برندهای خارجی

رئون لبز، انقلابی در لباس‌های ورزشی با سوپرپلیمر المپیکی: گامی بلند در مسیر برندسازی جهانی

در حالی که لحظات هیجان‌انگیز المپیک پاریس ۲۰۲۴ فرا می‌رسد، شاهد تحولی چشمگیر در عرصه لباس‌های ورزشی خواهیم بود. برند رئون لبز با الهام‌گیری از ایده‌های ناسا، سوپرپلیمری نوآورانه را برای لباس‌های ورزشی ورزشکاران المپیکی توسعه داده است. این ابرماده که با هدف بهینه‌سازی عملکرد و ارتقای سطح رقابتی ورزشکاران طراحی شده، گامی بلند در راستای برندسازی و تثبیت جایگاه رئون لبز در صنعت پوشاک ورزشی به شمار می‌رود.

به نقل از دیلی میل، در طول این رویداد ۱۹ روزه، ۱۰۵۰۰ ورزشکار از ۲۰۶ کشور جهان در ۳۲۹ زمینه از دو و میدانی گرفته تا اسکیت‌بورد با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

اگر بازی‌ها را تماشا کنید، احتمالا متوجه خواهید شد که لباس ورزشی چند ورزشکار دارای یک الگوی چرخشی است. این لباس‌ها با یک ابرماده الهام‌گرفته‌شده از ایده ناسا توسط شرکت «رئون لبز»(Rheon Labs) ساخته شده‌اند که پیشتر به تعدادی از ورزشکاران کمک کرده است تا رکوردها را بشکنند.

«اولگا کراوچنکو»(Olga Kravchenko)، مدیر طراحی شرکت رئون لبز، گفت: فناوری ما سال‌ها پژوهش بیومکانیکی را با شیمی پیچیده ترکیب کرده است تا دنیای جدیدی را از پتانسیل ورزشکاران به نمایش بگذارد و دوره جدیدی از عملکرد را برای دوندگان شکل دهد.

کراوچنکو ادامه داد: فناوری ما یک سوپرپلیمر جذب‌کننده انرژی حساس به کشش، سبک‌وزن و عملکردمحور است. این پلیمر را می‌توان به عنوان ماده تشکیل‌دهنده لباس‌های فعال برای بهینه‌سازی عملکرد استفاده کرد.

پلیمر در حالت طبیعی خود، نرم و انعطاف‌پذیر است، اما هنگامی که تحت فشار قرار می‌گیرد، انرژی را جذب می‌کند و سفت می‌شود. کراوچنکو این رفتار را با ماسه مرطوب مقایسه کرد. وی افزود: پلیمر مانند ماسه خیسی است که در حال دویدن روی آن هستید، فقط در اثر ضربه خوردن سفت می‌شود و سپس دوباره به حالت نرم و انعطاف‌پذیری بازمی‌گردد. این قابلیت منحصربه‌فرد بدین معناست که می‌تواند بدون این که راحتی کاربر را به خطر بیندازد، در صورت نیاز پشتیبانی شود و عدم کارآیی انرژی را کاهش دهد.

این ماده از نظر عملی، عضلات را در کارآمدترین موقعیت قرار می‌دهد و تضمین می‌کند که انرژی ورزشکار هنگام مسابقه از بین نمی‌رود.

چندین برند مشهور از جمله «رافا»(Rapha)، «هارلی دیویدسون»(Harley Davidson) و «روروک»(Ruroc) در حال حاضر از این سوپرپلیمر در محصولات خود استفاده می‌کنند. «آدیداس»(Adidas) نیز از این ماده در محصولات مجموعه «تکفیت»(Techfit) و «آدیزیرو»(Adizero) خود استفاده می‌کند که در میان بسیاری از ورزشکاران برجسته محبوبیت دارند.

در هفته‌های اخیر، چندین رکورد جهانی توسط ورزشکارانی شکسته شده است که سوپرپلیمر شرکت رئون لبز را به تن داشته‌اند.

کراوچنکو گفت: دیدن ورزشکارانی که سوپرپلیمر را در المپیک پاریس می‌پوشند، یک لحظه بسیار غرورآفرین برای همه گروه شرکت رئون لبز خواهد بود. ما مفتخریم که نوآوری‌های حوزه فناوری در ورزش جدی گرفته می‌شوند و در چنین بازی‌های معتبری حضور پیدا می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا