اقتصادی

بازگشت پرقدرت به سرویس‌های کانتینری در بندر چابهار

پایگاه خبری توسعه برند، براساس توافق چندجانبه صورت گرفته میان ایران و کشور‌های دوست قرار شد با بکارگیری ظرفیت‌های موجود در بنادر چابهار، کمک‌های بشر‌ دوستانه جامعه بین‌الملل از این طریق به مقصد کشور افغانستان ارسال شود.

نخستین بخش از کالا‌های بشردوستانه اهدایی به کشور افغانستان، از طریق بکارگیری بیش از یکصد دستگاه کانتینر متعلق به ناوگان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، وارد بندر چابهار و پس از تخلیه و بارگیری، از طریق حمل‌ونقل ترکیبی به مقصد کشور افغانستان ارسال شد.

در این راستا گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ظرفیت راهگذر شمال – جنوب که پیش‌تر از طریق دیگر رقبای منطقه‌ای محدود شده بود، دوباره با توافقات صورت گرفته به معبر اصلی ارسال کالا به افغانستان تبدیل شد.

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اواخر سال گذشته با هدف بهره‌برداری مطلوب از زیرساخت‌ها، تجهیزات بندری و ظرفیت‌های چابهار به‌منظور توسعه عملیات کانتینری و دسترسی صاحبان کالا به شبکه حمل‌و‌نقل دریایی کانتینری، سرویس‌های منظم کشتیرانی از مبدأ بندر چابهار به مقاصد گوناگون را با قدرت بیشتر آغاز کرده است.

بنابر اعلام روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، با حضور فعال و جدی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و با راه‌اندازی سرویس‌های منظم کانتینری از مبدأ و به مقصد چابهار توسط ناوگان ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اواسط سال ۱۴۰۱، علاوه‌بر افزایش قابل توجه عملکرد کانتینری بنادر چابهار، مسیر‌های جدیدی به کشور‌های همسایه از طریق کریدور بین المللی شمال – جنوب نیز ایجاد شده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا