برندهای خارجی

بیش از ۱۰۰ برند تجاری در فهرست تحریم کالاهای سوئدی/ یمن

پایگاه خبری توسعه برند، اداره برند و اداره مؤسسات تجاری یمن، فهرست تحریم کالاهای سوئدی را تدوین کرده‌اند و این فهرست به شکل کامل در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

وزیر صنعت و تجارت دولت نجات ملی یمن از اجرایی‌شدن تحریم کالاهای سوئدی در یمن، در واکنش به هتک حرمت‌های مکرر به مقدسات اسلامی در سوئد خبر داد.

به نقل از المسیره، محمد مطهر، وزیر صنعت و تجارت دولت نجات ملی یمن، اعلام کرد که از امروز، شنبه، مصوبه تحریم تولیدات و کالاهای سوئدی در یمن، در واکنش به هتک حرمت‌های مکرر به مقدسات اسلامی، اجرایی خواهد شد.

مطهر در گفتگو با المسیره گفت: اداره گمرک و هیئت عمومی بررسی مشخصات کالاهای وارداتی یمن، مسئول پیگیری اجرای قانون تحریم تولیدات سوئدی هستند.

وی با اشاره به تهیه فهرست کالاهای تحریمی سوئدی افزود: اداره برند و اداره مؤسسات تجاری یمن، فهرست تحریم کالاهای سوئدی را تدوین کرده‌اند و این فهرست به شکل کامل در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت. بیش از ۳۰ مؤسسه تجاری سوئدی در فهرست مؤسسات تجاری و بیش از ۱۰۰ برند تجاری در فهرست برندها قرار دارند.

مطهر با اشاره به قطعی بودن تحریم کالاها و تولیدات سوئدی ادامه داد: موضوع تحریم کالاها و تولیدات سوئدی تمام‌شده است و گزینه‌های جایگزین برای تمامی این کالاها و تولیدات در اختیار ماست.

پیش از این عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن نیز در سخنانی به هتک حرمت قرآن در سوئد واکنش نشان داده بود و سوزاندن چندباره قرآن کریم در این کشور را اقدامی سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی شده دانسته بود که در پس آن لابی‌های صهیونیستی حضور دارند.

رهبر انصارالله یمن، سطح واکنش‌های جهان اسلام را مسئولیت‌پذیرانه ندانسته و افزوده بود: جنایت سوزاندن قرآن کریم، باید خشم تمامی مسلمانان را برانگیزد. کمترین موضع‌گیری نسبت به این جنایت، قطع روابط دیپلماتیک و تحریم اقتصادی سوئد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا