کسب و کار

در بورس کالا خودرو بخریم یا سکه؟ مقایسه ی خرید خودرو و سکه

پایگاه خبری توسعه برند، در بورس کالا خودرو بخریم یا سکه؟ مقایسه خرید خودرو با خرید سکه از بورس کالا تفاوت قیمت خودرو در بورس کالا و بازار

در بورس کالا خودرو بخریم یا سکه؟

این روزها خرید خودرو و سکه از طریق بورس کالا سروصدای زیادی به پا کرده است. در حال حاضر توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران به سمت بازار بورس کالا رفته است که در این راستا محصولات مختلفی را معامله می‌کنند. با این حال بسیاری از افراد با این سوال مواجه هستند که در بورس کالا خودرو بخریم یا سکه؟ برای اینکه بتوان به این سوال پاسخ دقیقی داد، حتما باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. به همین علت در ادامه سعی می کنیم تا جزئیات بیشتری از هر کدام از این موارد را شرح دهیم.

اگر نمیدانید بورس کالا چیست و یا اطلاعات کاملی از بورس کالا ندارید، پیشنهاد می کنیم در ابتدا مقاله ی لینک شده در متن را خوانده و سپس به سراغ ادامه ی این مقاله بیایید.

مقایسه خرید خودرو با خرید سکه از بورس کالا

خرید خودرو با خرید سکه از بورس کالا دو انتخاب متفاوت هستند که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. برخی از نکات مقایسه‌ای که می‌توان در این زمینه برشمرد را در ادامه بیان خواهیم کرد.

  • خرید خودرو از بورس کالا نیاز به داشتن کد معاملاتی بازار فیزیکی و حساب وکالتی دارد، در حالی که خرید سکه از بورس کالا نیاز به داشتن کد بورسی و حساب تفصیلی دارد.
  • خرید خودرو از بورس کالا به صورت رقابتی است و مشتریان باید قیمت پیشنهادی خود را یک روز قبل از عرضه، از طریق سامانه خرید آنلاین بورس کالای کارگزاری به بورس کالا ارسال کنند. در حالی که خرید سکه از بورس کالا به صورت تقاضایی است و مشتریان باید قبل از عرضه، تعداد سکه‌های مورد نظر خود را در سامانه تقاضایی سکه ثبت کنند.
  • خرید خودرو از بورس کالا معمولا پیش پرداخت ۱۰۰ یا ۵۰ درصد دارد و باقی مبلغ در زمان تحویل پرداخت می‌شود. در حالی که خرید سکه از بورس کالا پیش پرداخت ۱۰ درصد دارد و باقی مبلغ در زمان تحویل پرداخت می‌شود.
  • خرید خودرو از بورس کالا شامل هزینه‌های جانبی همچون مالیات، عوارض، هوشمندسازی، حمل و نقل، شماره‌گذاری و بیمه شخص ثالث است. در حالی که خرید سکه از بورس کالا شامل هزینه‌های جانبی همچون حمل و نقل، تولید، شماره‌گذاری و بسته‌بندی است.

خرید خودرو از بورس کالا با توجه به نوع و تعداد خودرو، زمان تحویل متفاوت دارد. در حالی که خرید سکه از بورس کالا زمان تحویل ۱۰ روز پس از عرضه است.

براساس این نکات، مشخص است که خرید خودرو با خرید سکه از بورس کالا فرآیندهای، شرایط و هزینه‌های مختلف دارند. لذا بهتر است قبل از تصمیم‌گیری برای خرید از بورس کالا، این موارد را به دقت بررسی کنید و با توجه به نیازها، بودجه و بازدهی خود انتخاب کنید.

برای آموزش صفر تا صد خرید خودرو از بورس کالا  بر روی لینک بزنید.

بورس کالا

مزایای خرید سکه نسبت به خودرو در بورس کالا

خرید سکه می‌تواند نسبت به خودرو مزایای خاصی داشته باشد که با اطلاع از این موضوع قادر خواهید بود بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. در ادامه به بررسی این مزایا خواهیم پرداخت.

هزینه کمتر خرید و فروش و نگهداری

خرید سکه از بورس کالا نیاز به پرداخت هزینه‌های جانبی مانند مالیات، عوارض، هوشمندسازی، شماره‌گذاری و بیمه ندارد. همچنین هزینه نگهداری سکه در بورس کالا بسیار کمتر از نگهداری خودرو است. از همین رو اگر دوست دارید که هزینه‌های جانبی پایینی پرداخت کنید، مسلما سکه گزینه معقول‌تری خواهد بود. به همین علت بسیاری از افراد به سراغ سکه برای سرمایه‌گذاری می‌روند.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد دلاری در ایران

قابلیت نقدشوندگی بالا

سکه یک کالای بازارپسند است و معمولا تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. بنابراین خریداران سکه می‌توانند در هر زمان و با هر قیمتی که بازار تعیین می‌کند، سکه خود را به فروش برسانند. اما خودرو یک کالای فصلی است و تقاضای آن به عوامل مختلفی مانند نوع، مدل، رنگ، قطعات و … وابسته است. بنابراین فروش خودرو در بورس کالا ممکن است زمان‌بر و دشوار باشد. به‌خصوص در برخی از زمان‌ها خرید و فروش خودرو راکد می‌شود که همین امر می‌تواند میزان نقدشوندگی آن را کاهش دهد. این در حالی است که شما می‌توانید در عرض چند دقیقه طلای خود را به راحتی نقد کنید.

حفظ ارزش پول

سکه یک کالای ارزش‌پایدار است و معمولا با افزایش تورم و نرخ ارز، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. بنابراین خرید سکه از بورس کالا می‌تواند راهکار مناسبی برای حفظ ارزش پول و قدرت خرید باشد. اما خودرو یک کالای فاسد شونده است و با گذشت زمان، قطعات آن فرسوده شده و قیمت آن کاهش می‌یابد. البته اقتصاد تورمی ایران سبب شده که حتی خودرو همراه با افزایش طول عمر باز هم افزایش قیمت داشته باشد!!!! با این حال تصمیم نهایی در مورد خرید از بورس کالا با خودتان خواهد بود.

مزایای خرید خودرو نسبت به سکه در بورس کالا

بسیاری از سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند که در بین سکه و خودرو به سراغ گزینه دوم بروند. در هر حال این شیوه هم مزایای خاص خود را دارد که به همین علت طرفداران پروپاقرصی دارد. چنانچه استراتژی سرمایه‌گذاری شما مناسب باشد می‌توانید از این گزینه عالی هم به سود خود استفاده کنید. از همین رو بیشتر به مزایای خرید خودرو نسبت به سکه در بورس کالا خواهیم پرداخت.

انتخاب گسترده‌تر

 خرید خودرو از بورس کالا به شما این امکان را می‌دهد که بین خودروهای مختلفی با برند، مدل، رنگ، قطعات و شرایط متفاوت انتخاب کنید. اما سکه یک کالای یکنواخت است و تفاوت زیادی بین سکه‌های مختلف وجود ندارد. البته نباید فراموش کرد که عرضه خودرو در بورس کالا هم محدودیت‌های خاص خود را دارد که باید به آن توجه داشت.

سودآوری بالاتر

خرید خودرو از بورس کالا می‌تواند سودآوری بالاتری نسبت به خرید سکه داشته باشد. زیرا قیمت خودرو در بازار تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند تقاضا، تولید، واردات، تحریم‌ها و … قرار دارد و ممکن است در بازه‌های زمانی کوتاه یا بلند، تغییرات ناگهانی و قابل‌ملاحظه‌ای را تجربه کند. اما قیمت سکه نسبتا پایدار است و تغییرات آن به نسبت خودرو کمتر است. از همین رو اگر به هیجانات قیمتی علاقه دارید، مسلما سکه می‌تواند یک گزینه عاقلانه برای شما باشد.

امکان استفاده عملی

خرید خودرو از بورس کالا به شما این فرصت را می‌دهد که از خودرو به عنوان یک وسیله نقلیه و یک ابزار رفاه استفاده کنید. شما می‌توانید با خودرو به جای‌های مختلف سفر کنید، کار خود را راحت‌تر انجام دهید، خانواده و دوستان خود را حمل کنید و … اما سکه یک کالای غیرقابل استفاده است و فقط به عنوان یک سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود. از همین رو اگر بخواهیم این دو مورد را از نظر استفاده بررسی کنیم، مسلما خودرو می‌تواند انتخاب عاقلانه‌ای برای شما باشد.

آموزش خرید سکه و خودرو از بورس کالا با همیار کریپتو

همانطور که مشاهده کردید،‌ سرمایه‌گذاری در هر کدام از دارایی‌ها نظیر سکه و خودرو می‌تواند مزایای خاص خود را داشته باشد. با این حال شرایط شخصی هر کس هم در این میان بسیار اهمیت دارد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. در واقع این اهداف و بودجه در اختیار شما هستند که نوع سرمایه‌گذاری انتخابی را تعیین می‌کنند. مطمئنا میزان بازدهی سکه و خودرو در هر بازه زمانی متفاوت خواهد بود.

از همین رو شما باید با دریافت آموزش‌های مناسب، بهترین زمان را برای خرید این دارایی‌ها تشخیص دهید. در همین راستا مجموعه همیار کریپتو در کنار شماست تا بتوانید با یک حضور موفق در بازار بیشترین سود ممکن را کسب کنید.

blank

قصد یادگیری و پیشرفت در بورس را دارید؟

از صفر تا صد بورس را توسط بهترین اساتید آموزش ببینید.

برای ارتباط با ما همیار کریپتو را در گوگل سرچ کنید و یا به آدرس سایت زیر مراجعه کنید.

www.hamyarcrypto.com

تلفن تماس و مشاوره: ۰۲۱۹۱۶۹۱۶۱۴  –  ۰۹۳۰۹۱۲۷۴۷۴

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا