کسب و کار

پله فلزی مدرن

پایگاه خبری توسعه برند، در گذشته تا به امروز بشر از راه پله برای انتقال بین دو یا چند طبقه بهره می گیرد. ولی در زمان های قدیم راه پله های فلزی بیشتر در محیط های بیرونی ساختمان همچون حیاط به بالکن یا حیاط به پشت بام استفاده می شده است. و معماران قدیم در ایران زیاد توجهی به زیبایی این محصول نمی کردند. و هدف تنها کاربری یا همان رفع نیاز جابه جایی بوده است ولی امروزه به دلیل به میان آمدن مهندسان معماری خوش ذوق توانسته اند از آن به عنوان پله فلزی مدرن بهره گرفته و جای آن را هم در گوشه حیاط گاها به وسط سالن ساختمان انتقال دهند.

 که خود به تنهایی از برترین آیتم های اجرایی دکوراسیون داخلی می باشد. راه پله فلزی اجزای بسیاری ندارد. یکی همین کف پله ها و دومی شاسی اصلی که کف پله ها را به مسیر معین هدایت می کند. پس برای مدرن تر کردن و جددید جلوه دادن ظاهر این پله ها سازنده و طراح کار سخت و نشدی پیش رو نخواهند داشت. به میان آمدن پله گرد به صنعت ساخت مزایای بسیاری را با خود به همراه آورده است که در ادامه بیشتر به آن اشاره می کنیم.

پله گرد فلزی:

پله فلزی مدرندر گذشته های دور بیشتر در خانه های اعیانی و سلطنتی و یا قصرهای پادشاهان از آن استفاده می شد ولی امروزه در اکثر ویلاهای دوبلکس ردپایی از آن خواهیم دید این راه پله فلزی بیشتر در مکان هایی که کمبود فضا دارند یا میخواهند فضای پرتی پله را به حداقل برسانند. استفاده می شود. طراحان پله گرد نوربخش می توانند به گونه ای فضا را برای اجرای راه پله تعیین کنند.که این پرتی فضا به صفر برسد ساختار گردون و حلزونی این سازه می تواند هر بیننده ای محور تماشای خود کند. و این به این معنی است که پله گرد فلزی جزئی زیبا و اصلی در صنعت فلز و در نهایت ساختمان سازی به حساب خواهد آمد ولی این به آن معنا نیست که دارای قیمتی بالا و خارج از دسترس عموم مردم جامعه باشد.

قیمت پله فلزی:

پله فلزی مدرنپله فلزی مدرن به دلیل مصرف آهن کمتر در عملیات ساخت باعث شده تا وزن سازه به شکل چشمگیری کاهش یابد. که خود باعث ارزان تر شدن محصول می شود. و دلیل اصلی تردد بسیار زیاد سازندگان پله معلق در ایران می باشد پس قیمت ها کاملا رقابتی بوده و در نتیجه تا حد بالایی به کاهش قیمت تاثیر به سزایی خواهد داشت.

نرده پله گرد:

ساختن نرده باید کاملا مطابق با شاسی اصلی و سایر اجزای دکوراسیونی منزل باشد. از این رو پله گرد نوربخش شاسی اصلی را در مرحله ابتدایی ساختمان می سازد و نصب می کند و طرح و اجرای نرده دور را در مرحله بدی  و در اواخر مراحل ساختمانی انجام می دهد. که هم مسیر نرده اگر در کنار دیوار باشد مزاحمتی برای دیگر کارگران ساختمانی همچون گچ کار و سنگ کار نداشته باشد. و بعد از آشکار شدن سایر آیتم های دکوراسیونی مطابق با رنگ و شکل سایر اجزا ساخته شود این خود به تنهایی باعث می شود.که پله فلزی مدرن ما در لیست زیباترین ها و چشم گیر ترین ها قرار بگیرد.

نصب کردن پله آهنی به چه شکل است؟

بستگی به جثه راه پله دارد که هر چقدر کوچک تر و سبک تر باشد به وسیله نفرات انسانی صورت خواهد گرفت. ولی در پله های بزرگ ابعاد بهتر است در نصب از جرثقیل های دستی برای بالا بردن کیفیت نصب استفاده کنیم. که اگر راه پله ما گردون باشد وجود دو جرثقیل برای ریگلاژ کردن کف پله ها و قرار دادن آن ها در حالت تراز کاملا  الزامی بوده و نقطه اتصال در ابتدا و انتهای راه پله به ساختمان الزامی است و برای مستحکم تر شدن در میانه راه می شود از دیوار کناری مهار گرفت.

این مطلب، خبرآگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا