برندهای خارجی

پرداخت نکردن مالیات دو برند خارجی در داخل

پایگاه خبری توسعه برند، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اظهار تعجب از پرداخت نکردن مالیات مناسب از سوی ۲ شرکت خارجی تولید‌کننده سیگار در داخل گفت: سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد باید فرار مالیاتی ۲ شرکت خارجی را به‌طور جد پیگیری کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدعلی محسنی بندپی، نماینده نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تولید و فروش سیگار در داخل کشور از سوی ۲ شرکت چند ملیتی خارجی با ماهیت انگلیسی، آمریکایی و ژاپنی گفت: در قوانین برنامه توسعه جمهوری اسلامی ایران به صراحت تاکید شده که فعالیت‌های آسیب‌رسان به سلامت مردم از جمله تولید سیگار و فروش آن نه تنها باید مالیات مناسب پرداخت کنند، بلکه باید مسوولیت‌های اجتماعی را هم قبول کرده و در راستای سلامت مردم بخشی از درآمدهای خود را هزینه کنند.

وی افزود: باعث تعجب است که دو شرکت خارجی بیش از ٧٥ درصد بازار فروش سیگار را در اختیار گرفته و نه تنها مالیات مناسب نمی‌دهند، بلکه توجهی نیز به انجام وظایف اجتماعی خود ندارند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار به سازمان امور مالیاتی و وزارت اقتصاد مبنی بر پیگیری عدم پرداخت مالیات از سوی این ۲ شرکت خارجی گفت: این شرکت‌ها یا باید طبق قانون معافیت مالیاتی داشته باشند که چنین چیزی وجود ندارد یا فرار مالیاتی دارند.

محسنی‌بندپی افزود: ما از مسوولان سازمان مالیاتی و وزارت اقتصاد می‌خواهیم که موضوع فرار مالیاتی شرکت‌های خارجی و عدم تناسب پرداخت مالیات یا ارزش افزوده شرکت‌های خارجی را بررسی کرده و فورا نسبت به احقاق حقوق ملت ایران از طریق طرح یا لایحه از مسیر مجلس و دولت موضوع را دنبال کنند.

آغاز به کار رویداد فناورانه خودروهای آینده با حضور برندهای خودروسازی
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا