برندهای ایرانی

معرفی گلرنگ به عنوان برند گردشگری در جشنواره گردشگری شهرستان کبودراهنگ

پایگاه خبری توسعه برند، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ از برگزاری نخستین جشنواره گردشگری گلرنگ(کاغاجیله) در روستای قباق‌تپه این شهرستان همزمان با هفته گردشگری خبر داد.

مهدی غلامی با بیان اینکه این جشنواره فردا -پنجشنبه ۷ مهرماه- برگزار خواهد شد، اظهار کرد: منطقه کبودراهنگ ظرفیت بالایی در کشت گلرنگ دارد و رویداد فوق با هدف معرفی بیشتر این محصول تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه همچنین درنظر داریم گلرنگ را به عنوان برند گردشگری روستای قباق تپه معرفی کنیم، افزود: علاوه بر این درگیر کردن جامعه محلی برای کشت بیشتر و اشتغالزایی پایدار از دیگر اهداف جشنواره است.

غلامی با بیان اینکه نخستین دوره این رویداد به صورت محلی و از سال آینده به شکل استانی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: از قدیم گلرنگ به شیوه سنتی در منطقه کشت می‌شده و در سال‌های اخیر حدود ۱۰۰۰ هکتار از اراضی شهرستان زیرکشت این محصول می‌رود.

وی درباره برنامه‌های جانبی رویداد نیز بیان کرد: برگزاری نمایشگاه محصولات گلرنگ، برپایی بازارچه محلی روستا در حوزه‌های صنایع دستی و کشاورزی و نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری شهرستان کبودراهنگ همزمان با رویداد دایر می‌شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ در پایان از برگزاری جشنواره انگور در روستای هدف گردشگری اکنلو خبر داد و گفت: تقدیر از فعالان حوزه گردشگری نیز از دیگر برنامه‌های هفته گردشگری در این شهرستان است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا