کسب و کار

سوالاتی که در حین تعمیر پکیج شما هم ممکن است با آن روبرو شوید:

پایگاه خبری توسعه برند، دانستن سوالاتی که برای سایر تعمیرکاران پکیج و آبگرمکن در هنگام تعمیرات پکیج پیش می آید ممکن است ما را در جهت سریع تر و راحت تر پیدا کردن عیب پکیج و رفع مشکل پکیج های دیواری کمک کند. از این رو در این مطلب سوالاتی را که سرویسکاران پکیج در چند ماه اخیر پرسیده اند، جمع آوری کرده و استاد فرمان پیشگاهی مدیریت آموزشگاه تاسیسات توان با سابقه ۳۰ سال تدریس این رشته به آن ها پاسخ داده است.

.اگر در حال حاضر تعمیرکار پکیج هستید و یا در حال گذراندن دوره آموزش تعمیرات پکیج هستید, این مقاله برای شما مفید است.  تعمیر پکیج و تعمیرات کولرگازی از دسته حرفه هایی هستند که با ورود به ان ها و کسب تجربه به راحتی می توان وارد بازار کار شد و درآمد خوبی کسب کرد. از این رو پیشنهاد می شود اگر به دنبال شغل دوم و یا شغلی هستید که سریع تر بتوانید به درآمد برسید پیشنهاد ما دوره های فنی و حرفه ای تاسیسات و آموزش تعمیر کولرگازی است.

قبل از شروع هرکاری بهتر است با تجربیات دیگران درمورد آن آشنا شویم تا مانند فردی با تجربه وارد عمل شویم. در این جا تجربیات و سوالات پیش آمده برای تعمیرکاران پکیج را برای شما گرد آورده ایم زیرا این سوالات ممکن است سوال شما سرویسکار عزیز  پکیج و آبگرمکن نیز باشد:

یک پکیج دیواری را سرویس کامل کرده و مبدل اصلی را نیز تعویض کرده ایم . پکیج قبل از سرویس در مبدل اصلی و تعدادی از اتصالات نشتی داشت و هر چند روز یک بار فشار آن کم می شد ولی در حالت تابستانه و زمستانه به خوبی کار می کرد. اما پس از سرویس آب مصرفی بهداشتی مثل قبل گرم نمی شود. با وجود اینکه سوپاپ بای پس تعویض شده، مدار هیدرولیک سرویس شده و اورینگ ها و ان تی سی و موتور شیر برقی تعویض شده ولی مشکل به قوت خو باقی است به نظر شما ایراد از کجاست؟

آنچه می‌خوانید:

مطمئنا یا مبدل ثانویه پکیج دیواری جرم دارد و خوب شستشو نشده ویا شستشوی زیاد موجب از بین رفتن فین های داخلی آن شده و سرعت آب در آن بیش از حد است که نمی تواند خوب گرم شود.

برای روان کردن رتور پمپ ویلو پکیج دیواری چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟ و اگر روتور ایراد داشت فقط روتور را می توان عوض کرد یا  بایستی پمپ پکیج به طور کامل عوض شود؟

به صورت موقت استفاده از آب صایون مشکل را حل می کند اما روتور هر نوع پمپی عمر کاری مشخصی دارد و پایان عمر آن یعنی جایگزینی.

از کجا متوجه شویم که روتور پمپ پکیج به پایان عمر خود رسیده؟

لقی جانبی یا شعاعی پمپ به معنی اتمام عمر آن و در این صورت باید تعویض شود.

آیا برای پمپ  lRG پکیج دیواری, روتور دوکا مناسب است و خوب کار می کند؟

بله این روتور مناسب است. به نظر من باید از ساخت داخل استفاده کرد یا از کشورهای دوست. چون استفاده از تجهیزاتی که به راحتی جایگزین نمی شود مشکل آفرین است. استفاده از تجهیزات ساخت داخل یا ضعیف تر فقط آن را پر مصرف می کند و همواره موجود است.

برای یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری  دارای سیستم گرمایش از کف ، کدام مدل پکیج دیواری مناسب تر است ؟پکیج دیواری پرلاپرو ۲۴۰۰۰ بوتان و یاپکیج دیواری  ایران رادیاتور L24FF

در حال حاضر پکیج ایران رادیاتور بر رقیب خود پرلا پرو برتری دارد.

پکیج دیواری  گلدیران مدل پایونر درحالت تابستانی رادیاتورهایش گرم می شود ، ایراد از کجاست؟

بروز این مشکل در این نوع پکیج به معنی جریان آب رادیاتور به مدار رادیاتور و مبدل ثانویه پکیج دیواری است و این مشکل در صورت خرابی شیر سه راهه پیش می آید.

اگر درحالت تابستانه شیر رفت وبرگشت زیر پکیج را  ببندیم آیا مشکلی برای  پکیج دیواری بوجود می آید؟

بله پکیج حتی در حالت تابستانه ضد جام می کند. در این حالت پکیج کاملا به حالت زمستانه تغییر حالت می دهد و آب در مدار رادیاتور به چرخش در می آید. بنابراین در چنین حالتی برای پمپ پکیج مشکل پیش می آید.

پکیج ایران رادیاتور مدل M، در حالت  گرمایش درست کار می کند،  اما در حالت مصرفی رادیاتورها گرم می شوند. شیر موتوری پکیج و کیت تعمیر کامل تعویض شده ومبدل ثانویه پکیج دیواری رسوب گیری شده است. ولی آب را که باز میکنی دمای آب کم و زیاد شده و شعله بعد از ۵ ثانیه خاموش روشن میشود و همین روند ادامه دارد، ولی روی حالت رادیاتور درست کار می کند. علت چه می تواند باشد؟

در حالت تابستانه شعله بلند بیش از حد تنظیم شده است. در نظر داشته باشید که شعله بلند در حالت تابستانه اگر از حد مجازش بلند تر باشد آب گرم و سرد می شود. و موجب خاموش شدن شعله می گردد.

از طرفی اگر شعله کوتاه تر از حد طبیعی خودش تنظیم شده باشد و به حسگر نرسد این مورد پیش می آید.

پکیج دیواری  آلزان به محض روشن شدن خطای cf  و  بعدخطای  E 72 میدهد، فن سالم است، ایا ایراد می تواند از برد باشد؟

به احتمال قوی ایراد از تشکیل شعله یا از برد است. برای تعمیر این پکیج بایستی حسگر شعله و برد بررسی گرددو

پمپ پکیج دیواری پرلا (ویلو) بوتان کامل عوض شده است ولی صدای شُر شُر آب می دهد و چند ساعتی هست که پمپ کار میکند ولی صدا قطع نشده، آیا مشکل می تواند از اتوونت پکیج باشد؟

صدای شرشر آب مربوط به وجود هوا در آب است و بله اشکال  می تواند از اتو ونت باشد.

پکیج دیواری بدون فن کالدا ونزیا تک مبدل، جرقه زده و  روی حالت شعله خاموش می شود. آیا ایراد می تواند از قطعه بوبین باشد؟

اشکال ممکن است از ترموستات حد باشد. یا از سنسور آب رادیاتور

پکیج L24 ایران رادیاتور ارور E81 (ترموستات حد) می دهد و  با ریست کردن  ارور برطرف نمی شود. روتور پمپ مشکل داشت تعویض شده. ان تی سی ها چک شده. ترموستات حد چک شده و سالم است. ولی ارور همچنان پا برجاست. به نظر شما ایراد از کجا می تواند باشد؟

ایراد ممکن است از جرم داشتن دستگاه، از برد ، ویا از شعله بلندتر از حد باشد.

در یک پکیج ایران رادیاتور در حالت شوفاژ, شعله پایین نصف برنر شعله روشن است بعد از۳۰ثانیه بعد کامل روشن می شود. درحالت آبگرم مصرفی شعله بالاست و کامل روشن است، ایراد این پکیج دیواری چیست؟

این مشکل مربوط به فشار گاز در حالت شعله کوتاه است. یا فرمان از برد صحیح نیست یا سنسور درست عمل نمی کند.

اگر به یادگیری حرفه های فنی علاقه مندید؟ آموزشگاه تاسیسات توان برگزار کننده دوره های تخصصی : آموزش نصب و تعمیر پکیج، کولرگازی، آبگرمکن، لوله کشی، جوشکاری، مشعل موتورخانه، لباسشویی، یخچال، بخاری و … است

برای اطلاعات بیشتر از دوره ها و نحوه ثبت نام به آدرس وبسایت ما سر بزنید و یا با ما تماس بگیرید

شعبه تهران ۰۲۱۶۶۸۷۵۰۹۴

شعبه کرج ۰۲۶۳۲۷۲۸۵۴۲

تلفن همراه ۰۹۱۲۳۱۵۳۳۰۴

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری دنیای برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا