کسب و کار

لکه مقاوم کیک رنگی خشک شده روی فرش را با آمونیاک پاک کنید

پایگاه خبری توسعه برند، لکه کیک های رنگی یکی از انواع لکه های بسیار مقاومی هستند که می توانند روی فرش شما ایجاد شوند. کیک های رنگی به دلیل دارا بودن مواد مختلف و البته رنگ های خوراکی متنوع، به راحتی جذب فرش شما شده و یک لکه رنگی و بزرگ را بر روی آن به جا می گذارند.

اگر شما هم به انواع شیرینی و کیک های رنگی علاقمند هستید و یا برای جشن تولد فرزندتان یک کیک رنگی سفارش داده اید، حتما با من موافقت می کنید که لکه کیک رنگی خشک شده روی فرش، بسیار سرسخت است و به سختی پاک می شود.

اگر شما هم با این مشکل رو به رو شده اید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید که بتوانید لکه کیک رنگی خشک شده روی فرش تان را خودتان در منزل تمیز کنید.

آمونیاکاگر به سرعت اقدام نکرده اید، نترسید

حتما می دانید که مهم ترین نکته برای پاک کردن هر نوع لکه از روی فرش تان، اقدام سریع است. اما نگران نباشید. اگر لکه کیک رنگی روی فرش تان خشک شده، هنوز هم می توانید با چند اقدام ساده، لکه را تمیز کنید. همچنین می توانید از خدمات سریع و باکیفیت قالی شویی استفاده کنید تا به راحتی، هر نوع لکه و آلودگی را از بین ببرید.

1.      ابتدا از آب کمک بگیرید

در قدم اول، مهم است که با کمی آب، ابتدا لکه را مجددا تازه کنید. آب معمولا حلال خوبی برای ترکیب کردن کیک و تمیز کردن راحت آن است. مقدار کمی آب را درون یک بطری با سری اسپری دار بریزید. آب را کم کم روی محل لکه اسپری کنید. کمی صبر کنید و سپس یک دستمال تمیز بردارید. دستمال را کمی روی لکه بکشید تا ببینید آیا لکه نرم تر شده است یا خیر.

اگر لکه نرم شده باشد، در این مرحله می توانید مقدار زیادی از کیک خشک شده را از روی فرش بردارید. اما اگر لکه با آب ترکیب نشده و همچنان سرسختانه مقاومت می کند، به مرحله بعدی بروید.

2.      از پراکسید هیدروژن کمک بگیرید

پراکسید هیدروژن اگرچه دارای خاصیت سفیدکنندگی است اما محلول 3 درصد آن معمولا فرش شما را سفید نخواهد کرد. اما جهت حصول اطمینان بیشتر، بهتر است ابتدا پراکسید را روی یک قسمتی از فرش که دید زیادی ندارد، امتحان کنید. اگر رنگ فرش تغییر نکرد، سپس از ان برای روی لکه نیز استفاه نمایید.

کمی پراکسید هیدروژن را به کمک یک قاشق یا یک بطری اسپری دار روی لکه بریزید. 5 تا حداکثر 1 ساعت صبر کنید. سپس با یک دستمال تلاش کنید تا لکه را پاک کنید.

مالش ندهید!

از حرکات دورانی با وارد کردن کمی فشار، استفاده کنید.

دقت کنید که اگر در مرحله اول، لکه کمرنگ شد این مرحله را تکرار کنید تا لکه کاملا پاک شود.

آمونیاک

3.      آمونیاک یکی از قوی ترین مواد شیمیایی است

اگر پراکسید هیدروژن برای پاک کردن لکه جواب نداد، می توانید از آمونیاک استفاده کنید. آمونیاک یکی از قوی ترین مواد شیمیایی است که در ترکیبات شوینده مختلف با مقادیر متفاوت وجود دارد. آمونیاک به راحتی می تواند لکه های مقاوم را از روی فرش شما پاک کند.

کمی آمونیاک روی محل لک شده فرش با کیک رنگی بریزید. به مدت 5 تا حداکثر 10 دقیقه صبر کنید تا آمونیاک اثر خود را روی لکه بگذارد. سپس عملیات تمیز کردن را با یک دستمال انجام دهید.

دقت کنید که آمونیاک یک ماده شیمیایی سمی است. پس در هنگام استفاده از آن، حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید و درب ها را باز بگذارید. همچنین آمونیاک را نیز پیش از استفاده برای پاک کردن لکه، روی یک نقطه از فرش که دید زیادی ندارد، امتحان کنید.

4.      شستشو دهید

پس از اینکه از مواد شوینده مختلف برای پاک کردن لکه استفاده کردید، مهم است که فرش تان را خوب بشویید. شستن لکه فرش نیازی به آب زیاد ندارد. فقط کافیست یک ظرف را از آب پر کرده و کنار دست تان بگذارید. هر بار کمی آب را با قاشق روی لکه بریزید و با یک دستمال تمیز کنید.

همچنین می توانید دستمال تان را ابتدا مرطوب کرده و سپس لکه را تمیز کنید. با این کار مواد شوینده از فرش تان خارج می شود.

5.      خشک کنید

خشک کنید تا با کپک زدن فرش مواجه نشوید!

برای خشک کردن نیاز به یک حوله آبگیری یا یک دستمال آبگیری دارید. حوله را روی لکه بزنید و با کمی فشار، سعی کنید آب اضافی و مایعات باقیمانده را به آن جذب کنید. پس از اینکه به صورت دستی خشک کردن را انجام دادید، می توانید با باز کردن درب و پنجره و یا گذاشتن مستقیم یک پنکه دستی روبروی فرش تمیز شده، فرش تان را به خوبی خشک کنید.

اگر  خشک کردن زمان زیادی ببرد و چند روز فرش خیس بماند، ممکن است فرش شما بپوسد و کپک بزند.

درنهایت اگر لکه کیک رنگی خشک شده روی فرش تان با مواد شوینده قوی نیز پاک نشد، بهتر است قالیشویی هفت تیر را برای شستشوی عمیق فرش تان انتخاب کنید.

شستن عمیق فرش و موکت

شستشوی عمیق فرش و موکت در قالیشویی های حرفه ای نظیر قالیشویی در هفت تیر با کمک دستگاه ها، تجهیزات و مواد شوینده درجه یک انجام می شود. اگر می خواهید فرش های تان همیشه بدرخشند و هیچ لکه ای روی فرش هایتان نباشد، بهتر است خدمات قالیشویی را در فواصل منظم دریافت نمایید. اگر از خانواده های شلوغ و پرجمعیت هستید، بهتر است سالی دو تا 3 بار و اگر خانواده کم جمعیتی دارید، بهتر است حداقل سالی یکبار فرش تان را در قالیشویی شستشو دهید.

منبع

آمونیاکقالیشویی توحید

قالیشویی توحید با سابقه ترین قالیشویی تهران و کرج بوده که بیش از 30 سال است خدمات خود را به تمام نقاط تهران و کرج ارائه می دهد. ما از طریق شعبات مختلف خود در اقصی نقاط تهران و کرج، می توانیم خدمات خود را به سرعت و با کیفیت بالا به همشهریان و مشتریان عزیزمان ارائه نماییم. پس همین حالا برای شستن فرش هایتان با ما تماس بگیرید.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا