برندهای خارجی

OpenAI هک شدن سیستم های داخلی خود را به عموم مردم یا مجریان قانون اطلاع‌ نداده است

توسعه برند، نیویورک‌تایمز در گزارش جدیدی می‌گوید که اوایل سال ۲۰۲۳، یک هکر به سیستم‌های داخلی OpenAI دسترسی پیدا کرده و درباره فناوری‌های هوش مصنوعی این شرکت اطلاعاتی را سرقت کرده است. OpenAI ظاهراً جزئیات این حادثه را برای کارمندان خود فاش کرده اما آن را به عموم مردم یا مجریان قانون اطلاع‌ نداده است.

هکر از طریق انجمن آنلاین کارکنان OpenAI که در آن در مورد آخرین فناوری‌های استارتاپ صحبت شده، موفق به سرقت این اطلاعات شده است. البته هکر موفق‌نشده تا به سیستم‌های شرکت نفوذ کند که مدل‌های هوش مصنوعی GPT در آن‌ها قرار گرفته و آموزش داده می‌شود.

نگرانی‌های کارمندان OpenAI از بابت سرقت اطلاعات هوش مصنوعی

دو منبعی که این اطلاعات را به نیویورک‌تایمز ارائه کرده‌اند می‌گویند که برخی از کارکنان OpenAI نگرانی‌هایی را مطرح کرده‌اند که کشورهایی مانند چین می‌توانند از چنین حملاتی برای سرقت فناوری هوش مصنوعی استفاده کنند. در نهایت، این امر می‌تواند امنیت ملی ایالات متحده را به خطر بیندازد.

علاوه بر این، برخی از کارمندان نیز به نگرانی‌هایی از بابت اهمیت امنیت برای OpenAI اشاره کرده‌اند. همچنین گفته می‌شود که در بین کارمندان در مورد خطرات هوش مصنوعی اختلاف وجود دارد.

ظاهراً یکی از مدیران سابق OpenAI در یادداشتی به هیئت مدیره استارتاپ گفته است که شرکت به‌اندازه کافی برای جلویگری از سرقت اسرارش توسط دشمنان خارجی تلاش نمی‌کند.

با وجود این خطرات و نگرانی‌ها، برخی چهره‌های برجسته در زمینه هوش مصنوعی، مانند «دنیلا آمودی»، یکی از بنیانگذاران Anthropic می‌گویند که سرقت جدیدترین طرح‌های هوش مصنوعی هیچ تهدید بزرگی برای امنیت ملی به همراه نخواهد داشت. با این حال، هرچقدر این فناوری پیشرفته‌تر شود، این موضوع نیز می‌تواند تغییر کند.

روز گذشته نیز در گزارشی گفته شده بود که نسخه مک برنامه ChatGPT دارای مشکل امنیتی است و تمام مکالمات کاربران را در یک مکان محافظت‌نشده ذخیره می‌کند. البته OpenAI با ارائه یک به‌روزرسانی سعی‌کرده تا این مشکل را تا حدی برطرف کند.

منبع: دیجیاتو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا