اقتصادی

الزام ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی و صنعتی قم در سامانع جامع تجارت

پایگاه خبری توسعه برند، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم از الزام ثبت اطلاعات واحدهای تولیدی و صنعتی در سامانه جامع تجارت و انبارها خبر داد.

به گزارش شاتا، محمود سیجانی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در راستای تسریع شفافیت زنجیره تامین کالاهای بورسی گروه های تولیدی سیمان، فولاد، پتروشیمی و غیره در سامانه جامع تجارت و رصدپذیر نمودن این کالاها مقرر شده علاوه بر داشتن کد بورسی، ارائه کد نقش در سامانه تجارت الزامی شود و در غیر این صورت موضوع عرضه خارج از شبکه تلقی و از طریق مجاری ذیربط مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: تمام واحدهای تولیدی و توزیعی استان قم در این خصوص باید تا تاریخ ۲۰ مهر ماه جاری نسبت به تکمیل کلیه اطلاعات درخواستی در سامانه شامل دریافت کد، نقش خرید، فروش، موجودی انبار و غیره اقدام نموده باشند تا مراتب برای ارائه گزارش به وزارتخانه منعکس شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم یادآور شد: در همین خصوص ثبت اطلاعات تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان سنگ آهن، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش فولادی باید اطلاعات واحدهای تولیدی و توزیعی خود را در سامانه جامع تجارت و انبارها تا تاریخ مذکور ثبت کنند.

به گفته سیجانی ، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان مقاطع فولادی مانند فولاد گرم، سرد، قلع اندود،گالوانیزه،تیرآهن، میلگرد، مفتول، نبشی،کلاف و ناودانی نیز مشمول الزام ثبت اطلاعات در سامانه تجارت و انبارها هستند.

وی با اشاره به الزام ثبت اطلاعات واحدهای تولید پودر شوینده و پوشک خردسال در سامانه جامع تجارت نیز تاکید کرد: اطلاعات هفتگی، میزان تولید، فروش، موجودی انبار، با توجه به شناسه‌های اختصاصی تعیین شده از تاریخ مذکور به بعد و با توجه به عدم همکاری برخی از واحدهای تولیدی در این خصوص و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات آتی برای واحدهای مذکور در تامین مواد اولیه اعم از تخصیص ارز و یا خرید از بورس کالا امکان فروش محصولات تولیدی هر واحد به عوامل توزیع و عرضه و از طرفی معطوف به تصمیمات جلسه هفتم مهرماه جاری در خصوص سامانه جامع تجارت مقرر شده است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت قم تصریح کرد: این قبیل واحدهای تولیدی موظف هستند نسبت به ثبت اطلاعات تولید و فروش به تفکیک خریداران و میزان موجودی کلیه انبارهای خود به صورت هفتگی به صورت مستمر اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا