برندهای خارجی

رکورد برند تسلا در چین

پایگاه خبری توسعه برند، تسلا در ماه ژوئن به بالاترین میزان فروش ماهانه خودروهای ساخت چین از زمان افتتاح کارخانه خود در شانگهای در سال ۲۰۱۹ دست یافت زیرا خودروساز آمریکایی تولید خود را که به دلیل قرنطینه کووید-۱۹ در شهر آسیب دیده بود، افزایش داد.

بانجمن خودروهای مسافری چین اعلام کرد تسلا در ماه ژوئن ۷۸ هزار و ۹۰۶ دستگاه خودروی ساخت چین فروخت که ۹۶۸ دستگاه برای صادرات بود. در ماه می ۳۲ هزار و ۱۶۵ دستگاه خودرو فروخت و ۲۲ هزار و ۳۴۰ دستگاه صادر کرد. کوی دونگشو، دبیر کل انجمن خودروهای مسافری چین بدون اشاره به عدد خاصی، اضافه کرد که تسلا همچنین در ماه ژوئن به بالاترین میزان تولید ماهانه در کارخانه شانگهای خود دست یافت.

محدودیت‌های کووید در شانگهای در سه ماهه آوریل تا ژوئن باعث کاهش تولید تسلا در آنجا شده بود، در حالی که کارخانه‌های جدید آن در برلین و تگزاس در تلاش برای افزایش تولید بودند.

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، از کارکنان خواسته بود تا پس از قرنطینه‌های کووید در چین و اختلالات عمیق‌تر از پیش‌بینی او برای جبران ضرر و زیان‌ها تلاش کنند. کارخانه شانگهای که مدل‌های ۳ و مدل Ys را تولید می‌کند، در ۱۹ آوریل بازگشایی شد اما در اواسط ژوئن تولید کامل خود را از سر گرفت.

انجمن خودروهای مسافری چین گفت، مجموع فروش خودروهای سواری چین در ماه ژوئن به ۱.۹۷ میلیون رسید که ۲۲ درصد نسبت به سال قبل با کمک اقدامات دولت افزایش یافته است.

انجمن خودروهای مسافری چین افزود: فروش خودروهای الکتریکی در ماه ژوئن ۲۷ درصد از کل فروش را به خود اختصاص داد و ۱۳۰.۸ درصد افزایش یافت. مدل Y تسلا با تحویل ۵۲ هزار و ۵۵۷ دستگاه در ماه ژوئن، برای اولین‌بار پرفروش‌ترین مدل را در بین تمام خودروهای سواری به خود اختصاص داد.

چین مالیات خرید خودروهای موتور کوچک را در اول ژوئن به نصف کاهش داد و دولت‌های محلی از جمله پکن و شانگهای نیز برای افزایش فروش، یارانه یا سهمیه مالکیت خودرو را اضافه کردند.

چین مجموعه‌ای از اقدامات جدید را برای افزایش تقاضا برای خودروها اعلام کرد و گفت که تمدید معافیت مالیاتی برای خودروهای برقی و طرح هایی را برای ساخت ایستگاه‌های شارژ بیشتر و تشویق هزینه‌های شارژ پایین‌تر در نظر خواهد گرفت.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا