برندهای ایرانی

همکاری های مشترک بین برند سایپا و ونزوئلا

پایگاه خبری توسعه برند، وزیر حمل و نقل ونزوئلا در بازدید از گروه سایپا، خواستار تولید ۱۰هزار خودرو سایپا به صورت CKD (قطعات منفصله) و CBU (خودروی کامل) شد.

وزیر حمل‌و‌نقل و رئیس بخش ونزوئلایی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ونزوئلا از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا بازدید و در جلسه‌ای مشترک با مدیرعامل این گروه خودروساز در خصوص انجام همکاری‌های مشترک و تولید خودرو در ونزوئلا به تبادل نظر پرداخت. محمدعلی تیموری، مدیرعامل سایپا، در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد گروه خودروسازی سایپا در حوزه تولید محصولات جدید گفت: سایپا در حوزه تولید محصولات جدید و مدرن برنامه‌های خوبی در دست انجام دارد و به‌زودی محصولات جدیدی وارد بازار خواهد کرد. وی افزود: سایپا آماده است در خصوص همکاری با ونزوئلا، به صورت مشترک محصولات خود را تولید و روانه بازار آن کشور کند. در این نشست وزیر حمل‌و‌نقل ونزوئلا نیز گفت: در بازدیدی که از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا داشتم چندین مدل خودرو جدید را مشاهده کردم که به‌زودی وارد خط تولید سایپا خواهند شد و محصولات مدرن و به‌روزی هستند. «رامون بلاسکز» ابراز امیدواری کرد: به‌زودی می‌توانیم با همکاری گروه خودروسازی سایپا کارخانه سایپا در ونزوئلا را مجدد احیا کنیم.

وی افزود: کارخانه «ونیراتو» که پیشتر به صورت مشترک در ونزوئلا تاسیس و فعال بود در حال حاضر وارد زیان شده و عملکردی ندارد و هر کمکی برای احیای این کارخانه نیاز است انجام خواهیم داد. بلاسکز خاطرنشان‌کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تعداد ۱۰هزار دستگاه خودرو مورد نیاز است که به‌زودی از سایپا خریداری خواهیم کرد و این خودروها به صورت CKD و CBU به ونزوئلا خواهند آمد و در آنجا مونتاژ و وارد بازار این کشور خواهند شد.  وزیر حمل‌و‌نقل ونزوئلا ادامه ‌داد: اگر این مهم انجام شود محصولات سایپا می‌تواند از این طریق به سایر کشورهای منطقه هم صادر شود و بر این اساس می توانیم به توسعه و شکوفایی کشورها در راستای منافع دو کشور کمک کنیم. وی تصریح‌کرد: این ارتباط باعث توسعه و شکوفایی صنعت خودروسازی ونزوئلا می‌شود که کمک بزرگی در راستای صنعتی شدن این کشور و در نهایت باعث تقویت هرچه بیشتر دوستی بین دو کشور خواهد خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا