کسب و کار

شرکت شیمی‌ بان

پایگاه خبری توسعه برند، خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی با خلوص و کیفیت مناسب از الزامات یک آزمایشگاه استاندارد است. مواد شیمیایی دارای گریدها و درصد خلوص‌های متفاوتی هستند که در آزمایشگاه‌های پزشکی، دارویی و تحقیقاتی استفاده می‌شوند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی برای واکنش‌های شیمیایی، تجزیه و آنالیز‌ها با گرید‌های متفاوتی از خلوص استفاده می‌شوند. بنابراین؛ برای خرید مواد شیمیایی به اطلاعاتی در رابطه با گریدها و کاربرد آن‌ها نیاز است. در این مقاله همراه ما باشید تا این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی همان طور که از نامش پیداست به موادی از ترکیبات شیمیایی گفته می‌شود که در لابراتور پزشکی، آزمایشگاه دارویی و موارد تحقیقاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد در کارخانه‌ها به دلیل خلوص بالاتر ، با روش‌های نوین و به مقدار کمتر از مواد شیمیایی صنعتی تولید می‌شوند. مواد شیمیایی آزمایشگاهی تنوع بسیار بیشتری از مواد شیمایی صنعتی دارند. اصولا در آزمایش‌های تحقیقاتی به دلیل حساسیت بالا ، از مواد شیمیایی با درصد خلوص بالا مثل برند‌های مرک و زیگما استفاده می‌شود. زیرا؛ کوچک‌ترین ناخالصی باعث اشکال در نتیجه تحقیقات خواهد شد. از این رو؛ با خرید مواد شیمیایی از شرکت شیمی‌ بان، می‌توانید از نتیجه‌ی آزمایش‌های تحقیقاتی خود مطمئن باشید.

برخی از مواد شیمیایی پرمصرف آزمایشگاهی عبارتند از: اسید سولفوریک، فنل فتالئین، هیدروکلریک اسید، سدیم نیترات، کلرید منیزیم، نیترات آمونیم، کلسیم کلراید، پرمنگنات، آکریل آمید، کلرفورم و پتاسیم و…

تفاوت بین مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی

مهم‌ترین تفاوتی که بین مواد آزمایشگاهی و صنعتی وجود دارد، میزان خلوص این مواد است. میزان خلوص در مواد شیمیایی با معیاری به نام گرید سنجیده می‌شود. گرید‌ها در دسته‌بندی‌های متفاوتی جای می‌گیرند. گرید آزمایشگاهی با درصد خلوص بالا، بیش از ۹۷% می‌باشد. در حالی که گرید عمومی معمولا ۹۵% است. نوع دیگری از گرید مواد شیمیایی وجود دارد که برای مصارف صنعتی استفاده شده و درصد خلوص آن کمتر از ۹۰% است. بنابراین؛ برای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید بدانید که مواد شیمیایی مناسب جهت مصارف آزمایشگاهی، درصد خلوص بالا داشته و معمولا از لحاظ قیمت با انواع مواد شیمیایی صنعتی متفاوت بوده و گران قیمت‌ترند. شرکت شیمی‌ بان با در نظر گرفتن نیاز آزمایشگاه‌ها ، مواد شیمیایی با کیفیت از برند‌های مرک آلمان و زیگما آلدریچ عرضه می‌کند.

انواع گرید‌ مواد شیمیایی آزمایشگاهی

در بازار، خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی با گرید‌های مختلف و کاربرد‌های گوناگون ارائه می‌شود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

گرید فنی: این محصولات برای کاربرد‌های غیر مهم آزمایشگاهی مثل شست‌وشو و حل کردن مناسب بوده و یا به صورت مواد خام در تولید به کار گرفته می‌شوند.

گرید‌ سنتزی: معرف‌هایی هستند که برای سنتز آلی و کاربرد‌های آماده‌سازی مصرف می‌شوند.

گرید فوق خالص: این گرید برای کارهای متداول آزمایشگاهی مناسب است و در بیشتر موارد با اکثر استاندارد‌های آزمایشگاهی مطابق می‌باشد.

گرید تحلیلی: این گرید برای بیشتر کاربرد‌های تحلیلی، تحقیقی و کنترل کیفی مناسب است.

گرید Pharmacopoaeia: این گرید شامل محصولات و محلول‌هایی است که با پیش نیازهای حوزه‌ی دارویی از جمله DAC , DAB, BP, NF, JP  و… همخوانی دارند.

گرید محیط کشت سلولی: این گرید شامل محیط کشت سلولی، آماده‌سازی آزمایشگاهی، عصاره‌های زیستی، معرف‌های استریل و کاربرد‌های دیگر می‌شود. برای خرید مواد شیمیایی با گریدهای مربوط به محیط کشت، کافیست به شیمی بان مراجعه کرده و مواد شیمیایی مورد نظر خود را به صورت مستقیم سفارش دهید.

گرید ACS: معرف‌هایی که با خصوصیات جامعه‌ی مواد شیمیایی آمریکا(ACS) مطابق هستند و در طیف وسیعی از تکنیک های تحلیلی مثل کنترل کیفی و توسعه تحقیقات به کار برده می‌شوند.

گرید فوق العاده خالص: این گرید در آنالیز ردپای مواد معدنی به کار برده می‌شود که در آن میزان ناخالصی باید به میزان کم (درحد ppt, ppb ) باشد.

اگر شما علاقه‌مند به خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی با گرید‌های مختلف هستید، می‌توانید به صورت آنلاین خرید خود را در سایت شیمی‌ بان ثبت و دریافت کنید.

شرکت شیمی بانکاربرد‌های مواد شیمیایی آزمایشگاهی

از مواد شیمیایی آزمایشگاهی با تجهیزات لازم در محیط آزمایشگاه برای آنالیز، تجزیه و تحقیق روی مواد دیگر استفاده می‌شود. برای خرید مواد شیمیایی مختلف می‌توانید به سایت شیمی‌ بان مراجعه کرده و هر یک از مواد را برای مصارف مختلف خریداری نمایید. در ادامه با برخی از این صنایع و کاربردشان آشنا می‌شویم.

صنعت داروسازی: از مهم‌ترین ترکیبات مورد استفاده در صنعت ساخت دارو، می‌توان از الکل‌هایی مثل پروپیلن گلیکول، اتانول، متانول، پروپانول، بوتانول و همچنین کتون‌هایی مثل متیل اتیل کتون، متیل ایزو بوتیل کتون، متیل ایزو پروپیل کتون، آمید ها، اترها، حلال‌های سولفوردار، استرها، نیتریل‌ها و آلدهیدها نام برد.

آزمایشگاه‌های تحقیقاتی: از جمله موادی که در آزمایشگاه‌های تحقیقاتی استفاده می‌شوند، می‌توان به الکل‌هایی مثل متانول، اتانول، ایزوپروپانول و …، انواع اسیدها مثل هیدروکلریدریک، سولفوریک اسید، فلوئوریک اسید، نیتریک اسید و…، انواع نمک‌ها مثل سدیم کلرید، پتاسیم کلرید و کلسیم کلرید و… و انواع ترکیبات سولفاته و انواع حلال‌ها اشاره کرد.

آزمایشگاه‌های بیوشیمی: در این آزمایشگاه‌ها از مواد شیمیایی مثل استات سلولز ، محلول های بافری، لومینول ، معرف کومبس، انواع اسید‌ها و بازها، سولفات آمونیوم، بتا مرکابتو اتانول، پلی آکریل آمید، تریس بافر و… استفاده می‌شود.

همچنین مواد شیمیایی آزمایشگاهی کاربردهای فراونی در کشاورزی (کود‌های شیمیایی)، مواد غذایی (ویتامین‌ها)، پاک‌کننده‌ها، خمیر دندان‌ها، پزشکی، دارویی، دندان‌پزشکی و لوازم آرایشی بهداشتی دارند. برای خرید مواد شیمیایی با تضمین اصالت می‌توانید به وب‌سایت بازرگانی شیمی‌ بان مراجعه کنید.

نکات مهم برای خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

در خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در حقیقت؛ حتما باید از تخصص و مهارت کافی برای شناسایی مواد اصل و معتبر برخوردار باشید. همچنین برای خرید این مواد، نیاز به شناخت کلی از برند‌های مواد آزمایشگاهی و توزیع کننده‌های اصلی دارید. از طرفی باید تا حدی کاربرد‌های مواد و ساختار‌های فرمولی مواد را بشناسید.

شرکت شیمی بانبرخی از مواد آزمایشگاهی خطرناک و اشتعال‌زا می‌باشند. از این رو؛ باید در نوع بسته‌بندی و حمل‌و‌نقل و نگهداری محصول بسیار دقت شود. همچنین برخی از این مواد در مجاورت آفتاب و رطوبت ممکن است تغییر شکل داده و خاصیت خود را از دست بدهند که باید به این نکته در هنگام خرید توجه شود. شیمی‌ بان با تضمین و پشتیبانی در تهیه خالص‌ترین و مرغوب‌ترین مواد شما را یاری می‌دهد.

خرید مواد شیمیایی از شرکت شیمی‌ بان

در واقع بدون مواد شیمیایی ، پروسه‌های تولید در صنایع مختلف و همچنین پروسه‌های علمی و تحقیقاتی متوقف می‌شوند. به همین دلیل؛ تمامی صنایع و شرکت‌هایی که نیاز به خرید مواد شیمیایی دارند همواره به دنبال شرکت‌های برتر فروش مواد شیمیایی هستند. بنابراین؛ شرکت بازرگانی شیمی‌ بان با ارائه‌ی محصول و تضمین اصالت و کیفیت مواد، می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای خرید مواد شیمیایی باشد. این شرکت با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی واردات مواد شیمیایی و تجهیزات آزمایشگاهی از بهترین برند‌ها آماده‌ی ارائه خدمات به مشتریان خود می‌باشد.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا