برندهای ایرانی

رضایت مردم سنگال از کیفیت کالاها با برند ایرانی

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس هیئت تجاری سنگال گفت: مردم سنگال از کیفیت کالاهای ایرانی به دلیل کیفیت مطلوب، صنعت قوی و تکنولوژی بالا و قیمت مناسب رضایت دارند که در این سفر به صورت فشرده با بسیاری از واحدهای تولیدی برای خرید کالا مذاکراتی برای ورود به بازار سنگال داشتیم.

شیخ سیسه مشاور عالی اقتصادی رئیس جمهور سنگال و رئیس اتحادیه تجار این کشور در نشست فعالان اقتصادی ایران در اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: ما در این سفر که با هماهنگی سفرای ایران و سنگال در دو کشور و با دعوت و برنامه ریزی باشگاه تجار ایران و آفریقا انجام شده تقریبا به همه اهداف خود نزدیک شدیم و مذاکرات زیادی با تولید کنندگان و تجار صنایع مختلف در ایران داشتیم.

وی ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهور سنگال به دولت و مردم ایران افزود:حدود شش روز است که با برنامه ریزی باشگاه تجار ایران و آفریقا در حال بازدید از شرکت‌های ایرانی و واحدهای تولیدی هستیم و به این نکته هم آگاهی داریم که مشکلات حمل و نقل و جابجایی مالی مانع بزرگی در توسعه روابط شده است و خوشحالیم که شرکت‌های ایرانی راه‌هایی برای برون رفت این دو مشکل که ناشی از تحریم‌ها است برداشته‌اند. ایران می‌تواند یک مقصد برای کالاها و مواد معدنی سنگال باشد و کالاهای با کیفیت ایرانی نیز مقصدی برای کشورمان خواهند داشت.

رئیس اتحادیه تجار سنگال گفت: حضور مجدد ما بعد از چند ماه به ایران نشانه عزم کشورمان برای خرید کالاهای ایرانی است حتی کشورهای اطراف ما مانند گینه، گامبیا و گینه  نیز از ما انتظار دارند تا در این سفر برای ورود کالاهای ایرانی به کشورشان  و تبادل تجارت با ایران پیگیری کنیم ما در این سفر به بسیاری از اهداف خود برای انعقاد قرارداد با شرکت‌های ایرانی رسیدیم.

شیخ سیسه در ادامه گفت: من و همراهانم مراتب رضایت از بازدیدهایی که از کشور ایران داشتیم  به دلیل صنعت قوی، تکنولوژی بالا را اعلام می کنیم صنایع ایران  برای مبادلات تجاری شرایط خوب و پتانسیل  بالایی دارد و ایران و سنگال می‌توانند شرکای خوب تجاری هم باشند.

در ادامه این نشست سید روح اله لطیفی قائم مقام باشگاه تجار ایران و آفریقا اظهار کرد: بیش از دو دهه است که تجارت با کشورهای آفریقایی در سیاست های کشور اعلام می‌شود و این روند فراز و نشیب‌های زیادی داشته در مورد کشور سنگال تجارتمان  در دهه هشتاد به بیش از ۱۶ میلیون دلار رسید اما متاسفانه این میزان در سال‌های مختلف کاهش یافت و در سال گذشته به دو میلیون و چهارصد هزار دلار رسید و امسال نیز در ۱۰ ماه به کمتر از ۶۰۰ هزار دلار. ما در باشگاه تجار ایران و آفریقا با همکاری همه تشکل‌های بخش خصوصی در ایران از جمله خانه صمت، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و تشکل های تخصصی به دنبال رونق تجارت بین تک تک کشورهای آفریقایی با ایران هستیم.

همچنین در این نشست مسعود برهمن رئیس اتاق بازرگانی  مشترک ایران و شرق آفریقا به عنوان تنها اتاق مشترک با کشورهای آفریقایی با اشاره به رویداد مهم هفته آینده در خصوص آفریقا در تهران گفت: اجلاس بین المللی  همکاری های اقتصادی ایران و ۱۵ کشور غرب آفریقا از پانزدهم تا هفدهم اسفند ماه در سطح روسای دولت ها و وزرا  در تهران  برگزار می شود.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا