کسب و کار

قوانین خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۳ با بوم ائوی

پایگاه خبری توسعه برند، قوانین جدید خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۳ و معرفی تیم بوم ائوی موضوع این مقاله است. این مقاله به بررسی قوانین ۲۰۲۳ و مقررات جدید خرید ملک در ترکیه می پردازد. و اطلاعات مفیدی را در مورد فرآیند خرید ملک در ترکیه ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر از شرایط خرید ملک و آپارتمان در ترکیه به ویژه در استانبول ترکیه از سایت بوم ائوی دیدن فرمایید.

شرایط خرید ملک در ترکیه برای ایرانیان

قوانین خرید ملک در ترکیه

در قوانین جدید خرید ملک در ترکیه ۲۰۲۳ ، ایرانیان نیز می توانند در ترکیه ملک خریداری کنند، اما باید شرایط خاصی را داشته باشند. این شرایط عبارتند از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن ویزای ترکیه
 • پرداخت مالیات بر ارزش افزوده (VAT)
 • ثبت نام ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه

در سال ۲۰۲۳، قوانین خرید ملک در ترکیه تغییر کرده است. در حال حاضر، اتباع خارجی می توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۴۰۰۰۰۰ دلار، تابعیت ترکیه را دریافت کنند. این مبلغ قبلاً ۲۵۰۰۰۰ دلار بود. علاوه بر این، اتباع خارجی اکنون می توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار، اقامت موقت ترکیه را دریافت کنند. این مبلغ قبلاً ۱۰۰۰۰۰ دلار بود.

مالیات بر ارزش افزوده (VAT)

در ترکیه طبق قوانین خرید ملک در ترکیه، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) برای خرید ملک توسط اتباع خارجی اعمال می شود. این مالیات ۱۸ درصد از ارزش ملک است. مالیات بر ارزش افزوده باید قبل از ثبت نام ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه پرداخت شود.

ثبت نام ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه

پس از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، طبق قوانین خرید ملک در ترکه، باید ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه ثبت نام شود. این فرآیند معمولاً چند هفته طول می کشد. پس از ثبت نام ملک، سند مالکیت به نام شما صادر می شود.

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی

قوانین جدید خرید ملک در ترکیه برای جذب سرمایه گذاران خارجی و تقویت اقتصاد کشور طراحی شده است. ترکیه کشوری زیبا و باثبات با اقتصاد رو به رشد است و خرید ملک در این کشور می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. هزینه خرید ملک در استانبول بسته به نوع ملک و محل آن متفاوت است. به طور کلی، هزینه خرید ملک در استانبول نسبتاً مقرون به صرفه است.

قوانین اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید خانه

قوانین خرید ملک در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که به اتباع خارجی اجازه می دهد با خرید ملک در این کشور، اقامت موقت یا دائم دریافت کنند. قوانین اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به شرح زیر است:

 • اتباع خارجی می توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار آمریکا، اقامت موقت ترکیه را برای خود و اعضای خانواده خود دریافت کنند.
 • مدت زمان اقامت موقت ترکیه از طریق خرید ملک، یک سال است و می توان آن را تا پنج سال تمدید کرد.
 • پس از پنج سال اقامت موقت، اتباع خارجی می توانند برای اقامت دائم ترکیه درخواست دهند.
 • برای دریافت اقامت دائم ترکیه، اتباع خارجی باید شرایط زیر را داشته باشند:
  • داشتن حداقل پنج سال اقامت موقت در ترکیه
  • داشتن مدرک زبان ترکی در سطح B1
  • پرداخت مالیات و عوارض قانونی
  • عدم ارتکاب جرم

خرید ملک در ترکیه می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. ترکیه کشوری با اقتصاد رو به رشد و جمعیت جوان است. این کشور همچنین دارای آب و هوای معتدل و جاذبه های گردشگری فراوان است. اگر به خرید ملک در ترکیه علاقه مند هستید، حتماً با کارشناسان بوم ائوی مشورت کنید تا از تمام قوانین و مقررات مربوط به این موضوع مطلع شوید.

بوم ائوی

کدپستی: ۵۱۵۷۷۵۳۷۱۴      شماره تلفن: ۰۴۱۳۳۳۳۲۹۳۰

فاکس: ۰۴۱۳۳۳۳۲۹۳۰      شماره موبایل: ۰۹۲۲۳۶۵۴۰۶۹

نکات مهم در مورد قوانین جدید خرید ملک در ترکیه

در اینجا چند نکته مهم در مورد قوانین خرید ملک در ترکیه وجود دارد:

 • انجام تحقیقات در مورد ملک قبل از خرید ضروری است. این تحقیقات باید شامل بررسی قیمت ملک، موقعیت ملک، وضعیت سند مالکیت و وضعیت حقوقی ملک باشد.
 • مذاکره با فروشنده در مورد قیمت ملک ضروری است. فروشندگان معمولاً مایل به مذاکره در مورد قیمت هستند، بنابراین بهتر است قبل از خرید ملک، قیمت را تا حد ممکن کاهش دهید.
 • امضای قرارداد خرید باید توسط یک وکیل ترکیه ای انجام شود. این قرارداد باید شامل تمام جزئیات خرید ملک، مانند قیمت ملک، تاریخ تحویل ملک و شرایط پرداخت باشد. بوم ائوی در این قسمت راهنمای شماست نگران نباشید.
 • پرداخت مالیات بر ارزش افزوده باید قبل از ثبت نام ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه انجام شود.
 • ثبت نام ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه باید توسط یک وکیل ترکیه ای انجام شود. این فرآیند معمولاً چند هفته طول می کشد. با بوم ائوی شاید حتی سریعتر انجام شود.
 • دریافت سند مالکیت پس از ثبت نام ملک در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه انجام می شود. سند مالکیت به نام شما صادر می شود و باید آن را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام جزئیات ملک در آن صحیح است.

خرید ملک در ترکیه می تواند یک سرمایه گذاری عالی باشد. ترکیه کشوری زیبا و باثبات با اقتصاد رو به رشد است. اگر به خرید ملک در ترکیه علاقه مند هستید، بهتر است از کارشناسان فروش آپارتمان در بوم ائوی مشاوره بگیرید. تا از تمام قوانین و مقررات مربوط به خرید ملک در این کشور مطلع شوید.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا