برندهای ایرانی

مغز بادام رقم مامایی به یک برند بی نظیر جهانی تبدیل شده است

پایگاه خبری توسعه برند، مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: این استان با صادرات یک‌هزار و ۶۰۰ تن مغز بادام و بادام با پوست از گمرک این استان با نظارت این مدیریت، نسبت به صادرات بادام در سال گذشته رکورد زد.

فرشید شبانی روز یکشنبه اظهار داشت: صادرات این میزان محصول بادام نسبت به کل صادرات مغز بادام و بادام با پوست سال گذشته استان که ۳۹۰ تن بود ۲۸۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: انتظار می‌رود میزان صادرات بادام از چهارمحال و بختیاری تا پایان سالجاری به یک‌هزار و ۸۰۰ تن برسد.

شبانی ادامه داد: کارشناسان مدیریت حفظ نباتات استان ۲۲۰ مورد بازدید از محموله‌های صادراتی، ۲۱۶ مورد اظهارنظر در سامانه جامع پایش عوامل خسارت‌زا سازمان حفظ نباتات قرار داده و ۹۱ گواهی بهداشت گیاهی نیز در این زمینه صادر شده است

وی افزود: این صادرات بیشتر شامل مغز بادام رقم مامایی است که به یک ویژند(بِرند) بی‌نظیر جهانی تبدیل شده است و بیشتر به هند و بخشی نیز به امارات صادر شده است.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: مغز بادام رقم مامایی به دلیل درصد اسید چرب غیر اشباع بیشتر، ارزش غذایی و کیفیت بالاتری نسبت به سایر ارقام تجاری بادام دارد به همین دلیل قیمت جهانی این رقم بادام نیز ۳.۵ برابر ارقام قالب بازار است.

وی یادآور شد: ایران بعد از آمریکا و اسپانیا سومین تولیدکننده بادام دنیا است و در ایران نیز چهارمحال و بختیاری رتبه نخست تولید بادام آبی را به خود اختصاص داده و بیشتر این تولید نیز مربوط به رقم مامایی است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا