۰۰ دانشجو حدود   ۷۴۴۴ هزار نفر آن ها در قطع کاردانی( ۴۸ رشته)و برای مقطع کارشناسی حدود ۳۵۷۱۵ دانشجو (۱۱۳ رشته) تحصیل می کنند. برخی از دانشکده های این دانشگاه شامل موارد زیر هستند:

-دانشکده علوم تربیتی

-دانشکده پرستاری

-علوم

-هنر های زیبا

-پرستاری

-حقوق

دانشکده الهیات

-علوم سیاسی

-علوم ورزشی

-پزشکی

-علوم کاربردی

امکانات این دانشگاه شامل کتابخانه، خانه دانشجویی، زمین های تنیس، والیبال و بسکتبال، مراکز بهداشت و مشاوره، سالن های ورزشی و … اشاره کرد. البته هر سال این داشنگاه برنامه های مختلف علمی، فرهنگی و هنری و آموزشی را اجرا می کند. همانطور که از نام این دانشگاه پیداست، دانشگاه آنکارا در مرکز این کشور قراره دارد. به همین ترتیب دسترسی به امکانات رفاهی و تفریحی این دانشگاه بسیار سریع و راحت است.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا