برندهای ایرانی

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و پارک علم و فناوری هرمزگان

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در این نشست با اشاره به توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی گفت: دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است که در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی و فناوری پیشتاز بوده و خدمات شایان تجلیلی را به جامعه اسلامی ارائه کرده است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمد حسین رنجبر؛ توجه به اهداف و رعایت اولویت های دانشگاه را از مهمترین دغدغه ها و برنامه های توسعه متوازن خواند و افزود: شناسایی نخبگان دانشگاهی، ایجاد  فضای توسعه یافته آزمایشگاهی وکارگاهی از الزامات حرکت به سمت بالندگی است که باید با جدیت و برنامه ریزی به این مهم پرداخته شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: امروز جهاد تبیین در کنار امیدآفرینی و تسهیل‌گری به عنوان ارکان رشد و توسعه باید در میان نخبگان و جوانان دانشگاهی توسعه داده شود و تا گام های رو به رشد از سرعت بیشتری برخوردار شوند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، افق های پیش روی دانشگاه و پارک علم و فناوری را به فال نیک گرفت و تاکید کرد: بدون شک توسعه همکاری ها میان دو قطب علمی و فناوری می تواند موجب  توسعه کاربردی، گسترش زیر ساخت های علمی و تحقیاتی و فناوری بالا در حوزه صنایع مهم مادر چون نفت، گاز، فولاد و… شود.

وی حضور فعال دانشگاه ها را در عرصه صنعت خواستار شد و بیان داشت: رفع نیازهای صنعت در کنار رصد و توجه به حرکت رو به رشد آنها می تواند آینده دانشگاه و مراکز علمی را پرنشاط و پویا سازد، چرا که حضور شرکت های دانش بنیان در پروژه علمی و پژوهشی کشور و اعتبار بخشی به سیاست های کلان حوزه صنایع، در کنار برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های علمی و فناوری ملی و بین المللی و ارائه تحقیقات و محصولات دانش بنیان، برگزاری استارت آپ ویکند و ایده شو در راستای ایده پروری در دانشگاه است می تواند افق های روشنی را به روی توسعه همه جانبه مراکز علمی و پژوهشی بگشاید.

کالاهای تولیدی در هرمزگان با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است
بیشتر بخوانید

رئیس  پارک علم و فناوری نیز با قدردانی از استقبال دانشگاه آزاد در ایجاد تعامل موثر، ارتباط با دانشگاه ها را اولویت اول این موسسه علمی دانست و خاطر نشان ساخت: پارک علم و فناوری بانی زیست بوم نوآوری در استان است و برای تعالی بخشی به اهداف و برنامه های خود نیازمند همکاری تنگاتنگ موسسات علمی و دانشگاهی است تا بتواند اهداف خود را با سرعت و دقت بیشتری عملیاتی سازد.

علیرضا نصیری در ادامه با اشاره به دستورالعمل و آیین نامه های نهادهای بالادستی، توسعه مراکز رشد و عملیاتی ساختن ایده به محصول را از اهداف مهم پارک برشمرد و یادآور شد: حمایت‌های پارک علم و فناوری شامل حمایت مستقیم و غیرمستقیم تا حصول نتیجه مطلوب است.

وی همچنین با تاکید بر تناسب بین شرکت‌ها و نخبگان بیان داشت: ایجاد تناسب و توازن بین شرکت ها و نخبگان باید منطقی، معقول و با استانداردهای موجود برابری کند و همگرایی و عدم موازی کاری یکی از راهکارهای موجود برای تحقق این هدف است.

نصیری یادآور شد: ازمهمترین اهداف این تفاهمنامه مشترک، تقویت و توسعه مراکز رشد و واحدهای مستقر در دو مجموعه پارک و دانشگاه با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات متقابل می باشد تا در این راستا بتوان ارتقا حوزه فناوری، کسب و کار دانش بنیان  در استان هرمزگان را با مشارکت بخشی حداکثری با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه،  در رسیدن به دانشگاه های نسل نوین و کارآفرین سوق داده شود و فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و تولید ثروت از علم، به عنوان نقطه عطف این همکاری ها با توسعه بخشیدن شرکت‌های دانش‌بنیان به درستی رقم بخورد.

کالاهای تولیدی در هرمزگان با نمونه‌های خارجی قابل رقابت است
بیشتر بخوانید

رئیس شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این نشست با ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه همکاری، آن را آغازی نو برای گشایش فصل مشترکی از همکاری های دوجانبه قلمداد کرد و گفت: بدون شک این همکاری می تواند نتایج رضایت بخشی را برای دو طرف رقم بزند.

شهلا پاسلار با اعلام آمادگی اعضای هیئت علمی این دانشگاه در استان برای همکاری های دوجانبه و تاثیر گذاتر تاکید کرد و خواستار عملیاتی ساختن مفاد این تفاهم نامه شد.

تفاهمنامه همکاری مشترک پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه و جمعی از مدیران ستادی پارک  و دانشگاه آزاد در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد بندرعباس منعقد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا