کسب و کار

ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا، امن و پرسود!

پایگاه خبری توسعه برند، به عنوان یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار خارجی، می‌توانید در برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا درخواست دهید. دولت کانادا برنامه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاران خارجی طراحی کرده است که از طریق آن حتی می‌توانند اقامت دائم و شهروندی نیز دریافت کنند. اگرچه سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی می‌تواند بسیار دلهره‌آور به نظر برسد، اما در کشوری مانند کانادا، شرایط برای سودآوری فراهم است. تنها کافی است روش‌های بهینه صرف سرمایه را بیاموزید. در این مطلب، هرآنچه که درباره ویزای سرمایه گذاری کانادا لازم است بدانید، بررسی خواهیم کرد.

برنامه‌های مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا چیست؟

برنامه‌های مهاجرتی مختلف در کانادا برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خارجی وجود دارد. در این برنامه‌ها، متقاضیان واجد شرایط حتی می‌توانند برای اقامت دائم یا PR (Permanent Residency) درخواست دهند. این گزینه‌های مختلف مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا را می‌توان به برنامه‌های فدرال و ایالتی تقسیم کرد. افراد سرمایه‌گذار، کارآفرین، خوداشتغال، مدیران اجرایی یا ارشد و نیروی کار ماهر و حرفه‌ای می‌توانند تحت این برنامه برای مهاجرت اقدام کنند.

مهمترین عامل در موفقیت استراتژی مهاجرت شما، انتخاب برنامه مهاجرتی مناسب فدرال یا ایالتی است. بسیار مهم است که برنامه مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، متناسب با کسب‌وکار و پیش‌زمینه شخصی شما باشد. برای یک انتخاب بهتر، باید با شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا آشنایی داشته باشید. برنامه‌های مختلف فدرال یا استانی برای سرمایه‌گذاری در کانادا را در ادامه به تفکیک می‌بینیم.

برنامه‌های سرمایه‌گذار فدرال کانادا

برنامه‌های مهاجرت تجاری در سطح فدرال عبارت است از:

 1. برنامه انتقال درون شرکتی (ICT)

آیا می‌دانید که می‌توانید کسب‌وکار خود را به کشور کانادا انتقال دهید؟ این کار با استفاده از برنامه ICT امکانپذیر است. کسب‌وکارهایی که واجد شرایط انتقال یا گسترش فعالیت به کانادا باشند، می‌توانند از طریق این برنامه برای مهاجرت اقدام کنند. طی این برنامه پس از ۱ سال کار در کانادا واجد شرایط درخواست و اخذ اقامت دائم خواهید بود.

 1. برنامه ویزای استارت آپ

صاحبان مشاغل نوآورانه یا استارتاپی که حداکثر توسط ۵ نفر تأسیس شده، می‌توانند از طریق این برنامه مهاجرتی اقامت دائم کانادا را کسب کنند. البته اخد اقامت دائم ممکن است حتی تا دو سال نیز طول بکشد.

 1. ویزای کارآفرینی

ویزای کارآفرینی یکی دیگر از برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا است. افرادی که قصد دارند کسب‌وکار خود را در این کشور راه‌اندازی کرده و یا در یک کسب‌وکار موجود در کانادا سرمایه‌گذاری کنند، باید تحت این ویزا برای مهاجرت اقدام کنند. دارندگان این ویزا تنها پس از ۱ سال فعالیت تجاری قادر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهند بود.

 1. برنامه مجوز کار LMIA

افراد کارآفرین و سرمایه‌گذار می‌توانند از طریق مسیر LMIA مجوز کار کانادا را دریافت کنند. این افراد در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند پس از ۲ سال کار، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. البته این برنامه بیشتر جزو برنامه‌های استخدام نیروی کار خارجی است و برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا بهتر است یکی از مسیرهای بالا را انتخاب کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه های مهاجرت سرمایه‌گذاری ایالتی

ایالت‌های کانادا اغلب شرایط و برنامه‌های مهاجرتی خاص خود را طراحی و ارائه می‌کنند. این برنامه‌های استانی تحت عنوان برنامه‌های مهاجرت نامزد استانی یا PNP (Provincial Nominee Programs) شناخته می‌شوند. شما می‌توانید برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا برای هر یک از ایالت‌های زیر درخواست دهید. شرایط اخذ ویزا و سرمایه‌گذاری ممکن است برای هر استان متفاوت باشد.

 • آلبرتا (Alberta)
 • بریتیش کلمبیا (British Columbia)
 • مانیتوبا (Manitoba)
 • نیوبرانزویک (New Brunswick)
 • نوا اسکوشیا (Nova Scotia)
 • انتاریو (Ontario)
 • جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)
 • ساسکاچوان (Saskatchewan)
 • کبک (Quebec)

شرایط برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا

هر یک از برنامه‌هایی که بررسی کردیم، شرایط خاص خود را داشته و فرآیند درخواست برای آن‌ها متفاوت است. البته برخی شرایط اصلی برای انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا مشترک هستند که عبارت است از:

 • راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق یا داشتن بودجه کافی برای خرید یا راه‌اندازی آن در کانادا
 • حداقل سرمایه ۲۵۰,۰۰۰ دلاری برای سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار کانادایی
 • داشتن مهارت‌های لازم برای توسعه تجارت و مدیریت کسب‌وکار
 • استفاده از تجربه کاری خود برای ایجاد کسب‌وکار در کانادا

از مجوز کار تا اخذ اقامت دائم و شهروندی کانادا

هر فرد خارجی که می‌تواند تحت یکی از برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا به این کشور مهاجرت کند، واجد شرایط اخذ PR یا شهروندی خواهد بود. پس از موافقت و دریافت تأییدیه اولین درخواست مهاجرت تجاری، یک مجوز کار در کانادا دریافت می‌کنید. پس از راه‌اندازی کسب‌وکار خود در کانادا به مدت حداقل ۱ سال، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. پس از دریافت PR و رعایت الزامات مشخص شده، می‌توانید برای شهروندی نیز درخواست دهید. کل روند دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا تا اقامت دائم و شهروندی را می‌توان بصورت زیر خلاصه کرد:

 • تاسیس یا خرید یک شرکت کانادایی / یا استخدام در کانادا
 • اقدام برای اخذ مجوز کار از طریق برنامه مهاجرت تجاری
 • اداره و ادامه فعالیت کسب‌وکار در کانادا به مدت حداقل یک سال
 • درخواست اقامت دائم
 • اقدام و دریافت شهروندی کانادا

سرمایه لازم برای برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم

به‌طور کلی، برای آن که در کانادا به‌عنوان یک فرد کارآفرین یا سرمایه‌گذاری شناخته شده و بتوانید برای PR درخواست دهید، باید بین ۲۵۰,۰۰۰ دلار کانادا تا ۳۵۰,۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری کنید. با داشتن چنین سرمایه‌ای، می‌توانید برای یکی از برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا درخواست دهید. میزان دقیق سرمایه‌گذاری به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارت است از:

 • نوع کسب و کار
 • موقعیت مکانی
 • رقابت در حیطه شغلی مورد نظر

جمع‌بندی نهایی

ممکن است تصور کنید که سرمایه‌گذاری در کانادا یک روش بسیار پیچیده برای مهاجرت به این کشور است، اما با برنامه‌های متعدد سرمایه‌گذاری، این مسیر بسیار ساده‌تر شده است. انواع مختلفی از برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد که هر یک افراد مختلفی را واجد شرایط کرده و الزامات خاص خود را برای مهاجرت دارند. در این مطلب با نگاهی به انواع برنامه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا سعی کردیم مسیر مهاجرت تا اخذ شهروندی را بررسی کنیم.

این مطلب، خبر آگهی است و پایگاه خبری توسعه برند درباره محتوای آن هیچ نظری ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا