برندهای خارجی

تراشه گوشی جدید برند هواوی

پایگاه خبری توسعه برند، شرکت اس کی هاینیکس کره جنوبی، تحقیقاتی را درباره استفاده از تراشه های این شرکت در جدیدترین گوشی برند هواوی آغاز کرده است.

شرکت تِک اینسایتس در بررسی قطعات گوشی جدید «میت ۶۰ پرو» هواوی که برای بلومبرگ انجام داده است، اعلام کرد در این تلفن هوشمند، از حافظه فلش ناند و LPDDR۵ شرکت هاینیکس استفاده شده است. قطعات این گوشی، کاملا توسط شرکتهای چینی تامین شده و سخت افزار هاینیکس، تنها قطعه ای بوده که از خارج از چین تامین شده است.

در پی این بررسی، سخنگوی شرکت اس کی هاینیکس در بیانیه ای به بلومبرگ نیوز اعلام کرد: این شرکت از زمان اعلام محدودیتهای آمریکا علیه هواوی، دیگر با این شرکت چینی همکاری ندارد و در خصوص این مسئله، تحقیقاتی را برای یافتن جزئیات بیشتر آغاز کرده است. اس کی هاینیکس، با دقت به محدودیتهای صادراتی دولت آمریکا، عمل کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، معلوم نیست برند هواوی چطور تراشه های حافظه شرکت هاینیکسرا تهیه کرده است که اکثر تراشه های خود را در کارخانه های چین تولید می کند.

یک احتمال این است که هواوی از قطعاتی استفاده کرده است که از سال ۲۰۲۰ و پیش از اجرایی شدن محدودیتهای تجاری آمریکا، انبار کرد. آمریکا از سه سال پیش، فروش فناوری پیشرفته به هواوی را برای تامین کنندگان بین المللی ممنوع کرده است.

کاربران برند فیس‌بوک از مرز ۳ میلیارد نفر رد شدند
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا