برندهای ایرانی

دریافت برند صنعت سبز در همایش ملی صنعت سبز همدان

پایگاه خبری توسعه برند، معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: ۲۱ واحد صنعتی و خدماتی از این استان برای شرکت در همایش ملی صنعت سبز نام نویسی کردند که عملکرد آنها بررسی و ارزیابی می شود.

سید عادل عربی روز دوشنبه اظهار داشت: شرکت کنندگان در همایش ملی صنعت سبز باید عملکرد زیست محیطی خود را در ۲ بخش عمومی و اختصاصی در شاخصه ها و بخش های مختلف ارائه دهند تا امتیازهای مورد نیاز را بر اساس عملکرد دریافت کنند.

وی اضافه کرد: عملکرد دستگاه ها با توجه به مستندات ارائه شده در راستای صنعت سبز، خود اظهاری و اقدامات صورت گرفته، طی چند مرحله بررسی و ارزیابی می شود و در نهایت سازمان حفاظت محیط زیست ار بین واحدهای صنعتی و خدماتی شرکت کننده، شرکت های ممتاز را در ۲ بخش ملی و استانی معرفی می کند.

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: ۲۱ واحد صنعتی و خدماتی از همدان در این همایش شرکت کردند که ابتدا بررسی وضعیت آنها در مرحله نخست در استان صورت می پذیرد که این فرایند تا ۲ روز آینده به پایان می رسد.

عربی خاطرنشان کرد: در مرحله استانی بر اساس مستندات ارائه شده به واحد امتیاز تعلق می گیرد سپس در مرحله دوم مستندات و امتیازها در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست قرار گرفته تا در این مجموعه بررسی نهایی صورت گیرد.

وی گفت: تمامی مستندات و خوداظهاری ها در سامانه جامع محیط زیست کشور بارگذاری شده و هیچکس نمی تواند در مستندات و نمره ها دخل و تصرف کند چرا که همه ارزیابی ها و امتیاز دهی ها در سامانه ثبت می شود.

کشف 320 کارتن شامپوی تقلبی با برند معروف در تهران
بیشتر بخوانید

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان یادآوری کرد: سال گذشته این همایش برگزار نشد اما در سال ۱۴۰۰ از استان همدان ۱۰ شرکت صنعتی و خدماتی برای حضور در همایش ملی صنعت سبز نام نویسی کردند که بیمارستان تامین اجتماعی غرضی ملایر و شیرپگاه همدان به عنوان صنعت سبز معرفی شدند.

عربی خاطرنشان کرد: صنعت سبز در نقطه مقابل صنایع آلاینده قرار دارد و واحدهایی که موفق به دریافت لوح صنعت سبز می شوند، داشتن این برند آنها را در صادرات کالاهای تولیدی به سایر کشورها کمک می کند و محصولات تولیدی به راحتی در بازارهای بین المللی به فروش می رسد.

وی با بیان اینکه واحدهای دارای برند صنعت سبز می توانند از این نشان برای تبلیغ نیز بهره بگیرند گفت: داشتن این برند به این معناست که شرکت صنعتی یا واحد خدماتی به تکلیف خود در قبال حفظ محیط زیست عمل کرده است.

نام نویسی برای حضور در همایش صنعت سبز از ۱۶ خرداد شروع شد و تا ۱۲ مرداد ادامه داشت.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا