کسب و کار

نکات فنی و اجرایی انواع گاردریل جاده‌ای را بدانید

پایگاه خبری توسعه برند، با توجه به این که امروزه وسایل نقلیه زیادی تولید شده و به فروش رسیده‌اند، ایمنی راه‌ها کمی کاهش پیدا کرده است. از سوی دیگر عدم توانایی و مهارت رانندگان باعث افزایش تصادفات جاده ای شده است. بنابراین لازم است که تجهیزاتی مثل گاردریل در جاده‌ها نصب شوند. گاردریل‌ها دارای انواع مختلفی هستند. گاردریل‌های سه موجی، دو موجی و … این انواع را تشکیل می‌دهند. لازم به ذکر است که مقاومت و کیفیت این گاردریل‌ها نیز به نسبت قیمتی که دارند تعیین می‌شود. اصلی‌ترین کاربردی که از گاردریل به عمل می‌آید این است که برای حفاظت از جان افراد و جلوگیری از سقوط وسیله نقلیه به پرتگاه از آن استفاده می‌شود‌. به هنگام نصب گاردریل باید نکات فنی و اجرایی انواع گاردریل جاده‌ای را بدانید. در ادامه به این نکات اشاره شده است.

استانداردهای کنترل کیفی جان پناه

برای ساخت گاردریل‌ها در ایران و کشورهای اروپایی استاندارد‌ها و آیین نامه‌هایی ایجاد شده است و برای هر کدام از این موارد تست‌های ایمنی مختلفی نیز در نظر گرفته شده است. بنابراین در ساخت انواع گاردریل‌ها تمامی نکات کیفی مورد توجه قرار می‌گیرد و براساس استانداردهای روز جهانی ساخته می‌شود.

سازندگان انواع گاردریل‌ها باید این سازه‌ها را در برابر ۱۰۰۰۰ ضربه مقاوم کنند. همچنین این سازندگان باید گاردریل‌ها را با ارتفاع مناسب تولید کنند تا نصب و اجرای آن‌ها بهتر صورت گیرد در هنگام اجرای گاردریل لازم است که از تجهیزات پیشرفته استفاده شود. همچنین تراز بودن سطح و مواردی از این قبیل در این زمینه بسیار پر اهمیت هستند. در واقع اگر قرار است سر نصب گاردریل به صورت استاندارد پیش برود لازم است که به این نکات توجه بشود.

استانداردهای فنی جان پناه چیست؟

کاربرد گاردریل‌ها در کنار جاده‌ها این است که وسیله نقلیه به هنگام شتاب گرفتن از جاده منحرف نشود. مانع شدن از حرکت در خاکریزها و جلوگیری از تغییر مسیر از جمله مهم‌ترین کاربردهایی است که گاردریل دارد. برای ساخت و نصب این نوع از تجهیزات باید به چند نکته مهم توجه داشت. حفاظ‌هایی که در کنار جاده‌ها نصب می‌شوند، با ضخامت ۳ میلیمتر و با استفاده از پوشش دهنده‌های گالوانیزه تهیه می‌شوند. این حفاظ‌ها بر اساس استاندارد‌هایی که در ایران برایشان در نظر گرفته شده است و همچنین بر اساس است مقاومتی که دارند، به دسته مختلف تقسیم می‌شوند. گاردریل ارتجاعی، گاردریل نیمه صلب و گاردریل صلب از جمله این گاردریل‌ها هستند که بر اساس میزان استحکام و مقاومت در طبقه بندی‌های مختلف قرار گرفته‌اند.

  • جان پناه انعطاف پذیر و ارتجاعی

این گونه از گاردریل‌ها حالت ارتجاعی دارند و انعطاف پذیری بالایی را از خود نشان می‌دهند. جان پناه‌های سه موجی در زیر مجموعه گاردریل‌های انعطاف پذیر قرار می‌گیرند. گاردریل‌های دو موجی همان گاردریل‌هایی هستند که دارای سه موج هستند. این گاردریل‌ها نسبت به گاردریل‌های دو موجی عرض بیشتر دارند. بنابراین نمی‌توانند وسایل نقلیه را خوب کنترل کنند. این نوع از گاردریل‌ها با توجه به ماهیت ارتجاعی خود از تصادف‌ها جلوگیری کرده و می‌توانند در هر جاده‌ای نصب شوند. قیمت این گاردریل نسبت قیمت سایر گاردریل‌های این گروه بسیار مناسب‌تر است. البته نمی‌توان گفت که قیمت گاردریل سه موجی بسیار بالا است. این تجهیزات ایمنی تجهیزاتی ارزان قیمت هستند که همه ما آن‌ها را در گوشه و کنار جاده‌ها مشاهده کرده‌ایم

  • جان پناه نیمه صلب

گاردریل‌های نیمه صلب از دیگر گاردیل‌هایی هستند که انواع مختلفی دارند. در نکات اجرایی انواع گاردریل ذکر شده است که گاردیل‌های نیمه صلب از مقاومت و انعطاف پذیری کمتری برخوردار شده‌اند. پس برای محیط‌های پر رفت و آمد ‌چندان مناسب نیستند. همپوشانی این نوع از گاردریل‌ها باید با توجه به جهت ترافیک انجام گردد. همچنین نصب پیچ و مهره‌ها بر روی این نرده‌ها نیز باید با اطلاعات بالا انجام شود. با توجه به نکات استانداردی که به هنگام اجرای گاردریل مد نظر هستند، فاصله گاردریل از سطح جاده باید ۷۶ متر باشد. این نوع از گاردریل‌ها همچنین باید ارتفاع ۸۰ سانتی داشته باشند تا برای کاهش تلفات و تصادفات مناسب به شمار بیایند. اگر ساخت و اجرای این گاردریل‌ها را به قارتال بسپارید، دیگر نیازی نیست نگران استانداردهای اجرایی آن باشید.

  • گاردریل‌های صلب

آخرین نوع از طبقه بندی گاردریل‌ها بر اساس استحکام و مقاومت، گاردریل صلب است. این نوع از گاردریل اصلا انعطاف پذیر نیست و به راحتی می‌شکند. به همین دلیل باید به هنگام اجرای آن‌ها تمامی جوانب را بررسی کرد. البته چنین نیست که این حفاظ‌ها مقاومت بالایی نداشته باشند. در کمال ناباوری حدود ۱۸ تن از وزن به کمک گاردریل صلب قابل کنترل است. چنانچه شما سفارشات ساخت این نوع از گاردریل‌ها در شرکت‌های باتجربه به ثبت برسانید از بابت کیفیت آن مطمئن خواهید بود. لازم به ذکر است که حفاظ صلب را با سه شیوه یعنی شیوه پی یکپارچه پی سه متری و بدون پی نصب می‌کنند.

چه عواملی بر روی تعیین استانداردهای گاردریل اثر گذار هستند

برای این که جان پناهی با نهایت کیفیت تولید و طراحی شود عوامل مختلفی مورد توجه قرار می‌گیرد. وضعیت محیط، انحرافات جاده، طول جان پناه، فواصل و زمینی که قرار است جان پناه در آن نصب شود در این موارد مورد توجه قرار می‌گیرند. البته به هنگام ساخت گاردریل باید استانداردها نیز مورد توجه باشند، چرا که هرگونه اشتباه در این زمینه می‌تواند به خسارات جبران ‌ناپذیر منجر شود. بنابراین نصب گاردریل و ساخت آن از جمله مراحل مهم است که تنها باید زیر نظر افراد با تجربه و ماهر در این زمینه انجام شود. همچنین لازم است که مهندسینی ماهر بر روی روند اجرای گاردریل نظارت داشته باشند تا بتوان از میزان امنیت این گاردریل‌ها اطمینان حاصل کرد.

قیمت انواع گاردریل

پس از این که با استانداردها و انواع گاردریل‌ها آشنا شدیم، باید به قیمت گاردریل هم توجه داشته باشیم. در حقیقت قیمت گاردریل جاده‌ای یکی از پارامترهای مهمی است که به هنگام خرید گاردریل باید مورد توجه قرار بگیرد. با انتخاب شرکتی معتبر، قطعا میزان قیمت خرید این سازه‌ها کاهش پیدا می‌کند. البته باید این را هم مورد توجه قرار دارد که‌ گاردریل‌ها به دلیل ساختاری که دارند، جزو ارزان‌ترین تجهیزات جاده‌ای هستند. خرید عمده این تجهیزات می‌تواند به کاهش چشمگیر قیمت‌ها بینجامد.

انواع گاردریل جاده‌ای

خرید اینترنتی انواع گاردریل از قارتال

شرکت تولیدی گاردریل قارتال یکی از شرکت‌های پیشگام در زمینه تولید انواع تجهیزات امنیتی است. این شرکت با استواری بر پایه تکنولوژی و با به کار گیری برترین تجهیزات و دستگاه‌ها، در صدد ساخت گاردریل‌های مقاوم و استاندارد است. قیمت گاردریل جاده‌ای در قارتال به نسبت سایر شرکت‌های تولیدی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. ضمن این که این شرکت از متخصصانی برای ساخت، نصب و اجرای انواع گاردریل کمک می‌گیرد. با این وجود نباید هیچ تردیدی در انتخاب قارتال برای خرید انواع گاردریل وجود داشته باشد. گفتنی است که برای ثبت سفارش قیمت گاردریل سه موج، دو موج، صلب و نیمه صلب بسیار مهم است. شما می‌توانید وارد وب سایت قارتال شده و از طریق مشاورین این شرکت قیمت‌ها را استعلام گیری کنید.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا