اقتصادی

استان های رکورد دار در تامین اراضی نهضت ملی مسکن اعلام شد

پایگاه خبری توسعه برند، در حالی که رئیس جمهور  چندی پیش در جلسه شورای‌عالی شهرسازی دستور دادند که وزارت راه وشهرسازی و وزارت کشور  در خصوص استان های که در حوزه  اجرای طرح نهضت ملی مسکن  کم کاری داشته اند، ورود کرده و بازرسی لازم را انجام دهند  و با مسئولان کم کار در این بخش برخورد کنند.

ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن  در این خصوص اعلام کرد که وزارت راه وشهرسازی تا جلسه بعدی شواری عالی مسکن و شهرسازی فرصت دارد به این موضوع رسیدگی کند و نتایج آن را در جلسه بعدی شورای‌ عالی مسکن اعلام کند و  با افرادی که کوتاهی کردند برخورد کنند. بررسی می شود تا مشخص شود که عقب ماندگی ها به دلیل اهمال بوده یا خیر؟

مالکی با بیان اینکه  در برخی استان ها تامین زمین خوب پیش رفته استتاکنون توانسته ایم بیش از ۲۹ هزار هکتار زمین را برای نهضت ملی مسکن تامین کنیم، گفت:  روند تامین زمین به نسبت قبل بهتر شده و سرعت گرفته است.

سرپرست سازمان  نهضت ملی مسکن  ادامه داد: سهم سازمان زمین و مسکن در سال اول تامین زمین برای ۳۰۰ هزار نفر بوده که طی این دو سال باید ۶۰۰ هزار نفر تامین زمین شده باشد و ما بیش از تکلیف خود عمل کرده ایم. به غیر از ۲۹ هزار هکتاری که تامین شده، ۱۹ هزار هکتار زمین در حال الحاق داریم.

او می گوید: ما بیش از سهمیه خود تامین زمین کرده ایم، اما شاخصی به نام شاخص متقاضی وجود دارد به این صورت که  در جاهایی زمین بیش از متقاضی داریم، اما در جاهایی به تعداد متقاضی نتوانسته ایم زمین تامین کنیم.

براساس این گزارش طبق بررسی های که صورت گرفته است بیشترین تامین زمین به ترتیب در استان های فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، خوزستان، خراسان جنوبی بوده و استان های کرمان، همدان و کهگیلویه و بویراحمد و کردستان در آخر فهرست تامین زمین قرار دارند.

در فهرست استان هایی که کمبود زمین دارند هم باز فارس باوجود تامین زمین بالا در اول لیست است چون تعداد متقاضی زیادی دارد. استان های کردستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد در تامین زمین عقب هستند.

براساس این گزارش با تامین زمین در شهرهای مختلف ما شاهد تسریع در روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن و در نتیجه  شاهد طرح ویلایی سازی در کشور خواهیم بود.

تسهیلات ساخت مسکن و عرضه زمین به مردم کلید موفقیت دولت در تحقق وعده مسکنی به مردم است و بارفع محدودیت عرضه زمین و هدایت اعتبارات بانکی به سمت ساخت مسکن، راهکار توسعه اقتصادی همه بخش‌ها همراه با اشتغال‌آفرینی بالا  خواهیم بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا