کسب و کار

مراحل ساخت نیوجرسی

پایگاه خبری توسعه برند، نیوجرسی بتنی اولین بار در سال ۱۹۶۷ در شهر نیوجرسی کانادا مورد بهره برداری قرار گرفت.در کشور ما نیز در سال ۱۳۷۴ به دلایل ایمنی مثل جداسازی معابر ، ایجاد دور برگردانها ، در کناره های جاده ها جهت ایمن سازی ، توسط اداره راه تولید گردید.

بلوک نیوجرسی بتنی نوعی ازحفاظهای بتنی است که جهت هدایت کردن وسایل نقلیه در مسیر مورد نظر و همچنین برای جلوگیری از تصادفات و کاهش خسارات ناشی از آن استفاده می گردد.

کاربردهای مختلف نیوجرسی نیوجرسی علاوه برکم کردن خسارات ناشی از تصادفات جاده ای در وسایل نقلیه،به عنوان محافظ عابران پیاده و کارگران پروژه های عمرانی ، موانع موقتی ، موانع امنیتی و حتی به عنوان سیل بند و برای هدایت کردن آب رودخانه ها کاربرد دارد. مزایای استفاده از دیوارهای بتنی سرعت بسیار بالا در اجرا کیفیت بالا و ماندگاری زیاد  امکان ایجاد طرح با کیفیت شرکتها بر روی دیوارها و امکان ارسال به تمام نقاط کشور با کمترین هزینه

مراحل ساخت دیوار بتنی قرار دادن میلگرد های دیوار و اتصال آن به آرماتورهای ستون (آرماتور بندی دیوار)  قرار دادن قالب بدنه و شمع بندی (تیر تکیه گاه) در طرفین( قالب بندی دیوار)  بتن ریزی و متراکم کردن بتن با دستگاه ویبراتور مراقبت از بتن ،پس از قالب برداری از جمله آب پاشی تا سخت شدن نهایی بتن

پس از طی تقزیبا ۱۵۰ سال از به وجود آمدن سیمان پرتلند به شکل امروزی  در حال حاضر متخصصان بتن دنبال راهکارهایی هسنتد که بتن تحت شرایطهای خاص نیز قابلیت اجرایی داشته باشد.از اجزای تشکیل دهنده یک سازه پیش ساخته بتنی میتوان به آرماتور ، بتن ، اسپیسر و شگل به همراه مواد افزودنی آن اشاره کرد .

جهت نصب قطعه مینی نیوجرسی بستر نصب باید آماده باشد در همین خصوص عملیات خاکبرداری تا رسیدن به تراز از پیش تعیین شده که نسبت به خاکریز موجود امکان دارد کم یا زیاد باشد احداث محلی قابل انعطاف شامل ماسه کمپکت شده و همینطور در صورت نیاز از بین بردن سنگهای پل قدیم که عملیاتی سنگین و پر مخاطره است انجام می گیرد . پس از محیا شدن ابتدا عملیات نصب با جرثقیل شروع میشود و باکسها و دیوارهای حمل شده در مکان خود جای گرفته و سپس نصب می شوند . وقتی نصب میکنیم باید دقت شود که کوچکترین درز و فاصله ای بین قطعات نباشد. در صورت وجود فاصله ، این فاصله ها هنگام عملیات تکمیلی پر می شوند.

نیوجرسیبعد از نصب قطعات عملیات انتهایی به منظور تکمیل پل شروع می شود که شامل جوشکاری پلیت های باکس و دیوارها که موقع آرماتورگذاری  به دلیل متصل شدن قطعه های جای گذاری شده بود ، درزگیری ،ایزوگام ،درست کردن و جایگذاری یک لایه ملات روی ایزوگام ، سنگ چین اول و آخر  و … می باشد.

سطح رویی کالورت دال به دلیل ممانعت از نفوذ کردن آب باید بوسیله یک لایه ایزوگام پوشیده شود. در ضمن به خاطر ممانعت از آسیب پذیری  ایزوگام به هنگام خاکریزی یک لایه بتن شاپ اجرا می شود. همینطور به دلیل جلوگیری از ریختن خاک حوالی باکس هاو در پشت دیوارها از کف بستر تا ارتفاع باکس توسط لاشه سنگ بلوکاژ می شود همچنین پشت دیوارها طبق  جزییات اجرایی سنگ چین می شود.

به دلیل کم کردن ضرب آب هنگام با باکس آخری پیشانی ترانزیشنی در اول باکس به مانند شیبدار ایجاد میشود. همینطور در آخر کالورت نیز ترانزیشنی دیگر جهت خارچ شدن آب اجرا می گردد. این ترانزیشن ها به مانند غرقاب داخل ملات خواهند بود.

با گذر از این مراحل عملیات نصب کالورت تمام شده و کالورت آماده بهره برداری می باشد. آنچنان که گفتیم کالورتها قابلیت طراحی در تیپها و سایز های متنوع جهت دبی های مختلف را دارا بوده واز این حیث محدودیت ندارند. باکس های بتنی به دلیل سریع النصب بودن ، راه کار مناسبی از نظر هزینه و زمان می باشد. همچنین از مزایای آن میتوان به قابلیت بالا در احداث پل های آب رو وکانال عبورتاسیسات عرضی از زیرخط راه آهن اشاره نمود.

نیوجرسی مفصلی برای آزادراه ها و اتوبان ها برای جداسازی لاین چپ و راست از یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید نیوجرسی یا باید از دستگاه های تولید نیوجرسی استفاده کرد و یا باید از قالب های نیوجرسی استفاده کرد. با توجه به اینکه هزینه راه اندازی کارخانه تولید نیوجرسی با استفاده از دستگاه های تولید نیوجرسی بالا می باشد بیشتر مواقع برای تولید نیوجرسی از قالب نیوجرسی استفاده می شود.

نیوجرسیقالب نیوجرسی برای آزاد راه ها به صورت متداول ۴ متری و ۶ متری تولید می شود و در ابعاد دیگر برای کاربرد های دیگر مزابق با سفارش مشتری طراحی و تولید می گرد

این قالب ها در دو مدل مفصلی و ساده تولید می گردند در مدل مفصلی نیوجرسی ها توسط مفصل به هم متصل می گردند مفص نیوجرسی تشکیل شده از دو عدد مادگی و یک عدد نری می باشد.

مانع بتنی که به این نمونه از آن مانع نیوجرسی می گویند جهت هدایت و در مسیر قرار دادن وسیله نقلیه به صورت قطعات بتنی پیش ساخته قابل اتصال به هم ساخته می شود، که هنگام برخورد کناره ای خودرو به دلیل زاویه کم، لبه های آن به عنوان هدایتگر برگردان عمل کرده و موجب کاهش خسارت می گردد.

از این وسیله به عنوان محافظ عابران پیاده، محافظت از کارگران پروژه های عمرانی در مقابل خودروها، موانع موقت و موانع امنیتی ضد تروریستی همچنین سیل بند جلوگیری از انتشار آتش در جنگل ها،هدایتگر رودخانه و چند خطه کردن جاده ها نیز استفاده می شود.

علت نامگذاری این مانع بتنی به نیوجرسی این بوده است که در سال ۱۹۵۰ میلادی موسسه فناوری استیون به درخواست دپارتمان بزرگراه های ایالت نیوجرسی در غرب ایالت متحده آمریکا برای چند خطه کردن بزرگراه ها این وسیله را طراحی نمود. نام دیگر قالب نیوجرسی مانع بتنی می باشد که بیشتر در وسط جاده ها و اتوبان ها برای جداسازی جاده و جلوگیری از تصادفات قرار می گیرد .

قالب نیوجرسی از ورق ۴ تولید می گردد. البته می توان در صورت درخواست مشتری از ورق هایی در ضخامت های دیگر استفاده کرد. قالب نیوجرسی در مدل های مختلفی ساخته می شود.

قالب بتن نیوجرسی چیست

بلوک بتن نیوجرسی یا مانع نیوجرسی برای هدایت یک مسیر و جلوگیری از خسارت احتمالی به هنگام تصادفات است که معمولاً به صورت قطعات بتنی پیش ساخته عرضه می شوند. بنابراین قالب بتن نیوجرسی یک قالب طراحی شده خاص مطابق با نوع بلوک نیوجرسی است که با توجه به نیاز هر پروژه تغییر می کند. این قالب ها همانند قالب جدول خیابانی ابعاد مشخصی دارد که به درخواست مشتری می توان تغییراتی در این ابعاد و ویژگی‌های آن به وجود آورد.

نحوه تولید قالب بتن نیوجرسی

برای تولید قالبهای نیوجرسی ابتدا باید ابعاد آن مشخص شود. بعد از مشخص شدن ابعاد، با توجه به نوع قالب و شرایط تولید آنها، ضخامت ورق فلزی استفاده شده در آنها تعیین می‌شود که در بیشتر موارد از ورق ۴ میل استفاده میشود. در مرحله بعد با توجه به ابعاد مشخص شده و طراحی در نظر گرفته شده برای بلوک نیوجرسی، ورق فلزی برش داده می شود. در نهایت ورقهای فلزی در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جوشکاری می شوند. مرحله پایانی کار هم شامل درز بندی و درزگیری قالب بتن است تا از خروج بتن و آب سیمان جلوگیری شود و قالب به صورت صاف و یکپارچه خارج شود.

سفارش قالب نیوجرسی

اگر شما به عنوان صاحب یک کارگاه به دنبال سفارش تولید قالب بتن نیوجرسی هستید، می توانید به عنوان یک قالب سفارشی تغییراتی در آن به وجود بیاورید که مطابق با نیاز شما و کارگاه باشد. اولین تغییری که می توانید اعمال کنید، تغییر طراحی و مدل قالب است که میتوانید نقشه یا عکس مورد نظر و همچنین ابعاد آن را از شیوه های مختلف ارتباطی در اختیار کارشناسان و پشتیبان ما قرار دهید تا طراحی اولیه بر مبنای آن صورت گیرد.

تغییر دیگری که در قالب نیوجرسی می توانید ایجاد کنید، نوع ورق استفاده شده در ساخت قالب و همچنین ضخامت آن است که طبیعتاً وزن قالب را هم تحت تاثیر قرار می دهد. در حالت استاندارد معمولا از ورق ۴ میل برای ساخت بدنه قالب استفاده می شود.

قیمت قالب بتن نیوجرسی

قیمت قالبهای نیوجرسی همانند سایر قالب های فلزی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی از جمله شرایط ساخت آنها قرار می‌گیرد که در همان مرحله سفارش به شما گفته می شود. این یعنی شما هر تغییری که در مواد اولیه اعمال کنید یا در سفارش خود به دنبال استفاده از یک طرح خاص یا شرایط خاص باشید ممکن است قیمت آنها را هم تغییر دهد. به عنوان مثال طراحی قالبهای سفارشی نیاز به طراحی اولیه و اختصاص زمان برای ساخت و تولید قالب دارد که طبیعتاً زمان بیشتری نسبت به قالب های معمولی برده و این هزینه تمام شده قالب را افزایش می دهد.

در کنار آن باید فاکتورهای دیگری مانند نوع و ضخامت ورق فلزی استفاده شده در قالب ابعاد را هم در نظر بگیریم که همه آنها قیمت نهایی قالب نیوجرسی را تعیین می‌کنند.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا