اقتصادی

کالابرگ الکترونیکی گسترش می‌یابد

پایگاه خبری توسعه برند، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت: امسال، مانند سال گذشته، برای پدید آوردن یک میلیون کار هدف گذاری کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از صدا و سیما، سید صولت مرتضوی افزود: با به کارگیری سرمایه‌های خرد و همکاری بانک‌های عامل و نیز از راه سرمایه گذاری بخش خصوصی، امسال نیز این برنامه را پیاده می‌کنیم.

وی گفت: برای بهسازی یارانه‌ها نیز راهکار‌های خوبی پیشنهاد شده که با نهایی شدن آن، اطلاع رسانی خواهد شد.

مرتضوی افزود: همچنین برای گسترش کالابرگ الکترونیکی در سراسر کشور، مشوق‌های کارسازی پیش بینی شده و از انگیره‌های ما در این کار، مهار تورم است.

وی درباره بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: بازنشستگان در بیمه تکمیلی، گرفتار‌یهایی با شرکت بیمه گر داشتند که دستور دادیم گره گشایی‌هایی بشود.

مرتضوی افزود: در حال پیگیری هستیم تا منابع و خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی را افزایش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کمک به مددجویان بهزیستی هم گفت: بنا بر لایحه بودجه ۱۴۰۲ مستمری آن‌ها ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت.

مرتضوی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره بیمه رانندگان تاکسی افزود: بنابر نسبت پشتیبانی بیمه‌گذاران، بیمه آن‌ها نیز افزایش می‌یابد.

وی گفت: برنامه آمیختن صندوق‌های بازنشستگی کشور نیز در حال بررسی است؛ ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.

مرتضوی در پاسخ به پرسشی درباره بیمه کُنشگران گردشگری و صنایع دستی، تصریح کرد: اگر بودجه و منابع این کار فراهم شود؛ از بیمه فروگذار نخواهیم کرد.

تعظیم‌های وزیر خزانه‌داری آمریکا در برابر مقام چینی
بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا