برندهای ایرانی

برند ایران خودرو با معضل خودروی ناقص خداحافظی کرد

پایگاه خبری توسعه برند، گروه صنعتی ایران‌خودرو از اتمام خودروهای ناقص در این گروه خودروسازی با پایان یافتن خودروهای ناقص سایت تبریز، خبر داد و اعلام کرد که گروه صنعتی ایران‌خودرو با معضل خودرو ناقص برای همیشه خداحافظی کرد.

قریب به یکماه و نیم پیش، مدیرعامل شرکت ساپکو ضمن اشاره به تولید عبور مستقیم محصولات این گروه صنعتی، تاکید کرد تعداد خودروهای ناقص در ایران‌خودرو به‌زودی صفر خواهد شد.

عادل پیرمحمدی، ضمن اشاره به اقدامات انجام شده طی ماه‌های گذشته که منجر به تولید عبور مستقیم و کاهش خودروهای ناقص از حدود ٨٣ هزار دستگاه به مرز ١١ هزار دستگاه رسیده (در اواسط مرداد ماه)، خاطر نشان کرده بود: در حالی که در سایت‌های خراسان، فارس، خزر و کرمانشاه، خودرو ناقص وجود ندارد، به‌ زودی این خودروها در سایت تهران نیز صفر می‌شود.

پس از آن، آمار ارائه شده از سوی ایران‌خودرو از وضعیت خودروهای ناقص تا پایان هفته منتج به ۲۱ مرداد ماه نشان می‌داد که خودروهای ناقص در سایت مرکزی به کمتر از ۲۰۰ دستگاه رسیده و سایت تبریز به عنوان آخرین سایت، در حال تکمیل و جمع‌آوری خودروهای ناقص بود. بدین ترتیب صرفا حدود ۱۰ هزار دستگاه خودرو سورن تولیدی سایت تبریز در حال تکمیل و تجاری‌سازی بود که وعده شد به‌ زودی این سایت نیز خودرو ناقصی نخواهد داشت.

گفتنی است طبق آمار، در سال ۱۴۰۰ گروه صنعتی ایران‌خودرو تعداد ۹۹ هزار و ۳۳۷ دستگاه خودروهای ناقص داشته که بالغ بر ۴۴ هزار دستگاه آن متعلق به سایت تهران بوده است.

در نهایت ایران‌خودرو امروز (یکشنبه ۱۰ مهرماه) را روزی مهم و تاریخی در حافظه صنعت خودرو کشور و گروه صنعتی ایران‌خودرو خوانده و اعلام کرده است: با همت و مجاهدت مجموعه کارکنان گروه صنعتی ایران‌خودرو و زنجیره تامین امروز (۱۰ مهر ماه) نقطه پایانی بر خودروهای ناقص گذاشته شد و به این ترتیب دیگر خودرو ناقصی در هیچیک از سایت‌های تولیدی این گروه صنعتی در سطح کشور وجود ندارد.

در بهمن ماه سال گذشته بیش از ۸۰ هزار دستگاه خودرو ناقص در گروه صنعتی ایران‌خودرو وجود داشت که با رویکردهای ایجاد شده، از ابتدای خردادماه با عبور مستقیم از خط به دست مشتریان، تولید خودرو ناقص متوقف شد و در ۱۰ مهرماه نیز خودروهای ناقص دپو شده در پارکینگ‌ها به صفر رسید.

ایران‌خودرو با این اقدام و توقف تولید خودرو ناقص گام مهمی در مسیر ارتقای کیفیت خودروها برداشته و از این پس نیز دست‌یابی به اهداف توسعه و کیفیت محصولات را با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد تا رضایت مشتریان از مصرف خودروهای داخلی را جلب کند.

یکی از دلایل اصلی زمان‌بر بودن تکمیل و تجاری‌سازی خودروهای ناقص نیز اهمیت بالای حفظ شرایط کیفی خودرو و حساسیت بالای ایران‌خودرو در تحویل خودرو با کیفیت و بدون ایراد به مشتریان بوده که در این فرآیند نظارت‌های کیفی دقیق و بالایی صورت گرفته است.

در حال حاضر تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو در شرایط مطلوبی قرار داشته، به‌گونه‌ای که تیراژ تولید از ابتدای امسال تا ۹ مهرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرده و با تولید حدود ۳۰۴ هزار دستگاه خودرو سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین به فرمان رئیس جمهوری جامه عمل پوشانده است.

در همین بازه زمانی رشد ۴۷ درصدی صدور سند خودرو و ۳۵ درصدی تحویل به مشتریان نیز رقم خورده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا