برندهای خارجی

کاهش قیمت برند مرسدس بنز

پایگاه خبری توسعه برند، مرسدس قیمت خودروهای برقی چین را تا ۳۳ هزار دلار کاهش داد زیرا فروش آن کم شده است.

گروه مرسدس بنز قیمت دو مدل خودروی الکتریکی را در چین تا ۳۳ هزار دلار کاهش داد زیرا رقابت داغ در بزرگ‌ترین بازار خودروهای برقی جهان بر فروش تاثیر می‌گذارد.

این خودروساز لوکس در بیانیه‌ای در وب‌سایت خود در اواخر روز سه‌شنبه (۱۵ نوامبر) اعلام کرد که قیمت‌های برخی از مدل‌های خاص مرسدس EQ خود که از چهارشنبه آغاز می‌شود، کاهش می‌دهد و به مشتریانی که اخیراً این خودروها را خریداری کرده‌اند، یارانه ارائه می‌کند.

به نظر می‌رسید این کاهش‌ها فوری بوده‌اند و به گفته افرادی که با برنامه‌های این شرکت آشنا هستند، مرسدس به دلیل اینکه فروش در چین ناامیدکننده بوده است، این کاهش را انجام می‌دهد.

مرسدس بنز در بیانیه‌ای به بلومبرگ نیوز گفت که بخش خودروهای برقی پیشرفته در چین همچنان در حال پیشرفت است.  مرسدس بنز به طور مداوم تحولات بازار پویا، از جمله موقعیت فعلی سایر سازندگان در بخش لوکس را مشاهده و تجزیه‌وتحلیل می‌کند.

خودروسازان داخلی تقریباً ۸۰ درصد از فروش خودروهای برقی را در هفت ماهه اول سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داده‌اند.

براساس داده‌های مرکز تحقیقات و فناوری خودرو چین، مرسدس از ژانویه تا جولای حدود ۸۸۰۰ خودروی برقی در این کشور فروخته و تنها در ماه اکتبر نزدیک به ۲۲۰ هزار دستگاه خودروی برقی فروخته است. مرسدس تنها خودروساز خارجی نیست که به فشارهای بازار چین پاسخ می‌دهد، تسلای ایلان ماسک نیز در ماه اکتبر قیمت‌های خود را در چین کاهش داد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا