اقتصادی

بیش از ۸۰ درصد مراودات اقتصادی ما با کشورهای منطقه است

پایگاه خبری توسعه برند، یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست دولت سیزدهم مبنی بر توسعه روابط با کشورهای منطقه گفت: طبق آمارها بیش از ۸۰ درصد مراودات اقتصادی ما با کشورهای منطقه است که باید در همین راستا گسترش ارتباط با کشورهای همسایه ادامه پیدا کند.

علی علیزاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از نقایص سیاست خارجی ما در دولت گذشته توجه نکردن به کشورهای منطقه بود آن هم در شرایطی که بخش عمده‌ای از مراودات اقتصادی ما با کشورهای منطقه است. لذا انتظار می‌رود که روابط با کشورهای منطقه مستحکم‌تر شده و بعد به فکر مناطق دیگر باشیم.

وی ادامه داد: البته دولت سیزدهم توجه خاصی به توسعه روابط با کشورهای منطقه دارد به طوری که طبق آمارها بیش از ۸۰ درصد مراودات اقتصادی ما با کشورهای منطقه است. با تشدید تحریم‌ها هم کشورهای منطقه توانسته‌اند به ما کمک کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با استحکام مراودات اقتصادی و استفاده از ارزهای غیر از دلار و یورو می‌توانیم کمک فوق‌العاده‌ای به اقتصاد کشور کنیم.

علیزاده با یادآوری عضویت ایران در پیمان شانگهای اظهار کرد: شانگهای به لحاظ گستره جغرافیایی، تعداد جمعیت و گردش منابع اقتصادی و امنیت از اروپا جلو زده است، ما باید بتوانیم جای پای خود را در منطقه باز کنیم که در این صورت قسمت عمده‌ای از مشکلات ایران علی‌رغم تحریم رفع می‌شود. در همین راستا گسترش ارتباط با کشورهای همسایه ضروری است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا