برندهای ایرانی

مرتفع شدن مشکل تسهیلات بانکی ساخت ساز با برند ماد

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس شعبه صندوق کارآفرینی اسدآباد از مرتفع شدن مشکل تسهیلات بانکی صنعتگر نمونه اسدآبادی در رابطه با ساخت ساز اودو با برند ماد خبر داد.

مهدی نجمی با اشاره به گزارش کار شده در ۲۹ خرداد با تیتر” اودو” ساز ابداعی هنرمند همدانی و موضوع تسهیلات وی اظهار کرد: طی بازدید  از کارگاه این صنعتگر و هنرمند نمونه اسدآبادی به اتفاق پرداخت شده است.

نجمی تصریح کرد:یک مورد از متقاضیان معرفی شده تسهیلات اشتغال در حوزه میراث فرهنگی از محل تبصره ۱۸ نیز به دلیل انصراف  متقاضی تسهیلات وی پرداخت نشد.

وی یاد آور شد: امسال تمامی تسهیلات صندوق کارآفرینی شعبه شهرستان در قالب تسهیلات تبصره ۱۸از قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در تفاهم نامه‌ای  با ادارات کار، بهزیستی، بنیاد برکت ،میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی در حال انجام‌ بوده و  معرفی متقاضی تسهیلات از طرف آنان به صندوق کارآفرینی انجام و توسط صندوق کارآفرینی تسهیلات متقاضیان پرداخت می‌شود.

بهرام عبدی  صنعتگر و هنرمند استان همدان ۳۰ ساله اهل اسدآباد دارای تحصیلات کارشناسی مدیریت با ۱۰ سال سابقه در ساخت ساز اودو(UDU) بوده که ساخت طرحی از این نوع ساز را برادر ارشدش عبدالله در سال ۹۰ ابداع کرده است.

به گفته بهرام عبدی برادرش عبدالله ابداع کننده این طرح از ساز دارای مدرک دکتری، مدرس تئوری ریتم و ساز کوبه‌ای دف بوده که در حال حاضر در کشور کانادا مشغول به تحصیل است.

ساز ابداعی عبدالله عبدی تمام مواد آن شامل سفال، چرم و پوست رنگ طبیعی بوده و قابل بازیافت و بازگشت به طبیعت است.این نوع از طرح  اودو ابداعی عبدالله عبدی علاوه بر برند سازی در سال ۹۱ موفق به اخذ نشان‌ملی صنایع دستی شده و مهر اصالت خود را نیز از یونسکو دریافت می‌کند.

در حال حاضر برادر عبدالله عبدی در اسدآباد مشغول به تولید ساز ابداعی برادر خود بوده و برای ارتقا  کارگاه این ساز ابداعی ثبت یونسکو شده برادر خود نیازمند تسهیلات بانکی است که خوشبختانه با پیگیری ایسنا و نیز توجه و حمایت ویژه مسولین صندوق کارآفرینی شعبه اسدآباد و اداره‌ میراث فرهنگی مشکل این‌صنعتگر نمونه و جوان اسدآبادی ظرف ۴۸ ساعت مرتفع شد که این توجه و حمایت و تسهیل امور  مراجعه کنندگان توسط مسئولین جهادی دستمریزاد دارد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا