کسب و کار

کلینیک اعصاب و روان راه احیا

پایگاه خبری توسعه برند، آیا از اعتیاد خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای ترک آن هستید؟ آیا به صورت ناخواسته دچار این مشکل شده و به دنبال راهی برای رفع این مشکل می‌گردید؟ آیا روش‌های زیادی را امتحان کرده‌ و نتیجه نگرفته‌اید؟ آیا به دنبال مسیری برای ریشه‌کن شدن اعتیاد هستید؟ ما در کلینیک اعصاب و روان راه احیا، مسیری مطمئن و تاثیرگذار برای ترک اعتیاد به شما معرفی می‌کنیم. چند دقیقه از وقت خود را صرف خواندن این مقاله کنید تا با روش‌های ترک اعتیاد و کلینیک اعصاب‌ و‌ روان راه احیا آشنا شوید.

اعتیاد و آثار مخرب آن

اعتیاد یک نوع اختلال رفتاری است که فرد معتاد به دلیل احساس روانی یا استفاده از مواد شیمیایی، دچار ضعف اراده و تکرار رفتار می‌شود. این بیماری با تاثیر بر دستگاه عصبی مرکزی فرد، باعث تکرار رفتار خواهد شد. البته سازمان بهداشت جهانی سال‌هاست از کلمه‌ی وابستگی دارویی، به جای اصطلاح اعتیاد استفاده می‌کند. وابستگی به مواد مخدر و مشروبات الکلی، خوشبختی و آرامش را از زندگی فرد و خانواده‌ی او حذف می‌کند. با ترک اعتیاد در کلینیک اعصاب و روان راه احیا می‌توانید آرامش را به خانواده بازگردانید.

اعتیاد پاسخی فیزیولوژیک است که باعث احساس موقت آرامش و گاهی شادی برای فرد می‌گردد. اما بعد از اتمام تاثیرات مواد مخدر، فرد در پی جستجوی مجدد مواد مخدر خواهد بود.  در این شرایط فرد از لحاظ روانی و جسمی وابستگی شدیدی به مواد مخدر پیدا می‌کند و مصرف مواد را به تدریج افزایش خواهد داد. با افزایش مصرف، ترک اعتیاد سخت‌تر می‌شود. بنابراین هرچه زودتر با مراجعه به کلینیک راه احیا با روش‌های مطمئن اقدام به ترک کنید.

علائم اعتیاد در افراد

مهم‌ترین نشانه اعتیاد، نیاز به مصرف مواد مخدر به صورت مکرر و چندین بار در روز است که با گذشت زمان بیشتر نیز خواهد شد. این افراد حتی اگر از نظر اقتصادی ضعیف باشند، باز هم اقدام به خرید مواد مخدر می‌کنند. در مراحل اولیه اقدام به ترک اعتیاد ساده‌تر است.

کاهش وزن، کم انرژی بودن، قرمزی چشم‌ها و خواب‌آلودگی نیز از علائم اعتیاد است. اگر این علائم را دارید با مراجعه به سایت کلینیک راه احیا و کمک روانشناسان ما، ترک اعتیاد را شروع کنید.

 وابستگی به مواد مخدر باعث کاهش روابط اجتماعی و عدم مسئولیت پذیری می‌شود. همچنین ممکن است باعث آسیب جدی به زندگی مشترک نیز بشود. پرخاشگری و عدم رسیدگی به ظاهر هم گاهی در این افراد دیده می‌شود.

افرادی که در دام اعتیاد هستند، ممکن است تحث تاثیر این مواد اقداماتی عجیب و غیرعقلانی، مثل سرقت یا کارهای خطرناک‌تری انجام دهند. در صورت مشاهده چنین علائمی در اطرافیان خود، کلینیک اعصاب و روان راه احیا را برای کمک به ترک مواد مخدر، معرفی کنید.

کلینیک اعصاب و روان راه احیاچگونه برای ترک اعتیاد اقدام کنیم؟

برای ترک مواد مخدر تنها اراده کافی نیست! زیرا؛ مصرف مواد مخدر روی مغز نیز تاثیرات مخربی دارد و باعث احساس نیاز به مصرف مواد می‌شود. اما مطمئن باشید ترک اعتیاد، هدفی دست نیافتنی نیست و اهمیتی ندارد که تا چه حدی وضعیت شما ناامیدکننده باشد. حتی اگر چندین بار ترک ناموفق را تجربه کرده باشید، باز هم به دنبال درمان این بیماری بگردید. شما با درمان و پشتیبانی مناسب می‌توانید از این مسیر خارج شوید و به زندگی برگردید.

اولین اقدام برای ترک اعتیاد، تصمیم گیری است. به صورتی که؛ شما باید متوجه مشکل اعتیاد در زندگی خود بشوید و تصمیم برای تغییر بگیرید. شک داشتن و احساس ضعف کردن در ابتدا طبیعی است. یکی از کارهایی که به شما کمک می‌کند ترک کنید. این است که به مصرف روزانه‌ی خود دقت کنید. در این صورت متوجه می‌شوید در چه زمان‌ها و شرایطی اقدام به مصرف می‌کنید و متوجه نقش اعتیاد در زندگی خود خواهید شد. دلایلی که به شما کمک می‌کند انگیزه برای ترک کردن داشته باشید را بررسی کنید. مثلا شریک زندگی، فرزندان، کاهش هزینه‌های سنگین اعتیاد و غیره را در نظر بگیرید و به تاثیر اعتیاد خود روی آن‌ها فکر کنید. همچنین از تمام شرایطی که باعث مصرف شما می‌شود، دوری کنید.

زمانی که تصمیم قطعی برای ترک اعتیاد گرفتید، باید روش‌های درمان را بررسی کنید. اما بهترین انتخاب این است که به یک کلینیک تخصصی مراجعه کنید و با کمک آن‌ها روند درمان را طی کنید. ما می‌دانیم که طولانی بودن دوره‌های درمان و روش‌های غیرمنطقی برخی کلینیک‌های ترک باعث شده به کلینیک‌ها اعتماد نکنید. اما کلینیک اعصاب و روان راه احیا با وجود روان‌شناسان و روان‌پزشکان از راه‌های اصولی برای درمان شما استفاده می‌کند.

کلینیک اعصاب و روان راه احیاروش‌های درمان اعتیاد

دارو درمانی: در این روش از داروهایی مانند متادون و یا بوپرنوفرین استفاده می‌شود. تجویز این داروها باید تحت نظر پزشک و با دوره زمانی مشخص باشد. توجه کنید؛ این داروها نیز اعتیادآور هستند و ترک آن‌ها بسیار سخت‌تر از ترک مواد مخدر خواهد بود.

کم کردن مصرف مواد: این روش ترک اعتیاد که بهتر از روش قبلی شناخته شده، کاهش تدریجی مواد اعتیادآور است. به این صورت که فرد به مرور زمان مصرف خود را کم کرده و آن را قطع می‌کند.

سقوط آزاد: گاهی اطرافیان و کلینیک‌ها برای ترک کردن فرد معتاد، اقدام به حبس زوری و ترک جسمانی فرد می‌کنند. در این روش به روان فرد هیچ توجهی نشده و آسیب زیادی به شخص وارد می‌شود. از این رو؛ این روش در کلینیک راه احیا استفاده نمی‌شود.

روان‌درمانی: تاکنون بهترین روش برای ترک اعتیاد، روان‌درمانی شناخته شده است. در این روش از روان‌درمانی در کنار کاهش تدریجی مصرف استفاده می‌شود. روان‌شناس یا روان‌پزشک با بررسی مشکلات روانی و رفتاری، اعتیاد را ریشه‌یابی کرده و در کنار کاهش مصرف کمک به ترک می‌کند. کلینیک راه احیا با روش روان‌درمانی بسیاری از بیماران خود را درمان کرده ‌است.

کلینیک اعصاب و روان راه احیاترک اعتیاد در کلینیک اعصاب و روان راه احیا

برای ترک اعتیاد به صورت اصولی نیاز است به مراکز معتبر مراجعه کنید. در بسیاری از کمپ‌های ترک با زندانی کردن، کتک زدن و بستن بدن فرد معتاد سعی در ترک دادن آن‌ها دارند. در این موارد فرد حتی اگر ترک کند، پس از رهایی به سرعت اقدام به مصرف دوباره می‌کند. بنابراین؛ همانطور که برای بیماری‌های دیگر از فرد متخصص کمک می‌گیرید، برای درمان بیماری اعتیاد هم باید به متخصص‌ها مراجعه کنید. کلینیک راه احیا تحت نظر و مدیریت متخصص اعصاب و روان فعالیت می‌کند. وجود تیمی از روان‌شناسان و روان‌پزشکان در این کلینیک، کمک زیادی به درمان اصولی شما خواهد کرد. به خاطر داشته باشید در کلینیک راه احیا برای هر فرد درمانی مجزا وجود دارد. چرا که هر فرد شرایط زندگی ویژه‌ای دارد و درمان روان شخص مهم‌تر از ترک اعتیاد اوست. پس اگر شما یا اطرافیانتان به روشی تضمینی برای ترک نیاز دارید، به وب‌سایت کلینیک راه احیا مراجعه کرده و برای نوبت گرفتن اقدام کنید. به امید درمان تمام افرادی که در دام بیماری خانمان‌سوز اعتیاد گیر کرده‌اند.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا