کسب و کار

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران

پایگاه خبری توسعه برند، تغییرات آب و هوا باعث شده تا افراد برای متعادل کردن دما از دستگاه‌ها و راه‌های مختلفی استفاده کنند. استفاده از کولر، اسپلیت، پنکه و… همه باعث شده‌اند تا در دمای بالا و گرم محیط خنک شود و در دمای پایین و هوای سرد محیط گرم نگه داشته شود. در میان این دستگاه‌های خنک کننده، داکت اسپلیت‌ها متقاضی بسیاری دارند. بنابراین سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران در واقع می‌توان گفت که یکی از رایج‌ترین و مرسوم‌ترین دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی در جهان، داکت اسپلیت است. داکت اسپلیت شباهت بسیار زیادی به کولر گازی دارد، البته عملکرد آن مشابه کولر گازی نیست. مقاله مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت را با کمک از سایت آرتانسیم کمک گرفته ایم.

این دستگاه عملکرد بسیار متفاوتی نسبت به کولر گازی دارد. با کمک داکت اسپلیت می‌توانید میزان گرما و سرمای محیط را کنترل کنید. داکت اسپلیت می‌تواند با گردش آب درون خود محیط را گرم یا سرد کند. داکت اسپلیت هم مانند دیگر وسایل برقی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. اصلی‌ترین بخش‌های داکت اسپلیت ایرانی لوله‌های مسی، یونیت داخلی، یونیت خارجی، ترموستات، کانال‌ها، دریچه‌های ورودی و خروجی و…. است.

 

اما آیا هر فردی می‌تواند نسبت به تعمیر و سرویس این دستگاه اقدام کند؟ آیا برای سرویس و تعمیر آن باید به مرکز خاصی مراجعه کرد؟ کدامیک از خرابی‌ها شامل سرویس داکت اسپلیت می‌شود و کدام خرابی‌ها جز مشکلات آن به شمار می‌رود؟ در ادامه این مطلب با آرتانسیم فروشگاه اینترنتی داکت اسپلیت، چیلر و فن کویل همراه باشید تا با مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران بیشتر آشنا شوید.

تعمیر داکت اسپلیت شامل چه مواردی می‌شود؟

اگر نسبت به سرویس دوره‌ای داکت اسپلیت بی توجه باشید و در زمان‌های مشخص شده آن را سرویس نکنید شاید میزان خرابی گسترش پیدا کند. در واقع سرویس کردن داکت اسپلیت از بزرگ شدن مشکلات جلوگیری می‌کند. برای تعمیر داکت اسپلیت ابتدا باید سعی کنید تا خرابی را پیدا کنید، سپس با توجه به خرابی، با استفاده از ابزار و قطعات مورد نیاز آن را برطرف کنید. قطعات مورد نیاز سیستم سرمایشی و گرمایشی آن متفاوت هستند. با برطرف کردن مشکل شما می‌توانید به افزایش بازده و بهره‌وری کمک کنید.

 

سرویس داکت اسپلیت شامل چه مواردی است؟

همه دستگاه‌های برقی با توجه به ابزار و قطعاتی که دارند به سرویس دوره‌ای نیاز دارند. در واقع با سرویس دوره‌ای می‌توان از بزرگ شدن مشکلات و عیوب جلوگیری کرد. داکت اسپلیت هم مانند دیگر دستگاه‌های برقی به سرویس دوره‌ای نیاز دارد، معمولا هر شش ما یکبار درست در زمان تعویض عملکرد دستگاه باید نسبت به سرویس آن اقدام کنید. اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که سرویس داکت اسپلیت شامل چه مواردی می‌شود:

  • شامل از بین بردن رسوبات
  • تعویض قطعات فرسوده
  • شست و شوی دستگاه
  • تنطیمات برد داکت اسپلیت
  • بازدید سیم کشی های برق
  • شارژ گاز duct split
  • تمیز کردن کمپرسور سیستم
  • تمیز کردن و شست و شوی فن دستگاه

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت

هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت

هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت با توجه به نوع دستگاه، نوع خرابی، نمایندگی، نوع قطعات مورد استفاده، زمان، تعداد سیستم‌ها و… متفاوت خواهد بود. در واقع نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در نظر گرفت. هزینه تعمیر در هر نمایندگی با توجه به قطعاتی که استفاده می‌کنند متفاوت خواهد بود. تنها می‌توان پس از تعمیر و انجام کار قیمت نهایی را مشخص کرد.

 

بهترین مراکز تخصصی تعمیر و سرویس داکت اسپلیت در تهران  

در حال حاضر مراکز بسیاری هستند که می‌توانند سرویس و تعمیر داکت اسپلیت‌ها را انجام دهند، این مراکز با توجه به تکنیسین‌ها و متخصصانی که دارند سرویس این دستگاه‌ها را انجام می‌دهند. در حال حاضر شرکت‌های بسیاری چون آسان تهویه، فدک بوران و… با متخصصات حرفه‌ای دارند می‌توانند علاوه بر سرویس داکت اسپلیت، تعمیر این دستگاه را به عهده بگیرند.

 

نحوه عیب‌یابی اسپلیت

در ابتدا تعمیرکار به صحبت‌های شما در رابطه با نوع خرابی داکت اسپلیت گوش می‌کند. شما با توضیح در رابطه با نوع خرابی، نحوه خراب شدن و… حدود ۵۰ درصد روند حل مشکل را پیش برده‌اید. سپس تعمیرکار با مراجعه به داکت اسپلیت و با استفاده از ابزارهایی چون آچار، آمپر متر، گیج و…. سعی می‌کند تا عیب دستگاه را مشخص کند. اگر دستگاه شما نیاز به قطعه داشته باشد تعمیرکار با تعویض قطعه مشکل را برطرف می‌کند. اما در صورتی که نیاز به شارژ گار داشته باشد باید شارژ گاز توسط تکنسین انجام شود.

چند مشکل بزرگ داکت 

ممکن است مشکلات متعدد و بسیاری برای داکت اسپلیت ایجاد شود که هرکدام از آن‌ها راه حل خاص خود را دارند. حل این مشکلات تنها باید توسط متخصصان و تعمیرکاران داکت اسپلیت انجام شود. در ادامه به برخی از رایج‌ترین مشکلات و خرابی‌های داکت اسپلیت و راه حل آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

پریدن فیوز در زمان روشن کردن اسپلیت؟

یکی از رایج‌ترین مشکلات که در زمان روشن کردن داکت اسپیلت ایجاد می‌شود، پرییدن فیوز در زمان روشن کردن آن است. اتصالی برق، گیرپاچ کردن کمپرسور، سوختگی سیم‌پیچی و… ازجمله دلایلی هستند که می‌توانند موجب پریدن فیوز در زمان روشن کردن داکت اسپلیت شود. هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت برای پریدن فیوز در زمان روشن کردن را نمی توان در نظر گرفت. هزینه تعمیر در هر نمایندگی با توجه به قطعاتی که استفاده می‌کنند متفاوت خواهد بود. تنها می‌توان پس از تعمیر و انجام کار قیمت نهایی را مشخص کرد.

دلیل خرابی کنتاکتور؟

خرابی کنتاکت داکت اسپلیت می‌تواند به دلیل ذوب شدن پین‌ها، آمپر کشیدن دستگاه، دوفاز شدن برق، کیفیت بد کنتاکتور، قطع و وصل شدن برق، گرمای بیش از حد هوا و…. باشد. هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت برای خرابی کنتاکتور را نمی توان در نظر گرفت. هزینه تعمیر در هر نمایندگی با توجه به قطعاتی که استفاده می‌کنند متفاوت خواهد بود. تنها می‌توان پس از تعمیر و انجام کار قیمت نهایی را مشخص کرد.

بوی بد داکت ؟

درون دستگاه به دلیل رطوبت بالا و وجود آب ممکن است باکتری‌ها و قارچ‌های بسیاری رشد کند. تعمیرکاران برای رفع این مشکل بعد از شستشوی کامل بخش‌های مخصوص، با استفاده از یک اسپری بخش‌های مختلف را ضدعفونی می‌کنند تا علاوه بر جلوگیری از رشد قارچ و باکتری در زمان روشن بودن هوایی که خارج می‎شود رایجه خوبی داشته باشد.

مرکز تخصصی سرویس و تعمیر داکت

نشتی آب و آبریزی اسپلیت؟

دلیل نشتی آب و آبریزی داکت اسپلیت می‌تواند چند مورد باشد: تراز نبودن دستگاه در زمان نصب و نداشتن شیب مناسب، گرفتگی لوله تخلیه داکت اسپلیت، خرابی شیرآلات و شلنگ‌های حصیری، عایق نبودن لوله‌های رفت و برگشت آب و…
هزینه تعمیر و سرویس داکت اسپلیت برای نشتی آب و آبریزی اسپلیت را نمی توان در نظر گرفت. هزینه تعمیر در هر نمایندگی با توجه به قطعاتی که استفاده می‌کنند متفاوت خواهد بود. تنها می‌توان پس از تعمیر و انجام کار قیمت نهایی را مشخص کرد.

سر و صدای زیاد داکت اسپلیت؟

در داکت اسپلیت‌ها با توجه به یونیت داخلی و یونیت خارجی، نوع صدا و حجم آن می‌تواند متفاوت باشد. در بسیاری از مواقع به دلیل تراز نبودن یونیت داخلی، لقی الکتروموتورداکت، خرابی الکتروموتور، بالانس نبودن فن، لقی زیاد و… داکت اسپلیت سر و صدای بسیاری دارد.

سخن پایانی

داکت اسپلیت هم مانند کولر گازی دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی است. اما مزایای زیاد داکت اسپلیت در مقایسه با کولر گازی باعث شده تا تقاضا برای این دستگاه بیشتر باشد. داکت اسپلیت انواع و ابعاد مختلفی دارد که می‌توان با توجه به فضایی که دارید نوع آن را انتخاب کنید. اگر شما هم قصد خرید داکت اسپلیت دارید حتما به این نکته توجه داشته باشید که هر شش ما یکبار لازم است تا داکت اسپلیت را سرویس کنید. در واقع بیشتر افراد در زمان تغییر عملکرد این دستگاه، نسبت به سرویس آن اقدام می‌کنند.

 

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا